Skocz do zawartości
Gość Pawulon1973

EGR czyli zawór recyrkulacji spalin

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki za odpowiedź p@wel. Teraz wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaślepianie EGR w silnikach z PD to nie jest najlepsze rozwiązanie.

EGR to nie tylko pomysł "ekologów" ale też projektantów silnika którzy wsadzili ten zawór aby silnik mógł szybciej się nagrzać.

Faktem jest, że zaślepienie EGR nie doprowadza do silnika spalin i przez to pracuje na czystym powietrzu a nie na spalinach.

Jednak zaślepienie spowoduje dłuższe nagrzewanie się silnika w warunkach np zimowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaślepianie EGR w silnikach z PD to nie jest najlepsze rozwiązanie.

EGR to nie tylko pomysł "ekologów" ale też projektantów silnika którzy wsadzili ten zawór aby silnik mógł szybciej się nagrzać.

Faktem jest, że zaślepienie EGR nie doprowadza do silnika spalin i przez to pracuje na czystym powietrzu a nie na spalinach.

Jednak zaślepienie spowoduje dłuższe nagrzewanie się silnika w warunkach np zimowych.

Oczywiście mogę się mylić, ale przecież EGR otwiera się tylko i wyłącznie na wolnych obrotach, po pewnym czasie (około minuty). Owszem jeśli grzałbyś samochód na postoju na wolnych obrotach to być może by się wolniej nagrzał, ale podczas jazdy te 2 rzeczy chyba się ze sobą nie łączą, bo EGR i tak się nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zaślepienie spowoduje dłuższe nagrzewanie się silnika w warunkach np zimowych.

 

Dokladnie , tak jak kolega napisal < po zaslepieniu EGR-a silnik dłużej sie nagrzewa.. przynajmniej u mnie tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz określić o ile dłużej? Wydaje mi się iż jest to raczej trudne do zaobserwowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie , tak jak kolega napisal < po zaslepieniu EGR-a silnik dłużej sie nagrzewa.. przynajmniej u mnie tak jest.
O ile dluzej? 1km? 10min?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie , tak jak kolega napisal < po zaslepieniu EGR-a silnik dłużej sie nagrzewa.. przynajmniej u mnie tak jest.

Panowie nie czarujmy się PD-ki szczególnie zimą bardzo długo się nagrzewają

A EGR nie ma na to żadnego wpływu ale zawsze mozna sobie dopisywać jakieś teorie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrafisz określić o ile dłużej? Wydaje mi się iż jest to raczej trudne do zaobserwowania.

 

Tak potrafie....:fajny mam do pracy 12km..... mniej wiecej w tych samych warunkach jazda , z egr zaslepionym zagrzewa sie do 90* prawie pod koniec jazdy , z odetkanym egr w polowie drogi mam 90*......

Edytowane przez SNEYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze... 12km i dopiero się motor nagrzewa :zeco ja tam z zaślepionym egr'em przejadę góra 5km i już jest wrzątek :D A korzyści zaślepienia egr są dla mnie spore. Turbo pluje już olejem i jak dotrze do kolektora ssącego to nie miesza się z tymi spalinami i nie tworzy się ten tłusty nagar. Silnik trochę lepiej pracuje po zatkaniu egr i lepiej odpala. Gdyby nie klapka gasząca w zaworze to już dawno byłaby tam rura :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wywaleniu egr i wstawieniu flanszy czas nagrzewania jest identyczny !!!

Zawsze miałem 90* na szczycie górki około 4 kilometry od domu i tak mam też teraz

po wywaleniu egra u żony w afn-ie jest dokładnie tak samo (z egr-em)

więc nie sądze żeby egr miał jaki kolwiek wpływ na szybsze nagrzewanie się silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez,jak narazie nie zauwazylem zmiany w nagrzewaniu po zaslepieniu EGR-a,ale trzeba wziasc pod uwage ze temperatury spadly i uzywamy ogrzewania co w paskach ewidentnie ma wplyw na czas osiagniecia optymalnej temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję pomocy mam problem z odkręceniem egra od strony kolektora . Czy odkręcę to zwykłym imbusem czy muszę dorabiać jakiś klucz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwykly imbus.

 

Ne ma miejsca żeby tam podjechać zwykłym imbusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ne ma miejsca żeby tam podjechać zwykłym imbusem

 

jak odkręci dolną rurkę od egru to podejdzie normalnie imbusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy odkręcę to zwykłym imbusem
ja to wogóle nie rozumiem pytania??są jakieś nie zwykłe imbusy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ne ma miejsca żeby tam podjechać zwykłym imbusem

troche gimnastyki i da rade ;)

P.S. są o wiele bardziej trudniejsze miejsca do odkręcania w tym silniku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega pytal o rodzaj imbusa :) to powiedziałem, ze zwykly :] a że trzeba poodkręcać jeszcze coś innego żeby sie tam dostać no to....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie potrzebuję pomocy mam problem z odkręceniem egra od strony kolektora . Czy odkręcę to zwykłym imbusem czy muszę dorabiać jakiś klucz ?
Patrz post 628.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nic nie wywala. AVB 2003. Zaslepione od ponad roku.
ja zaślepiłem dzisiaj narazie 0 problemów

dafota.3.9ak1319386772d.jpg.sm&th=2155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności