Skocz do zawartości
Piotr900

Wentylator klimatyzacji - pracuje non stop, niezależnie od trybu AUTO czy ECON

Rekomendowane odpowiedzi

Czy osuszacz (np.: przytkany) może powodować wzrost ciśnienia w układzie klimatyzacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam udało się komuś dojść co powoduje włączanie się wentylator nie zależnie od trybu ECON czy AUTO, dodam ze vag pokazuje błąd 318 czyli zbyt wysokie ciśnienie czynnika w układzie klimatyzacji lub jego brak, u mnie pewnie zawór bezpieczeństwa puścił czynnik w atmosferę i jest pusto czy to może być przyczyną, brak czynnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem,auto niedawno kupilem i zrobilem dłuższa trase do warszawy i po powrocie zauwazyłem że tylko przekrece kluczyk to wiatrak klimy zasuwa na maksymalnych obrotach,wyciągnelem przekaźniki i dalej działał,pomogło dopiero odłaczenie wtyczki przy zbiorniczku na płyn wspomagania i tak jeźdze do dziś,mam nadzieje że nic sie nie stanie,klima jest wyłaczona.Może to być termowłacznik wentylatora klimatyzacji??klima jest manualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym problemem borykałem dość długo. Powodem ciągłej pracy wentylatora klimatyzacji był niewłaściwy czujnik.

W moim passacie ma być czujnik 8D0959481B niebieski, 4 piny zaokrąglony z jednej strony. Po zmianie (na razie tylko wpięcie w kostkę), wentylator klimy na econ nie kręci, po właczeniu klimy kręci na I biegu. Pozostało mi wsadzic go na miejsce, mam nadzieję że po wpięciu w trójnik będzie dobrze. Dam znać. Dodam jeszcze, że dopiero u elektryka dowiedziałem się że miałem niewłaściwy czujnik (tak kupiłem aus Deutchland ach ci Niemcy...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czujnik został włączony do obiegu i jest dobrze. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy PASSATÓW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła wymiana czujnika temperatury ( tego na grubym wężu co idzie od chłodnicy) miałem założony zielony czujnik i wentylator chodził cały czas, dzisiaj pojechałem do Bosch Serwisu wymienili mi na niebieski, i objawy ustały. Teraz chodzi tak jak ma być. Pozdrawiam Użytkowników forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam taki problem. Gdy włącze klimę (nawet gdy jest -10C), gdy załącza się grzałka to od razu włącza się wentylator klimy na skraplaczu. Czy wali zimnym powietrzem to nie wiem bo jest zimno i może ciągnąć to zimne (+6C), gdy kupiłem auto w październiku to tego nie zauważyłem ale zimne powietrze leciało. I czasami słyszę jak dam klimę na max zimne i obroty to z środkowych nawiewów raz leci mocniej a raz słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem taki śmieszny przypadek przy wymianie rozrządu w A6. Na kompie 0 błędów. Wypięliśmy kostki psikanko elektrosolem i działało jak należy. Ale to chyba najszczęśliwszy przypadek dla klienta. Więc warto sprawdzić jakby co.

 

---------- Dodano o 10:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 10:26 ----------

 

aaaa i nie szło wyłączyć opcji Auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie pomogła wymiana czujnika temperatury ( tego na grubym wężu co idzie od chłodnicy) miałem założony zielony czujnik i wentylator chodził cały czas, dzisiaj pojechałem do Bosch Serwisu wymienili mi na niebieski, i objawy ustały. Teraz chodzi tak jak ma być. Pozdrawiam Użytkowników forum :)

 

mam to samo.. założylem czujnik zielony w miejsce niebieskiego... teraz musze znów przełozyc te czujniki... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z wentylatorem , zalacza sie zaraz po starcie i wyje jak odkurzacz , i nie wylacza sie nawet na zgaszonym silniku , zona przyjechala z pracy i chodzil okolo 5 godzin !!! po paru startach i zgaszeniach wylacza sie . Czy to czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bedzie to najprawdopodobniej czujnik temperatury. Jesli czujnik temp. plynu podaje sygnal ze jest grubo ponad 100st to wlaczy sie wentylator klimy.

Patrzac na samochod w profilu to wlaczy sie normalny wentylator, w b5 czy w b7 jest to do sprawdzenia komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale moze byc tez wina przekaznika

poprostu skleja sie

zaczal bym od tego sprawdzenie

 

gdy wentylator bedzie pracowal odlacz wtyczke od czujnika temp

gdy wylaczy sie to czujnik,dgy dalej beda pracowac to przekaznik:beach:

Edytowane przez kajos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem przypadek po włączeniu zapłonu włączał się wentylator i po zgaszeniu samochodu się wyłączał winą okazał się moduł sterujący sinikiem wentylatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przegazowalem go troche po autostradzie i sam sie uspokoil , :) na Vagu nic nie pokazalo :( , wyczytalem na forum niemieckim , ze czasami tak sie robi jak wypala sie sadza w PDF ie , ale nie wiem czy to prawda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma wypalanie sadzy do wentylatora :umm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisali , ze niby przy wypalaniu wtryskuje sie rope i spala sie w okolo 800 stopniach , i niby gorace powietrze dochodzi do silika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje temat . Bo mam problem mianowicie taki ze wentylator klimatyzacji zaczyna pracować odrazu po przekręceniu zapłonu . Silnik zgaszony , jakikolwiek nadmuch na climatronicu wylączony . Dzieje mi się to od wczoraj , temperatura na dworzu minusowa . Na Vagu na silniku żadnego błedu . Na climatronicu mam błąd jednej klapki , ale to już mam od dawna. Jakieś sugestie co zrobić , co sprawdzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odłącz czujnik przy chłodnicy:gwizdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ide sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik odpiety i dalej jest to samo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności