Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

205/55/16

A to z tego względu że jeszcze nieco wypełnią nadkole.Chociaż pokusiłbym sie o nieco niższy profil,bo 55 trochę dziwnie wygląda.No ale za to jest większy komfort-coś za coś ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niższym profilu będą małe kółka i będzie wyglądać jeszcze gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na niższym profilu będą małe kółka i będzie wyglądać jeszcze gorzej...

Przy 16" raczej tak...Mi nawet przy 17" z profilem 45 wydają się małe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a 225/40R16 albo 215/45R16 da rade :) i co tak właściwie oznacza ZR16 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a 225/40R16 albo 215/45R16 da rade :) i co tak właściwie oznacza ZR16 ??

 

Indeks ZR na oponach oznacza obciążenie maksymalne dla prędkości 240km/h.Co do opon-lepiej już załóź z wyższym profile.Przy tych szerokościach co podałeś wysokość opony (w porównaniu tych dwóch) będzie prawie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli 215/55 ?

 

Dokładnie,do 16" felg będzie :ok Raz że wypełni ładnie nadkole,a dwa że napewno nieco wygodniej się podróżuje na takim profilu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Również mam pytanko natury moralno-etycznej ;)

Założyłem do siebie komplet oryginalnych kółek VW 7x17 ET54 z oponami 225/45.

Koła nie wyglądają na mocno schowane (choć są troszkę głębiej niż były, ale nie wygląda to źle).

Przejechałem kilkanaście kilometrów słuchając i sprawdzając na oponie czy nic nie obciera - no i wygląda na to, że nie obciera, ale mam dylemat czy dla pewności założyć dystanse 10mm czy też nie zawracać sobie tym głowy i jeździć skoro jest OK?

Co radzicie - czy dystanse to w ogóle jest bezpieczna rzecz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a felga z ET 54 podejdzie do B5?? mam na oku merce z A classy... ale nie wiem czy podejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a felga z ET 54 podejdzie do B5?? mam na oku merce z A classy... ale nie wiem czy podejdzie...

 

Nie będzie pasowała...Chyba że założysz dystanse ;) Podaj jeszcze resztę wymiarów felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a felga z ET 54 podejdzie do B5??

 

Jeśli szerokość będzie się zgadzać to już masz o 9mm bardziej schowaną w stosunku do ori (ET45)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w ori mam śruby z łbem kulistym w zimie chcę założyć fele ale ze śrubami na stożek czy mam wymienić śruby czy mogę te z kulami pozdrawiam

Edytowane przez Kosmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w ori mam śruby z łbem kulistym w zimie chcę założyć fele ale ze śrubami na stożek czy mam wymienić śruby czy mogę te z kulami pozdrawiam

 

Zaloz takie sruby jakie powinny byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dość tanio felgi i niby oryginały dostałem fotkę na feldze wybity napis germany Czy felgi nie będą nigdzie szorowały lub coś z takimi oponami ? 153.jpga%3E

Edytowane przez rafal1234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...wydaje mi się, że ciężko będzie zajrzeć do Twojej wiadomości na gmailu ;) popraw link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega rafal1234 może nie chce pokazać tych felg aby mu nikt ich nie zwiną ale są to felgi z oponami 225/40/18 ET45 szerokość 8 cali.Według mnie powinny pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę założyć ze stożkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ja mam takie felgi o takich wymiarach tzn ze siedza za gleboko ;>? 7,5"x 17" 5X112 ET-56 ???moze ktos mi doradzic

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności