Skocz do zawartości
pogromca

Podświetlenie licznika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może ktoś mi pomoże w drobnej sprawie, mianowicie mam wyjęty licznik z passata 98 roku, podpinam wg schematu plus na 1,20,23 pin, masa na 24, 20 pin to podświetlenie ale gdy go podpinam to podświetla się tylko wyświetlacz FIS a cyferblat nie, a mi chodzi o wskaźniki właśnie. Może ktoś wie coś pewnie trzeba jeszcze podpiąć ale gdzie?Przeanalizowałem schemat ale nie bardzo mam pomysł gdzie się wpiąć.

Proszę o pomoc.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegaryschemathm1.th.jpg

 

1 - idzie po stacyjce

17 - po bezpieczniku na światła

23 - po bezpieczniku

30 - po stacyjce 2

 

T32A/20 idzie do podświetlenia - Digital display Light

a zobacz na schemacie ściemniacz podświetlenia zegarów

nie wiem czy przypadkiem masy nam nie brakuje 9 i 24

zobacz na schemacie idzie pętla od 24 do 9 i jest tu punkt masowy ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, podepnę tą masę też na 9 i zobaczymy co z tego będzie.

Nie mogę też znaleźć tego schematu ściemniacza.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dałem też tą masę ale dalej nie świeci :kwasny:

Co ciekawe w liczniku od 3BG daję plus na 1,20,23 i masa 24 i wszystko świeci a od 3B już nie, a w rozpisce pinów nie widzę różnicy pomiędzy tymi licznikami jeśli chodzi o 'plusy' i 'masy'.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam bardzo nietypowe pytanie ale pasujące trochę do tematu. Jak mogę ominąć ściemnianie licznika przez potencjometr tzn. żeby potencjometr mógł ściemniać wszystko a licznik zawsze byłby podświetlony na full. Jakieś piny przy liczniku powinienem zmostkować? Dziękuję z góry i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś pomysł na w/w zapytanie? Czy dałoby się to zrobić przez mostek na którymś pinie może we włączniku świateł? Pozdrawiam.

Edytowane przez Lastk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panie Marku jest na to jakiś sposób? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, ale niestety mam 3B. Tamte porady są dla liczników 3BG...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Roskiem,on ma liczniki w malym palcu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co należy zrobić żeby włączało mi się podświetlenie licznika po stacyjce? Passat jak w opisie. Dowiedziałem się już że nic nie zrobie grzebiąc we wsadzie, w sumie bardzo mi zależy na tym żeby to podświetlenie funkcjonowało po stacyjce bo mam światła do jazdy dziennej i nie muszę włączać świateł. Chodzi też o to że mam wskazówki od polifta i w ciemniejsze dni słabo je widać. Licznik 3B1 919 860 C. Poradźcie coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ilu tematach jeszcze trzeba Ci tłumaczyć, że za stary licznik na takie mody??? Jeżeli już, to trzeba rozbebrać szafę i podłączyć oddzielnie zasilanie z Twoich ledów, ale to dużo kombinacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ilu tematach jeszcze trzeba Ci tłumaczyć, że za stary licznik na takie mody??? Jeżeli już, to trzeba rozbebrać szafę i podłączyć oddzielnie zasilanie z Twoich ledów, ale to dużo kombinacji.

Rozumiesz że pytam o inne możliwości??? Było napisane że ze wsadem sie nie da??? Nie pytałem w tamtym temacie bo to już jest coś innego. Pozatym skąd licznik wie że światła są włączone??? Musi dostać jakiś sygnał... Więc najwyraźniej są jakieś możliwości. Tylko jakie? Podejrzewam że ktoś mądry się w końcu wypowie.

Edytowane przez Tomaszek704

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiesz że pytam o inne możliwości??? Było napisane że ze wsadem sie nie da???

 

trochę uprzejmości..

 

Pozatym skąd licznik wie że światła są włączone???

 

bo dostaje sygnał z przekaźnika/ modułu komfortu że światła są odpalone? trochę logiki.

 

Więc najwyraźniej są jakieś możliwości. Tylko jakie?

 

jedyną możliwością w Twoim liczniku jest podłączenie podświetlenia poza układem wbudowanym w liczniku - innej opcji nie ma.

 

Podejrzewam że ktoś mądry się w końcu wypowie.

 

odnoszę wrażenie, że starasz się nam wszystkim udowodnić, że to Ty jesteś najmądrzejszy a użytkownicy którzy chcą Ci pomóc to banda idiotów... napisało Ci kilku użytkowników, że Twoja fanaberia nie jest do zrealizowania, ale Ty nadal brniesz bo uważasz lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trochę uprzejmości..

 

 

 

bo dostaje sygnał z przekaźnika/ modułu komfortu że światła są odpalone? trochę logiki.

 

 

 

jedyną możliwością w Twoim liczniku jest podłączenie podświetlenia poza układem wbudowanym w liczniku - innej opcji nie ma.

 

 

 

odnoszę wrażenie, że starasz się nam wszystkim udowodnić, że to Ty jesteś najmądrzejszy a użytkownicy którzy chcą Ci pomóc to banda idiotów... napisało Ci kilku użytkowników, że Twoja fanaberia nie jest do zrealizowania, ale Ty nadal brniesz bo uważasz lepiej.

 

Nareszcie coś konkretnego. Jak zaimitować sygnał dla licznika? Nie nie jestem najmądrzejszy bo gdybym był to raczej zrobił bym to sam i nikogo bym nie pytał, sądzę że jest do zrealizowania skoro moduł komfortu taki sygnał podaje. Pozatym jeżeli ktoś mówi że się nie da, to niech powie dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ jeszcze jedną rzecz, że jak włączysz światła to odpala Ci się całe podświetlenie deski, nie tylko licznik.

 

Tak jak Ci mówię - jedyną opcją w Twoim przypadku to zrobienie oddzielnej instalacji podświetlenia. Ale nie jest to wykonalne, chyba że potrafisz zrobić swój własny licznik i masz do tego specjalistów oraz odpowiednie narzędzia oraz programatory.

 

Pogódź się po prostu z tym, że nie będziesz miał podświetlanych wskazówek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o wskazówki bo może być cały licznik. Chodzi mi o zaimitowanie sygnału dla licznika że ma włączyć podświetlenie. Przecież wydaje mi się że teoretycznie powinno się dać to zrobić. Nie widzę problemu żeby podać napięcie albo masę na któryś pin do wtyczek licznika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podać napięcie na pin podświetlenia wpinając diodę prostowniczą, ale wtedy traci się regulację natężenia podświetlenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważ jeszcze jedną rzecz, że jak włączysz światła to odpala Ci się całe podświetlenie deski, nie tylko licznik.

 

Tak jak Ci mówię - jedyną opcją w Twoim przypadku to zrobienie oddzielnej instalacji podświetlenia. Ale nie jest to wykonalne, chyba że potrafisz zrobić swój własny licznik i masz do tego specjalistów oraz odpowiednie narzędzia oraz programatory.

 

Pogódź się po prostu z tym, że nie będziesz miał podświetlanych wskazówek..

 

Odpowiedz czemu w liczniku bez can się świecą? http://forum.vw-passat.pl/threads/109693-Aktywacja-kontrolki-tylnej-klapy-w-3b/page3 post 58 zdjęcia. Przerabiał licznik z instalacją, programatorami i specjalistami??? Nie sądzę.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Podać napięcie na pin podświetlenia wpinając diodę prostowniczą, ale wtedy traci się regulację natężenia podświetlenia.

 

Myślałem nad tym. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat.

Ostatnio bawiłem się ze zmiana podświetlenia licznika z niebieskiego na biale. Wymieniałem diody smd oraz rezystory żeby przyciemnić zródło światła. Na stole jest wszystko ok swieci jak ta lala ale po podłączeniu do auta zaczyna świecić jedna dioda która podświetla 260kmh. Po włączeniu świateł świeca wszystkie jednakowo, po zgaszeniu dalej swieci, po wyłączeniu zapłonu nadal swieci i nigdy nie gasnie... Dziwne jest to ze tylko jedna. W liczniku diody są połączone szeregowo po dwie na jeden rezystor. image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności