Skocz do zawartości
johnx

Samodzielna wymiana oleju - 1.6 101KM (AHL)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gorny7

dorzuce swoje uwagi

dostep do filtra oleju w 1.6 ADP chyba tak samoo jak w AHL jest naprawde niewygodny i z jego odkręceniem może być problem nie ma tam miejsca na żadne pasy itp .

Nie raz pójdzie samymi rękami nieraz uzywam klucz do filtrów tzw pajączka który nachodzi na filter od czoła i przedłużką od kluczy nasadowych wykręcam filtr.

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżam temat:)

 

Panowie pytanko odnośnie wymiany oleju 1.6 AHL.W książce napraw napisane jest że 3.0 litra oleju.W tym temacie wyczytałem żeby wlać ok 3.4 litra...

 

W innych silnikach np.ALZ w książce napraw napisane jest że 3.5 lira...

 

Czy mógłby ktoś mnie oświecić ile mam zakupić oleju:) Żeby nie przelać ani żeby nie było za mało...

 

Pozdrawiam

 

Ja kupuję zawsze 4 litry i zostaje około 1 litra na dolewki, z tym że nalewam do połowy miarki. Jak dolejesz na max to wejdzie około 3,4l.

Dodam jeszcze jedną rzecz. Przygotuj sobie szmaty i przytrzymaj jak już zluzujesz filtr, bo po jego zdjęciu olej leje się na sanki.

I jeszcze jedno z własnego doświadczenia. Jak zakładasz osłonę silnika to zwróć uwagę na śruby i zatrzaski. Ja zgubiłem :6:56:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cieknie ci pewnie z zimeringów od półosi (przy flanszach) - bardzo często się tam trochę poci skrzynia. jeśli widać bardzo duże wycieki to niestety trzeba wymienić uszczelniacze/zimeringi.

 

Korek rewizyjny masz z boku skrzyni przy półosiach - odkręcasz > wsadzasz palucha musisz mieć zamoczony w oleju > jak jest za mało to dolewasz... Tylko taki jak był zalany fabrycznie... Korek spustowy oleju masz po środku na samym spodzie - ale oleju w skrzyniach manualnych nie wymienia się tylko sprawdza poziom (tylko w automatach wymienia się olej w skrzyni).

 

img6045bb4.th.jpg img6049bq3.th.jpg

Pytanie -(dotyczy silnika AHL)

KOREK REWIZYJNY czym odkręcić?

Czy konieczny jest taki klucz ?

http://moto.allegro.pl/item366578510_nasadka_m16_z_otworem_do_korkow_oleju_vw_skoda.html

 

Byłem na kanale obejrzałem i stwierdzam że klucz taki jak w linku Allegro jest NIEZBęDNY i niczym innym nie da się tego korka odkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdy ktoś... :P no właśnie. Podczas wymiany oleju ukreciło mi sie :629: gwint w misce olejowej wiec postanowiłem zadziałać.

 

Kupiłem zaworek (producent hansa-flex,) taki jak na rys. poniżej. Zaworek ma gwint (ten który się wkręca w mi miske olejowa) M16 a oryginalna sruba spustowa ma M14 wiec musiałem przegwintować.

DSC00005.jpg

 

znajomy wytoczył mi na warsztacie taką oto mufę:

 

DSC00011.jpg - widok z boku

DSC00013.jpg - widok od czoła

 

Tak działa ów zaworek (po wkręceniu mufy!!!) DSC00014.jpg

 

Żeby wszystko "pasowało" jak należy do w/w części doszedł jeszcze klej wurtha (szczeliwo do gwintów).

A oto komplet potrzebnych części (oprocz weżyka spustowego - tym bede sie martwił przy nastepnej wymianie oleju ;) ) DSC00021.jpg

 

Życzę Wam oraz sobie wiecej wyczucia przy dokręcaniu śrubek :rolleyes:

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy na bagnecie ile dokładnie powinno być prawidłowo oleju bo na moim niema min ani max tylko jest wykropkowane pole mógł by ktoś zrobić fote ile ma być tego oleju na bagnecie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaki olej zaleca producent do silnika 1.6 benzyna ALZ 102KM i jaką ilość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może jaki olej zaleca producent do silnika 1.6 benzyna ALZ 102KM i jaką ilość?

 

Wchodzi ok. 3,6- 3,7 litra więc kupuj bańkę "czwórkę". Nie wiem jaki jest zalecany. Jednak chyba właściwe było by dopasowanie oleju do stanu silnika. Jak stukają ci już popychacze, a silnik trochę spala oleju między wymianami to się nie pchaj w pełny syntetyk. Ja na poczatku latałem na półsyntetyka 10w40 Mobila. Po remoncie silnika przestawiłem się na pełen syntetyk 5w50.

 

koledzy na bagnecie ile dokładnie powinno być prawidłowo oleju bo na moim niema min ani max tylko jest wykropkowane pole mógł by ktoś zrobić fote ile ma być tego oleju na bagnecie pozdrawiam

 

Trochę późno i odgrzewam kotleta ( jednak może się komuś przyda). W AHL te wykropkowane pole to właśnie przedział między MIN, a MAX. Jest to różnica 1 litra oleju tzn. jak byś miał na minimum to po dolaniu litra ( no może 900 ml) będziesz miał max. Ja zawsze zalewam, żeby stan był jeden rząd kropek od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam zapytanie ile potrzeba litrów oleju do wymiany w skrzyni biegów ( silnik 1.6 AHL ) ?

 

Który lepiej użyć, pomijając olej oryginalny z GRUPY VW, NR G 052512 A2

 

- mineralny MOBIL MOBILUBE GX 80W-A

 

- pełni syntetyczny Castrol 75W90 Syntrans Transaxle

 

Proszę o odpowiedź

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszędzie pisze, że 2,3 litra, ale mi mechanik wlał 2,9 litra, bo tyle weszło do korka rewizynego.

Olej tylko syntetyczny. W temacie poniżej wszystko co musisz wiedzieć = Castrol Taf-x będzie dobry.

http://forum.vw-passat.pl/threads/81535-Olej-do-skrzyni-biegow-G052911A1-A2-norma-VW-501-50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności