Skocz do zawartości
Gość gacek

Spojler kombi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomekwawa

Zawsze wydawało mi sie ze błotko na szybę leci z pod tylnych kół a nie a z nieba :krzeslem:

Brudna szyba przy mokrej nawierzchni to jest cecha kombi.

Jak podoba ci sie spojlerek to sobie zamontuj tyle ze poza szybą będziesz czyścił jeszcze spojler. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simon.b

Mam taki spojler.Świetnie wygląda ale w trasie szyba i tak brudna ( wada każdego kombi ) No i musiałem jeszcze antenke skrócić bo przy otwarciu klapy haczyła o spojler.Ale to szczegół.Ważne że wygląda super. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

simon.b, zapodaj fotkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek
:zalamany: sasiad ma volvo i ma jakąś czystszą szybę myślałem że spojler ma na to wpływ - a czy montarz chlapaczy z tyłu pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simon.b

Oto kilka fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawdą jest ,że czystą szybę będziesz miał to tylko dodatkowy element do czyszczenia ;) , ale wygląda dobrze :hyhy: antenkę można sobie dokupić o długości 100mm , nie ma różnicy w odbiorze radia.

więcej fotek tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:zalamany: sasiad ma volvo i ma jakąś czystszą szybę myślałem że spojler ma na to wpływ - a czy montarz chlapaczy z tyłu pomoże ?
mam chalapcze i tez mam brudny tyl jak jest syf na drodze:) ale chyba mniej brudny od kolegi ktory nie ma;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

przyjrzałem się dzisiaj volvo tam spojlerek nie rozbija powietrza w górę tylko kieruje je na szybę i wydaje mi się że to jest to co powoduje mniejsze brudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki spojler.Świetnie wygląda ale w trasie szyba i tak brudna ( wada każdego kombi ) No i musiałem jeszcze antenke skrócić bo przy otwarciu klapy haczyła o spojler.Ale to szczegół.Ważne że wygląda super. :ok:

 

koledzy jak mocowaliście spojler ( klejony ) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś w volvo kombi modne były takie małe spojery, które montowało na pionowych krawędziach klapy na wysokości szyby. Kierowały one powietrze na tylna szybę i zmieniały tak zawirowania powietrza, że szyba podobno mniej się brudziła. Znalazłem również cos takiego. :D

 

 

 

4201.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak właśnie ma wyglądać spoiler "dbajacy o du...ę varianta.

Typowy spoiler, robi jeszcze większe podciśnienie za autem, niż gdyby tego spoilera na aucie nie było. W obu przypadkach za autem występuje podciśnienie zaciągające powietrze z każdej strony. Z boków, ale przede wszystkim z dołu wraz z kurzem, brudną wodą.

Prezentowany przez Ciebie spoiler wdmuchuje czyste powietrze opływające dach auta, bez brudnej wody, a tym samym niejako "wypycha" obieg z wodą spod kół auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Siedzac tak na kacu po wczorajszym zakrapianym lekko upojnej nocy sylwestrowej (2008) male how to w wersji beta jak zamocowac spoiler ktory raczej wyglada niz dziala w Passacie kombi B5

 

1. zrob sam lub lepiej zakup spoiler np allegro bo to chyba najlepsze zrodlo

17f475c20ce35e20m.jpg

 

2. musisz miec:

- klej do szyb bodajze WURTH (~30pln)

- ostry nozyk (5pln)

- wyciskarke do tubek silikonowych ( 0pln bo mialem ale w sklepie to pewno 10-40pln)

- mocna tasma (10pln)

- kawalek papieru sciernego (4pln)

- benzyna lub cos do odtluszczenia (3pln)

- piwo (w zaleznosci moze byc zwykle lub pszeniczne 3-4pln za but.)

 

7990aa8554844739m.jpg

255eceaa75091564m.jpg

 

3. Oddajesz spoiler do malowania ub samemu malujesz, w zaleznosci od polozenia geograficznego 50-100pln za element

4. gotowy spoiler nalezy przygotowac do montazu czyli:

Nim nalozysz klej: zrob przymiarke czy bedzie to wygladalo jak ludzie, czy bedize na srodku, czy bedize prosto. Wszystko zalezy tutaj od twojego oka.

a. delikatnie papierem sciernym nalezy zmatowic wewnetrzna strone, przemyc czyms do odtluszczenia np woda z mydlem a nasptenie nalozyc solidna warstwe kleju.

Uwaga: nalezy nakladac klej rownomiernie przy czym nie dochodzic do brzegu. moze to spowodowac podczas laczenia sie wyciek ktory fatalnie bedize wygladal.

041583e0b362a5dem.jpg

b. W miedzy czasie nalezy przygotowac zaokraglenie klapy za pomaca szmatki nasaczonej woda z mydlem lub innym chemikaliem do odtluszczenia.

bebba0149cc5e801m.jpg

5. Przygotuj sobie klika dluzszych kawalkow tasmy tak aby nic nie odpadlo i nie zmienialo swojego polozenia podczas klejenia

a6079ec35afcaef1m.jpg

6. polacz czesci i przyklej tasma do budy

691227c88b4c58b2m.jpg

Klej powinien bardzo mocno zlapac i tak naprawde tasma gra role usztywnienia tego na czas klejenia. Po 24h trzyma sie jak na srubach ! Zadna myjnia automatyczna jescze mi tego nie zerwala.

 

No to na tyle, efekt:

13a04b70eb6bbb4c.jpg

 

Niech moc bedzie z wami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po zamontowaniu tylnej lotki/spoilera szyba pozostaje tak samo brudna na deszczu:644: ale przynajmniej efekt wizualny jest lepszy a i 3 światło stopu też robi swoje, narazie tylko taka fota, jeśli coś więcej nt lotki pytać

 

pozdrawiam

 

img.php?image=70117_20071207_122_797lo.jpg

http://img154.imagevenue.com/img.php?image=70117_20071207_122_797lo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

znalazlem takie cos na allegro http://www.allegro.pl/item339302616_spoiler_dokladka_pod_zderzak_na_tyl_passat_b3.html i nie wiem - skoro spojler z gory nic nie daje na brudna szybe to moze spojler z dolu cos pomoze??

ma ktos cos takiego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATAK KLONÓW ??

Sorka za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności