Skocz do zawartości
Gość dudek

Polecany zestaw narzedzi do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na temat kluczy COVAL

 

Mam 2 zestawy Covala, muszę przyznać że są dobre. Póki co grzechotka wytrzymała zakładanie na nią rury metrowej, skakania po niej, walenie młotkiem. Jakoś specjalnie mi na tych narzędziach nie zależało, więc nie miały lekko, a one wytrzymały wszystko co im fundowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba trefny egzemplarz jakiś się trafił albo straaaasznie niefortunny upadek ;)

 

Co do paragonów to założyłem specjalny segregator na nie i trzymam w garażu :D

 

znaleź paragon mi się udało ale reklamacja nie nieuwzględniona bo usterka mechaniczna. Ma ktoś jakiś pomysł czym to skleić by działało.

Proszę o wiadomość na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę-

Uznałem kiedyś,że będę sobie kupował po 1- 2 szt. maneli naprawdę dobrej jakości.Równolegle wywalam "zwykłe" klucze i nasadki.

Niestety, o ile można uznać za dobre nasadki np. Proxxona, LUXa (wielogwiazdkowego) czy Stanleya itp, tak w mojej praktyce duże rozmiary narzędzi tych firm nie sprawdziły mi się. Mówiąc duże, mam na myśli np. klucze od 15 wzwyż.

Ostatnio dokonałem zmiany kół na zimówki- nasadka 17, wajha do tego około 45cm. Śruba nr 5 ( jak zwykle ostatnia) dała radę i "zwykła" nasadka tyko chrupnęła.

Walnięcie młotkiem w łeb śruby ( stara zasada szoferów) i powrót z Castoramy z 17ką Stanleya pomogło. Ale kolejną ofiarą padła castoramowa nasadka - po cichu zaliczyła 2 pęknięcia.

To jeden z przykładów, gdzie na nasadkę działają wyjątkowo niekorzystne siły- albowiem klucz jest odsadzony od łba śruby o kilka cm, więc narzędzie pod naciskiem nie leży osiowo ze śrubą.

 

Postanowiłem dokonywać cząstkowych zakupów i uderzyłem w Gedore/Facom.

I powstał problem. Nie znalazłem w necie firmy handlującej pojedynczymi nasadkami. A ci, którzy to robią doliczają kosmiczne opłaty za wysyłkę. O ile 3 dychy za sprzęt przełknę, to 2 dychy za dostawę już niechętnie.

Ile kosztują podstawowe zestawy tych narzędzi napewno wiecie.

 

Stąd pytanie, kto z Was wie, jaka firma handluje takim sprzętem w necie i nie ma zaporowych cen dostaw?

Ew. jakiś naziemny sklep na Dolnym Śląsku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam narzędzi Proxxon .Nie są tanie ale mam gwarancje że stajać na kluczu przy odkręcaniu koła nie polecę na zęby :D Jakość, wykonanie adekwatne do ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu zestaw Honiton. Służy mi już jakieś 4 lata. Klucze przeżyły swap silnika w A6, zamiane skrzyni w moim pasku jak i naprawy zawieszenia, rozbiórkę passata B3 i wiele innych zadań. Żadnego klucza jeszcze nie zniszczyłem ( czasami używane również z kluczem pneumatycznym). Do zadań amatorskich jak najbardziej polecam... a jesli ktoś będzie miał potrzebe na "coś grubszego" to i też nie ma się czego obawiać.

 

Zestaw 94 el. Dostępne już od około 230 zł.

i-honiton-zestaw-kluczy-nasadowych-h4056-94szt-honiton.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zestaw yato 3881 kupiłem niedawno za 450 z przesyłka a wcześniej zastanawiałem sie długo nad yao ale robiłem ze szwagram jego golfa i paska jego narzędziami yato 3879 i o dziwo daje to radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w domu zestaw Honiton.

 

Zestaw 94 el. Dostępne już od około 230 zł.

i-honiton-zestaw-kluczy-nasadowych-h4056-94szt-honiton.jpg

 

 

Na allegro są również w czarnej walizce. "mnichu" Różnią się czymś oprócz kolorem walizki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Postanowiłem dokonywać cząstkowych zakupów i uderzyłem w Gedore/Facom.

I powstał problem

 

Ja używam Hazeta. Jeśli Ci odpowiada - priv.

W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro są również w czarnej walizce. "mnichu" Różnią się czymś oprócz kolorem walizki ?

 

Ponoć czarna walizka to ulepszone zapięcia na nasadki i końcówki. Zestaw kluczy nie różni się jakością od zestawu z zielonej walizki. (Należy zwrócić uwagę przy kupnie czarnej walizki na układ kluczy.. są bowiem dwa rodzaje).

 

czyli

 

 

Zielony :

zdj1.jpg

 

 

 

 

Czarny :

j402094.jpg

 

 

 

Czarny 2 ( nie wiem czy to te same elemęty co w wyżej pokazanych) :

4b1018488a519c5d.jpg

 

Wszystkie zestawy oznaczone jako 94 elemety. Udanych zakupów :D

 

 

 

EDIT: Zauważyłem że w ostatnim, czrnym zestawie są inne grzechotki.... a konkretnie różnią się przyciski do zwalniania nasadki. Ja mam takie wypukłe (i przyjemne w dotyku :P ) a w ostatnim zestawie są takie bardziej płaskie. Pewnie żadna różnica w konstrukcji wewnetrznej no ale zawsze jakaś cecha odróżniająca ;)

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw w czerwonej walizce i na prawdę daję radę :D ,choć przy wymianie zawieszenia przy pasacie 18 nie wstrzymała (obrobiła się) poza tym grzechotka (szczególnie ta duża) jest bardzo wytrzymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy ;)

Ja do zabawy mam taki z yato i można nim podłubać wystarczjąco w aucie (do większych obciążeń lub pod młotek posiadam stare ponad 20letnie nasadki którym czołg nie daje rady :lol )

 

Na fotkach widać że Honiton może mieć wygodniejsze rączki ,,grzechotek'' ;) reszta bez znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szef w Biedronce zestaw narzędzi za 199,90 i daje rade, mam już 2 naprawy za sobą i nic się nie dzieje tryczki się nie rozleciały, do drobnych napraw w sam raz, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie HONITONA to mam zielonego od czarnego różnił sie tym, że czarny nie miał elastycznej przedłużki.

Ogólnie polecam solidne narzędzia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również polecam komplet yato w marketach budowlanych często można trafić na jaką promocję ja mam ten 94-elementowy ale są też 104,a co do kompletowania osobno to raczej uważam to za kiepski pomysł ponieważ nie ma to jak mieć wszystko w jednej walizce a nie co rusz szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja również polecam komplet yato w marketach budowlanych często można trafić na jaką promocję ja mam ten 94-elementowy ale są też 104,a co do kompletowania osobno to raczej uważam to za kiepski pomysł ponieważ nie ma to jak mieć wszystko w jednej walizce a nie co rusz szukać

 

Tak tylko po co przepłacać w marketach kupcie przez internet ja za taki zestaw jak mam yato 3881 (150 el) dałem 450 zł z przesyłka a jak bym miał w sklepie bo w markiecie nie dostanę takiego to ponad 600 zł więc oszczędność jest duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam narzędzia firmy YATO. Naprawdę wytrzymują. Jakieś trzy lata temu kupiłem zestaw nasadek, grzechotek i kluczy za 500zł. Jak na razie po ciężkich pracach komplet cały - wszystkie narzędzia przetrwały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie dłubiesz za dużo przy aucie to YATO powinno ci w zupełności wystarczyć natomiast jeśli już chcesz coś bardziej wymagającego to SATA albo HAZET tylko że cena jest też wprost proporcjonalna do sprzętu i jakości wykonania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proxxona mam kilka lat po grzechotce nie raz skakałem a mało nie ważę i nawet nie pisnęła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności