Skocz do zawartości
Evitare

[B5] Listwy chromowane

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem K2 Aluchrom ale za dużo to nie dało (chyba tylko lepszy połysk dla chromu :) ).

Czy jest może jakiś inny sposób/preparat? Lub taki, który chociaż skutecznie powstrzyma rozprzestrzenianie się tych początków rdzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a podpowiedzcie czym najlepiej byłoby przykleić listewki chromowe które w wersji kombi B5FL ciągną się wzdłuż dachu? W moim pasku na znacznej części swojej długości nic ich już nie trzyma i czasami wpadają w drgania o słychać je nawet w kabinie, pod listwą jest gumowa "jakby uszczelka", zamierzałem to wyciągnąć, wymyć i czymś przykleić...tylko no właśnie czym:)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocna taśma 2 stronna (nie gówno z obi za 5zł :) )? Albo jakiś silikon? Kiedyś używałem czarnego, problem jest taki, że już tego pewnie nigdy nie odkleisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o silikonie, a jeśli już tego nie oderwę to chyba dobrze:) moze ktoś ma jeszcze inny pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taśmą próbowałem oryginalną 3M i ****... odklejało się... Problem jest taki, że jeśli już raz ktoś ruszy te listwy to w następstwie one wypadają. Listwy są elastyczne i łatwo się odkształcają jak już raz się odkształcą to później ciężko je spasować. Problem rozwiązałem w bardzo prosty sposób... kupiłem nowe jako, że mam czarne auto nawet ich nie malowałem zostały w czarnym macie. Koszt ok 300 zł za 2 szt.

 

P.S. chodziło o te listwy chromowane wzdłuż dachu, myślałem, że chodzi o te w rynienkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy można kupić taniutko same taśmy srebrne i nakleić na plastikowe czarne listwy? Czy konieczne jest uprzednie lakierowanie listew w kolor nadwozia? Samochód mam czarny, może srebrny pasek na plastkowych listwach będzie dobrze wyglądał? Czy wystarczy wtedy przykleić ten pasek na jakiejś taśmie dwustronnej na listwe plastikową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można bo czemu by nie było można, ale zastanów się jak to będzie wyglądać ;) według mnie to będzie masakra i wioska :P ori listwy to ori listwy, a te mimo że byś je pomalował to i tak będą wyglądać kiepsko i na twoim miejscu bym sobie odpuścił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że te listwy które teraz mam to są oryginalne, od nowości, takie jak tu:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/85/VW_Passat_B5_Variant_Facelift_20090830_front.JPG

Tylko, że to jest czarny plastik bez lakieru. I czy na takie listwy się też daje te srebrne paski czy raczej nie ma sensu. Bo to jakieś listwy podróbki czy zamienniki u mnie nie są, tylko, że plastikowe a nie w kolorze auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem o co ci chodziło :P Nie da się do tych listew dołożyć chromu musisz je zmienić. Myślałem że chcesz nakleić na te listwy taką taśmę z metra dlatego napisałem że to wiocha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widziałem np. w starych volvo chyba i w niektórych autach tak jest. Jest taka plastikowa listwa, bez lakieru ani nic, ale z korytkim w którym idzie ten srebrny pasek - czyli chyba chromowana listwa. I to nieźle wygląda. I coś takiego by było spoko, tylko w moich listwa nie ma tego wgłębienia w którym mógłbym puścić tą srebrną listwę, a tak na wierzch po prostu przyklejać żeby odstawało to chyba faktycznie lipa. Ale widziałem, że robią tak, że na lakier naklejają ta chromowaną cieniutką listwę z metra, tuż nad plastikową czarną listwą. Np. coś takiego:

http://allegro.pl/listwy-boczne-chrom-passat-b5-fl-b6-b7-cc-bora-eos-i4970885866.html

Tam na zdjęciach na dole widać, że pasek jest po prostu przyklejony ntuż ad oryginalną listwą plastikową, na niektórych fotach. O coś takiego mi chodzi. Sprawdzi się to? Ktoś tak robił u siebie albo widział efekty? Trwałe w miarę?

 

Druga sprawa: listwy do wnętrza. Coś w tym stylu:

http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-listwy-chrom-chromowane-do-wnetrza-i4998775494.html

Na zdjęciach fajnie to wygląda, gdyby do tego faktycznie tak się sprawowało i było trwałe to niezły sposób na delikatne podrasowanie wnętrza. Ktoś praktykował?

Edytowane przez marcheloka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Druga sprawa: listwy do wnętrza. Coś w tym stylu:

http://allegro.pl/listwy-boczne-chro...970885866.html

Na zdjęciach fajnie to wygląda, gdyby do tego faktycznie tak się sprawowało i było trwałe to niezły sposób na delikatne podrasowanie wnętrza. Ktoś praktykował?

 

Kolego podałeś dwa razy ten sam link.

Ale za pewne chodziło Ci o to : http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-listwy-chrom-chromowane-do-wnetrza-i4998775494.html

 

Mam te listwy u siebie już 4 lata i dalej wyglądają jak nowe , nic się z nimi nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, też mam i żadnego problemu.

 

Co do twojego pomysłu to tak tak właśnie rozwiązana jest sprawa z ori listwami od fl, mają specjalne miejsce na ten chromowany pasek. Można je bez problemu rozłaczyć i kupić nd nową. Ty masz zwykłe listwy i nie ma szans żeby wsadzić tam ten pasek, jedynie przykleić, ale lipnie to wygląda.

 

images39.fotosik.pl/665/8e6a196305f73415med.jpg tu masz to pokazane.

 

Więc albo ori albo wcale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa okej dzięki za foto. No to trzeba na listwy polować nie ma wyjścia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki pomysł mi przyszedł do głowy:

 

Czy dałoby się wymontować te zwyczajne czarne plastikowe listwy zarówno z drzwi jak i zderzaków i następnie okleić je folią termokurczliwą, taką np?

http://allegro.pl/50-ceny-wyprzedaz-folia-chrom-tuning-67x150-q22-i5052276934.html

 

Czy dałoby się później bez problemu zamontować z powrotem te listwy po wymontowaniu? Bo te folie się dobrze sprawują, ludzie oklejają całe samochody albo pojedyncze elementy i nie narzekają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musi być pierwszy więc zawsze możesz to być ty:) ale moim zdaniem za dużo roboty, poza tym te nasze listwy są inne niż te z FL bo mają nie są wypukłe i jak je okleisz tą folią to będzie dziwnie wyglądać.

 

Z taką listwą z metra to max pół godziny i gotowe robiąc to powoli i dokładnie, ale nikt nikomu nic nie narzuca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie właśnie B5FL. I myślałem o tym, żeby te najzwyklejsze czarne plastikowe listwy, te bez rynienki na chrom, obkleić. Takie jak tu:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/85/VW_Passat_B5_Variant_Facelift_20090830_front.JPG

Bo taką listwę z metra to nie zamontuje bo nie mam tych wyżłobień/rynienek w mojej listwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję temat. Co sądzicie o tych listwach chromowanych na allegro? Te tanie są coś warte ? Chciałbym objechać auto na wysokości około 1/3 drzwi bez pośrednio nad tą plastikową listwą ochronną.

 

 

http://allegro.pl/chrom-passat-b5-fl-b6-b7-bora-sharan-touran-i-ii-i6023328635.html

minęło trochę czasu, więc może coś nowego ktoś powie w temacie.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wioska jak a mnie, juz lepiej nic nie kleic albo za ta kasę polakierowac w kolor nadwozia obecne czarne listwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc może coś nowego ktoś powie w temacie.

 

widziałem na żywo te tematy... proszę Cię odpuść lakieruj w kolor nadwozia pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/listwy-boczne-chrom-passat-b5-fl-b6-b7-b8-cc-bora-i6010315223.html - a więc te pojazdy mają zamontowane oryginały i robią ludzi w konia niby imitując produkt z allegro ? No bo na zdjęciach wygląda fajnie ale domyślam się, że tylko na zdjęciach, a w realu już tanio i tandetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności