Skocz do zawartości
Gość dudek

Polecany zestaw narzedzi do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dudek

Planuje zakup narzedzi, takiego niezbednika, ktory pomoze mi w drobnych naprawach Passata. Czy ktos moze polecic cos dobrego ? jakis zestaw kluczy, nasadek, srubokrecikow, obcazek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honiton to takie średniej ceny i jakości.

Jeśli chciałbyś coś naprawdę dobrego na długie lata (w sumie wieczne), to na pewno:

- Belzer (to już legenda)

- Wurth

- Bahco (wykupiło Belzera, też b. dobre)

- Gedore

- Facom.

 

Te firmy dośc sporo kosztują, ale są naprawdę niezniszczalne :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

Jeżeli chcesz używać jako niezbędnika to polecam narzędzia firmy Topex bądź Hardy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem około 2 tygodnie temu zestawik za 40 zeta ... był wybór albo to albo Bosh za 70 zeta ... wybrałem to i jest lux .... wygląda jak portfel na rzep a w środku ponad 20 różnych końcówek ze śrubokrętem z grzechotką ... bardzo poręczne i przydatne normalne końcówki jak i nasadowe, w tym również gwiazdy (imbus tylko z 6-ma odchyłami - sry zapomniałem fachową nazwe :wstyd: (które są niezbędne np. w B4 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni kupuja zestaw Würtha za 400pln, inni no-name za 40pln i jak dla mnie czyli kogos, kto ani nie jest mechanikiem ani samoukiem przy swoim aucie a tylko potrzebuje czasem cos odkrecic, dokrecic czy wymienic, taki zestawik za 40pln w zupelnosci wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki zestawik za 40pln w zupelnosci wystarcza.
Pod warunkiem, że nie musisz użyć dużej siły. Najczęściej za 40 zł kupuje się jednorazówki, a napewno nie odkręcisz czymś takim zapieczonej śruby. Jak sie nie obrobi, to się wygnie.

 

Ja bym proponował kupić pojedynczo klucze typu torks, imbus, płaski i sztorcowy itd w rozmiarach wystepujących w danym aucie. Potem można dokupować kolejne potrzebne, np po zmianie marki samochodu.

 

Teraz koledzy mechanicy poproszę o odpowiedni wykaz najbardziej potrzebnych kluczyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zamiet

Wożę w pasku narzędziówkę, która waży kilkanaście kilogramów (tylko mi nie pisać, że pali więcej, itp.) Mam kilka kpl kluczy KUŹNIA (legenda)

Biorąc jednak po uwagę, że jeszcze ich nie używałem (poza garażem), zastanawiam się po co ja to robię.. :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klucze Kuźnia niestety aktualnie są kiepskie, to już nie to co kiedyś.

 

Panowie, trzeba sie nad czymś zastanowić, czy chcemy klucz żeby raz po raz odkręcić śrubkę (za wyjątkiem porządnie dokęconej śrubki..) czy też narzedzia, które nas nigdy nie zawiodą i możemy np. nałożyć przedłużkę w postaci metrowej rurki i swobodnie odkręcać ;)

 

Ja osobiście preferuję dobre narzedzia, które nie niszczą śrub czy wkrętów i co najważniejsze będą służyły nam... i naszym potomkom :P

 

Z tego powodu nie porónujmy topexa czy bosha z firmami jednymi z lepszych w świecie.

 

A jakie narzedzia.. wg mnie:

 

- płaskie klucze 6, 8, 10, 12, 13, 14, 15, 17, 19, 21-24, 27 ..

- takie same nasadki, chyba najlepiej na 1/2"

- grzechotka 1/2"

- koncowki torx, najlepiej zestaw bo wystepuja rozne 10, 15, 20, 25, 30, 40

- koncowki spline (takie jak torx tylko 12-kątne), rozmiarów nie pamietam, są chyba tylko przy zamkach wiec można łatwo zobaczyć

- wkrętaki płaskie (kilka) i krzyżaki PH1, PH2

 

Takim zestawem już możemy naprawdę dużo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pshemo

Ostatnio grzebiac przy pasku bit wcisnal mi sie w gniazdo do niego tak, ze sie lekko przekrecil i zablokowal. 2 szt kombinerek, jedno w jedna, drugie w druga strone i krecenie. Wiecie jak fajnie sie miazdza ząbki w szczekach kombinerek marki Topex? :rotfl: Teraz mam 2 szt. kobinerek bez zabkow (gdyby ktos potrzebowal). A bit jak siedzial tak siedzi... :dobani:

 

Niektore miejsca w pasku sa trudno dostepne wiec dobrze jest miec bity i kilka roznych typow 'raczek'. Sa jeszcze takie myki jak sruba mocujaca akumulator, ktora kluczem plaskim chyba nie pojdzie, musi byc nasadowy (najlepiej z grzechotka, bo wtedy to pikus ja odkrecic).

Przydaja sie tez waskie klucze do podejscia w trudne miejsca np. przy wykrecaniu ECU nie trzeba sciagac podszybia jesli sie wyjmie plastikowa okragla zaslepke w podszybiu -otrzymuje sie wtedy otworek srednicy 1,5cm ktory wypada idealnie nad sruba mocujaca obudowe kompa.

 

//edit: to nie narzedzie, ale przydaje sie bardzo czesto: WD40. Zastosowanie od odkrecania zapieczonych srub, wypychania wody, smarowania, czyszczenia az do... usuwania naklejek :ok:

Co ja tam jeszcze woze... latarka, rekawiczki 'wampirki', kawalek papieru sciernego, kawalki przewodu, kawalek drucika, kombinerki, szczypce, scyzoryk, mlotek... Majac poprzednio Skode takie rzeczy bardzo czesto sie przydawaly :rotfl:

 

//edit2: cos mi sie kojarzy, ze w ksiazce z serii 'Sam naprawiam' na poczatku jest rozpiska potrzebnych narzedzi (oczywiscie wszystkie potrzebne, ale mozna sobie okroic zestaw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Polecam zestaw kluczy płaskich /oczkowe Dedra bardzo fajna sprawa i nie droga komplecik od 6-19 cena 40 zeta a jak naprawiasz coś przy kobitce to te z marketu obwijają się w kolo śruby a babka myśli jaki z ciebie "Pudzian" :] (tylko ostroznie bo można łapki pocharatać jak obiedzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia do napraw VW a w szczególności Passata. Wydawało by się, że możemy sobie kupić w markecie podstawowy komplecik kluczy (jakiś tam najtańszy topex, dropex, TimTom, lamerex...) i lecimy naprawiać swojego pasia - A tu zdziwko :przestraszony:

 

Zakupiony komplecik od razu po zakupie ląduje w koszu bo jest do niczego nie przydatny 90% kluczy jakie potrzebujemy to zupełnie inna półka... ??? Lepiej wydać raz a konkretnie i kupić dobry odpowiedni klucz... jak kupić komplet imitacji narzędzi...

 

 

Polecam tu jedynie wyroby takich firm jak: Proxxon, Bondhus, Stanley, Würth, Bahco, Jonnesway, Dewalt, Makita, Milwaukee, Kress, Weller...

 

A wiec zaczynamy listę narzędzi:

- klucz dynamometryczny

- bardzo dobra grzechotka

- przedłużka narmalna + mała + pokrętło z przetyczką + przegub uniwersalny

- komplet kluczy imbusowych długich i ampolowych z nasadkami

- komplet kluczy torsowych - najlepiej z nasadkami

- komplet kluczy nasadowych

- komplet kluczy nasadowych z bitem XZN

(8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 24)

- komplet kluczy oczkowych (również z grzechotką 72 zęby) fajna sprawa !!! polecam

- komplet kluczy płasko-oczkowych (bezpoślizgowych)

(8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 24)

- bardzo dobre kombinerki (średnie)

- szczypce nastawne

- szczypce boczne (zaokrąglone)

- szczypce do zaciskania opasek (lub tępe cęgi do drutu)

- komplet wkrętaków normalnych (płaski i krzyżakowy mały i średni)

- komplet wkrętaków torxowych T15, T25, T30, T35

- klucz pazurkowy do filtrów oleju

- sciągacz do łożysk (średni)

- zestaw wybijaków (wykrętaków)

- ciśnieniomierz z manometrem (+wężyk zbrojony - końcówki wymienne)

 

+ elektronarzędzia, szlifierka kątowa, wiertarka, wkrętarka, lutownica, glutownica, opalarka, multimetr elektroniczny, zestaw do ładowania akumulatora, Kompresor z osprzętem.

http://www.narzedziowy.pl

 

Dodam jeszcze:

1. W konstrukcjach naszych VAG bardzo często potrzebne są klucze o wymiarach nie standardowych czyli: klucze oczkowe i nasadki 11, 14, 15, 16, 18, 20

i tu również należy zakupić porządny zestaw bo bardzo często będą używane zwłaszcza przy silniku i zawieszeniu!!!

2. w sprzedaży można dostać osobno klucze ampolowe na nasadkach pod grzechotkę - bardzo polecam Stanley są bardzo solidnie wykonane i nie skręcają się tak jak inne!!!

3. podstawą właściwie będzie komplet kluczy torsowych i ampolowych dlatego ten komplet musi być niestety z najwyższej półki!!! - jeśli będziemy chcieli zaoszczędzić to wydamy 2 razy i będziemy mieli 2 gówniane powyginane komplety zamiast jeden porządny!!!

4. klucze nasadowe to druga bardzo przydatna sprawa - ponieważ do nich właśnie można zastosować przedłużki łamańce i inne kombinacje dopasowując sobie długość oraz dobrą dźwignię

5. W dobrze wyposażonych sklepach z narzędziami występują całe komplety narzędziowe firmy: Stanley, Proxxon, Würth... Komplety są znacznie tańsze niż osobne klucze i warto kupić cały komplet wraz z porządną walizeczką. Ale również polecam zakup osobnych specjalnych kluczy z dobrą oprawką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Marek, Jak dla mnie to pachnie profesjonalnym podejściem do tematu brakuje tylko szyldu mechanika samochodowa :] do drobnych napraw i podręcznego zestawu narzędzi nie potrzeba pakować kupy forsy w profesjonalne narzedzia zresztą większość i tak jest produkowana w azji .Na codzien używam elektronarzędzi róznych firm i przekonałem się ze markowe to zaden pewnik niejednokrotnie markowy sprzęt za ponad tysiąc złotych nawalał szybciej niż coś tańszego nie przereklamowanego.Zresztą doświadczenie i pomyślunek często eliminuje moim zdaniem zbędne wydatki klucz do filtra oleju noszę zawsze przy sobie - uzywam paska do spodni pewnie śmiesznie brzmiale ale dla mnie skuteczne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

wow ;) dzieki wszystkim za podpowiedzi a Tobie Marek za wyczerpujaca chyba wszystko co chcialem sie zapytac. zbieram sie za szukanie i zamawianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Przydał by się jeszcze porządny klucz do odkręcania przegubów, pare młotków i wkrętak elastyczny z koncówką 7mm do odkręcania opasek na wężach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jeszcze potrzebne jest urządzenie do ściągania tych opasek sprężystych co są na wężach, kombinerki nie zawsze wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to pachnie profesjonalnym podejściem do tematu brakuje tylko szyldu mechanika samochodowa

Link jest pod spodem w moim podpisie - jednak Darek ma u siebie w warsztacie jeszcze bardziej specjalistyczne narzędzia właśnie z przeznaczeniem do grupy VAG - urządzenia pomiarowe do wszelkich spraw ciśnieniowych, narzędzia pneumatyczne, jak i specjalistyczne narzędzia do napraw, ustawiania, pomiarów... silników i skrzyń biegów...

 

do ściągania tych opasek sprężystych co są na wężach

tu właśnie bardzo się przydają szczypce nastawne - możemy nimi wyregulować odległość jaką potrzebujemy do danej opaski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak juz kupicie to co napisal Marek, dobrze by bylo, zaoptarzyc sie w lawete 2 pietrowa, na wypadek, gdyby w trasie tzreba bylo wjechac na kanal :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal1980, Jeśli będziesz prawidłowo korzystał z podanego zestawu powyżej to nie będzie ci potrzebna "Lorka" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, przecież z takim zestawem to warsztat otworzysz. Wg mnie to przydadzą się troxy i komplet kluczy. No i WD40 bądz inny zamiennik. Markowi taki zestaw sie przyda bo rozkręcił juz paska kilka razy ale prostemu użytkownikowi to nie bardzo. A no i jeszcze ten klucz do opasek VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności