Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jajos7

Witam ja mam problem mam felgi za grosze 8JX17H2 5x112 ET 60 chcialbym je zalozyc do mojego paska wczesniej mialem 7JX15 ET45 jest opcja wsadzic ta felge i jakie dystanse musial bym zalozyc przod/tyl ? i jakie rozmiary opon przod/tyl

 

Z gory dzieki za info ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze beda wystawac "podobnie" ;) choc dla mnie troche za głęboko i wyciągnął bym je o 20mm

 

---------- Post added at 23:30 ---------- Previous post was at 23:19 ----------

 

Tez masz et45 i wszystko ladnie siedzi?? Najważniejsze zeby niec nie obcieralo.

Mozesz dac foto do wgladu jak na tych kapciach wyglada u ciebie osadzenie felgi

tu masz moje na poprzednich felach:

225/40/18" 8j i ET35 więc u ciebie będzie 10mm głębiej, ale nic nie będzie obcierac :kumple d90315.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów mam pasata b5 z 1998r kupiłem felgi od audi z oponami 235/40/18 z tylu pięknie wyglądają, ale z przodu zawadzają o wahacz czy jest możliwość zamontowania jakiś podkładek czy czegoś w tym stylu by muc założyć te kola proszę o podpowiedz i gdzie cos takiego kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega wyzej napisal powinny pasowac elegancko,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem większą część tego tematu i wydaje mi się, że felgi, które chcę założyć będą pasowały, ale dla pewności. Napiszcie mi proszę bardzo szybko co sądzicie o BORBET model LS w rozmiarze 8x18 et 35 Opony przód HANKOOK w rozmiarze 225/40, tył PIRELLI P ZERO ROSSO 235/40. Będzie to pasowało? Nie będzie tarło? Wystawało? Bardzo zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo muszę się zdecydować. Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować. Przód nie będzie tarł. Spoko. A tył? Jaki piszesz to tylko 10 mm więcej niż przód i nie jest skrętny więc też nic nie będzie tarło. A wystawać napewno będzie, z tym że będzie to widać w odniesieniu do progu. Poza błotnik nie będzie tego tak mocno widać. Pakuj i ciesz się wyglądem. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki. A co jeśli chodzi o jakość? To chyba dość porządna firma? Będzie się na tym dało jeździć po dziurawych, brukowych drogach mojego miasta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kupiłem te felgi. Dzięki za radę bo okazała się bardzo dobra. Jestem naprawdę wdzięczny. A dla przyszłych pokoleń. 18" są do Passata odpowiednie - nie trą, a znaczącego spadku komfortu jazdy w stosunku do rozmiaru oryginalnego nie ma. Prawdę mówiąc cieszę się, że nie kupiłem 17" o których myślałem, bo byłyby po prostu za małe. Jedyny problem to ich szerokość i koleiny - ściąga okropnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jedyny problem to ich szerokość i koleiny - ściąga okropnie.

Tez wg mnie to jedyny minus po zmianie z 16'stek - a tak to jest OK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

chce kupic felgi stalowe na zime jakie byscie mi mogli polecic?

 

  • 7 x 16
  • ET 42

czy

 

 

  • 6 1/2 x 16
  • ET 42

Facet mi polca te 6 1/2, ze niby lepsze beda do mojego paska, moze liczyc na wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ważna sprawa bo jutro po nie jade i nie wiem jakie kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie gumy chcesz założyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem :P normalne zimowe na nim beda :P

to ma jezdzic a nie wygldac i byc dobrze przyczepne :)

 

 

odrazu powiem ze czytalem

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=38872

ale za duzo mi to nie mowi bo sie na tym nie znam :P

Edytowane przez qweluke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie B5 FL wychodził na 205/55/16.

A na gumę 205 zalecają felgę 6.5 cala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Szukałem podobnego wątku, ale nie znalazłem, więc piszę tutaj(ew. proszę moda o przeniesienie do odpowiedniego).

 

Mam pytanie: dostałem w spadku komplet opon zimowych, ale w rozmiarze 185/65/14. Czy można je założyć do 3BG na felgach np. od Golfa? I czy nie będzie wyglądać jak resorak na małych kółkach? Jak będzie się prowadzić?

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie: dostałem w spadku komplet opon zimowych, ale w rozmiarze 185/65/14. Czy można je założyć do 3BG na felgach np. od Golfa? I czy nie będzie wyglądać jak resorak na małych kółkach? Jak będzie się prowadzić?

Do B5 najmniejsze koła to 15 cali... Nie dasz rady zamontować felg 14-calowych, nie wspominając już o innym rozstawie śrub w Golfie IV (bo takiego pewnie masz na myśli) niż w Passacie B5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do felg a mianowicie planuje zakup felg zimowych do passata b5 fl obecnie mam felgi 7JX17H2 ET 37 z oponami 225/45/17 planuje zakupić felgi od passata b6 na zime 7X16 ET45 z oponami 215/55/16 i w związku z tym mam pytanie czy nie bede miał problemów z założeniem tych felgi bez zadnych dystansów i czy nie bedą odcierać o nic

Edytowane przez djgogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy nie bede miał problemów z założeniem tych felgi bez zadnych dystansów i czy nie bedą odcierać o nic

 

Miałem w B5 FL 215/55/16 na felgach 7.5x16 z et 35 i było OK.

Jak masz szeroką 7 cali to będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanie jakie opony na felgi 16 7 cali szerokie tak zeby ładnie wyglądało :) zawieszenie Eibach -30mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy mam pytanie jakie opony na felgi 16 7 cali szerokie tak zeby ładnie wyglądało zawieszenie eibach -30mm

 

205/55/16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności