Skocz do zawartości
sergiusz-

[B5] Rozmiar felg do B5 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Powitac. Czy felga 19', 8.5J, ET45 wejdzie do przodu z opona 235/35 przy glebie -40? PILNIE potrzebna szybka odp.

 

Tyl na pewno wejdzie tylko pytanie o przod.

 

---------- Post added at 17:11 ---------- Previous post was at 14:47 ----------

 

dobra .. juz mam odp ... 8.5J i 235 na lekkiej glebie szoruje o zwrotnice :/ przymiarka pokazala co 3ba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejsc sadze spoko wejda... ale szerokosc opony masakra!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale szerokosc opony masakra!!!!

... no ja na lato mam na tył 245 szerokości, ale jest jeden plus, można w feldze, w warunkach polowych, dużo grochówki w niej nagotować ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8.5J i 235 na lekkiej glebie szoruje o zwrotnice
to już mnie ciarki biorą, bo ja w przyszłym tygodniu sprawdzam 215/35/19 na 9J ET41 :wstyd: zobaczymy na żywca jak to pójdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie posiadam passata z 1998 roku 1.9 tdi dostalem kola od kumpla oryginalne alusy z oponami ale niestety mam zaduze tarcze i zaciski i kolo nie wchodzi w takim razie co mam zrobic czemu mam wieksze zaciski do wiekszosci passatow z tego co wiem 15 pasuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie posiadam passata z 1998 roku 1.9 tdi dostalem kola od kumpla oryginalne alusy z oponami ale niestety mam zaduze tarcze i zaciski i kolo nie wchodzi w takim razie co mam zrobic czemu mam wieksze zaciski do wiekszosci passatow z tego co wiem 15 pasuja?

A może masz ET felgi zbyt duże i felga wchodzi zbyt głęboko :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie raczej nie bo te felgi wczesniej jezdzily u kumpla w takim samym pasacie ja teraz smigam na 16 i jest ok ale mam dobre 15 to grzech wywalic 16 mam zimowki wiec dlatego chce zmienic jakby ktos pytal.

Edytowane przez stachu5311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy do passata będą pasowały takie felgi: 8JX17 5x112 ET 30? opona 215/45/17

Aha i jeszcze pytanko czy potrzebne są jakieś pierścienie centrujące ? Kiedyś coś takiego chyba słyszałem. I czy muszę kupić jakieś inne śruby czy takie od stalówek będą pasować?

Edytowane przez born2b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie raczej nie bo te felgi wczesniej jezdzily u kumpla w takim samym pasacie ja teraz smigam na 16 i jest ok ale mam dobre 15 to grzech wywalic 16 mam zimowki wiec dlatego chce zmienic jakby ktos pytal.
ja też miałem taki problem, miałem ładne oponki 15" kupiłem okazyjnie felgi stalowe, wyczyściłem, pomalowałem, spadł pierwszy śnieg a tu lipa nie wchodzą, myśle pewnie złe felgi, biegiem do kolegi bo on ma takie same i też nie wchodzą, zmierzyliśmy tarcze on ma 288 a ja 312mm czy jakoś tak, czyli min 16"

sprawdz sobie jakie masz koło zapasowe

 

---------- Post added at 10:06 ---------- Previous post was at 10:01 ----------

 

Witam

Czy do passata będą pasowały takie felgi: 8JX17 5x112 ET 30? opona 215/45/17

Aha i jeszcze pytanko czy potrzebne są jakieś pierścienie centrujące ? Kiedyś coś takiego chyba słyszałem. I czy muszę kupić jakieś inne śruby czy takie od stalówek będą pasować?

1 felgi na tych oponach powinny pasować

2 otwór centrujący fela musi mieć na 57,1 jak ma inny to pierćsień musisz dać

3 napewno będziesz musiał dać dłuższe śruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dłuższe to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko na chwile obecna w moim pasku mam felgi 15, chce kupic sobie 17 ale slyszałem iz beda one od wewnetrznej strony obcierałyi opona szybko sie zuzyje, pozatym jak juz doradzono mi 16 ale duzej roznicy nie ebdzie gdy mam 15 a chciałbym 16.Tak wiec prosze o opinie ,dzis ogladałem ladne 16 ale kolega mowił ze jak juz to 17 bo to strata kasy gdy kupie 16,pozatym duzo czytałem iz zawieszenie sie psuje i felgi prostowac trzeba.Czy pozostac przy tych co mam czyli 205/60/15 czy cos kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko na chwile obecna w moim pasku mam felgi 15, chce kupic sobie 17 ale slyszałem iz beda one od wewnetrznej strony obcierałyi opona szybko sie zuzyje, pozatym jak juz doradzono mi 16 ale duzej roznicy nie ebdzie gdy mam 15 a chciałbym 16.Tak wiec prosze o opinie ,dzis ogladałem ladne 16 ale kolega mowił ze jak juz to 17 bo to strata kasy gdy kupie 16,pozatym duzo czytałem iz zawieszenie sie psuje i felgi prostowac trzeba.Czy pozostac przy tych co mam czyli 205/60/15 czy cos kupic.

 

Kto Ci to powiedział, że będą obcierały od wewnętrznej strony? I wogóle kto Ci takich głupot nagadał o zużywaniu opon, zawieszeniu i prostowaniu felg? Kup 17" i nie przejmuj się głupim gadaniem, czy opona będzie tarła czy też to zależy głównie od rozmiaru opony i felgi. Proponuje felgi w rozmiarze 8"x17" ET35-40 7,5"x17 ET35-40 do tego opony 225/45/17 i gwarantuję, że nic nie będzie tarło!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myslałem aby kupic 17 z opona max 205 bo wieksze to bedzie na koleinach bujac.Pozatym Ja mam zawieszenie normalne i przy tym profilu beda sie giely felgi.Kumpel z ktorym sie dzis widziałem ma 17 profil 45 i musi prostowac teraz.Jak juz to opna była by 205/50/17 ale nie wiem jakie jest ET w moim pasku.Juz szukałem na temat tego duzo i dalej nie wiem.Mam paska z czerwca 2001 1.9tdi 131km.Tylko nie wiem teraz czy pod takowa opone dostane jakas fajna felge z niespotykany i fajnym wzorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kumpel z ktorym sie dzis widziałem ma 17 profil 45 i musi prostowac teraz.Jak juz to opna była by 205/50/17 ale nie wiem jakie jest ET w moim pasku.Juz szukałem na temat tego duzo i dalej nie wiem.Mam paska z czerwca 2001 1.9tdi 131km

Fabrycznie były montowane felgi z ET37... Ale możesz spokojnie szukać felg z ET między 35-45...

Co do wysokości opony-225/45 i 205/50 maja taka samą wysokość-profil opony (czyli wysokość) to procent szerokości opony. Czyli 225/45 ma 10,1cm wysokości, a 205/50 ma 10,25cm... Różnica w wysokości między obiema oponami to 1,5mm (mowa o fabrycznie nowych)-przejedziesz troszkę kilometrów i nie będzie różnicy w wysokości... Jedyna różnica w tej oponie to szerokość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 17 225 45 z et 37 i jes ok tylko ze spalanie deko wzrosło ale coś za coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze przy szerszym kapciu bedzie wiecej palił,ale jezeli bym kupił felgi to z opna najprawdopodobniej 205/50/17,gdyz na szerszej nie bedzie takiego skretu jak przy 205.Chyba ze sie myle.dzieki wielkie za wyjasnienie tego ET jakie moge wstaiwc czyli powiedzmy ET40 bedzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłe niedawno alu. firmy "aluett" 225/45R17 czy do paska B5 moge je załozyc normalnie ???, czy musze zakładac dystanse??? bo sam juz nie wiem.

Jedni mówia tak inni tak, i nie wiadomo kogo słuchac.

i czy musze kupowac inne szpilki (dłuższe) czy na takich samych szpilach co blaszki mam założone teraz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłe niedawno alu. firmy "aluett" 225/45R17 czy do paska B5 moge je załozyc normalnie ???, czy musze zakładac dystanse??? bo sam juz nie wiem.

Jedni mówia tak inni tak, i nie wiadomo kogo słuchac.

i czy musze kupowac inne szpilki (dłuższe) czy na takich samych szpilach co blaszki mam założone teraz???

 

To zależy jakie mają ET.Dla przykładu-przy ET35 są prawie równo z rantem nadkola.Im większe ET tym są bardziej schowane.Co do śrub-zmierz ile wystawają poza metalową felgę-tyle samo muszą wystawać przy alu.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o parametry to ma takie: Rozstaw śrub 5x112. Parametry: 8Jx17H2, ET 35.

od kupującego wiem ze były na passacie B5 przy zawieszeniu gwintowanym.obniżonym na maxa.

 

---------- Post added at 17:53 ---------- Previous post was at 17:50 ----------

 

dla przykładu tu podaje adres strony, na której kupiłem:

http://allegro.pl/item949216808_aluett_17_5x112_vw_audi.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności