Skocz do zawartości
Gość Pablo Escobar

Zwiekszenie mocy w afn 110 koni

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze raz powiadamiam modera i admina.

 

jaaano,jaaano,dałbyś sobie na wstrzymanie.

Nie dla wszystkich ten piep...ny faceboufuck to pępek wszechświata.

 

Oprucz zmiany turbo na brd icka na wiekszy i pompy 10 na 11mm i wtryskow 230 i programu cos jeszcze potrzebuje do uzyskania 180 km ?

 

Myślę,że jeszcze ze dwie zdrowaśki powinny temat załatwić:jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaaano,jaaano,dałbyś sobie na wstrzymanie.

Nie dla wszystkich ten piep...ny faceboufuck to pępek wszechświata.

 

Sagon,Sagon,dałbyś sobie na wstrzymanie przecież wiesz że mam takie samo podejście do tego czegoś :pardon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuz za wyczerpujaca odpowiedz nie ma to jak liczyc na pomoc kolegow z forum a w zamian dostajesz kopiuj wklej linka z pierdylionem projektow eh:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierdylionem projektow

 

Bo tyle mądralo jest zdłubanych AFN'ów, nie spodziewaj się więc że nad twoim tym jedynym,wyjątkowym zbierze się forumowe konsylium by pierdyliono pierwszemu od nowa wszystko tłumaczyć.

Naucz sie czytać i szukać a najlepiej na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i ja się podłączę do tematu by sprowadzić go do meritum.

Mam AFNa i właśnie mi się zdupcył ICek. Dziura jak wiadomo gdzie :).

Możecie mi podpowiedzieć co założyć żeby z niego porsche nie robić ale żeby był trochę lepszy od serii?

Chciałbym dołożyć mu góra 10-15KM co by mu lżej było bo w końcu prawie półtorej tony silnik musi uciągnąć więc przydałoby mu się deczko wsparcia.

Nadmienię, że wymieniam wszystko w dolocie więc przepływka i EGR idzie do wymiany na nowe (ori) + IC (jakiś, nie wiem jaki). Dodatkowo turbawka idzie do pełnej regeneracji na dobrych jakościowo częściach (będzie 12 m-cy gwarancji na turbo). Chcę mieć go w miarę możliwości w stanie oryginalnym fabrycznym więc te części wymienione będą Boscha/pierburga/skv. Niemniej jednak te parę koników musi mu ulżyć w dalszym życiu więc delikatna korekta mapy pewnie się pojawi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpopularniejszy i bezpieczny chip AFN'a na ori gratach to 140KM/320Nm,awaryjność pozostaje na fabrycznym poziomie,warto jednak zainwestować w jednomas i G60 bo dwumas i sprzęgło pewnie już nie nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A macie jakieś sugestie na temat IC? Ori czy coś innego? Nie wiem czego szukać. Generalnie teraz mam przekulane 310tys km i wszystko jest ok poza elementami, które wymieniłem wcześniej. Dwumas jest od nowości i chodzi dobrze - nic nie zgrzyta, nie trzęsie budą, biegi wchodzą płynnie, nic nie wskazuje na jego bliską śmierć. Sprzęgło owszem chwyta już dosyć wysoko ale na razie działa w porządku więc nie ruszam. Spalanie na wyjeździe wakacyjnym po górach wyszło mi nader znakomicie bo średnio wyszło 5,6 litra co mnie wręcz zaskoczyło.

 

Jeśli chodzi o moc to chcę ją delikatnie dźwignąć ale w baaaaaaaaaaardzo bezpieczny sposób.

Kolejna rzecz, że staram się wkładać do auta części oryginalne lub zbliżone jakościowo do nich więc nie interesuje mnie robienie jakiegoś śmietnika w postaci zlepków przedziwnych chinskopodobnych części żeby tylko było szybsze od innego śmietnika ze skrzyżowania.

 

Podkreślam: chcę usprawnić a nie zepsuć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icka żadnego nie wepchasz w miejsce ori, mocy to on Ci nie zwiększy na pewno, ale będzie na plus odczucie. Jak robić to tylko FMIC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tasmanvir zostaw ori graty razem z intercooler'em i rób chipa.Nie będziesz sie ścigał z pod świateł to nic nie odczujesz,zadbaj o takie sprzęgło jak wspomniałem bo z tym przebiegiem i jeszcze po chipie na pewno się odezwie.Kombinacja jednomasu w twoim przypadku z audi 1Z i kompletu G60 to sprawdzona modyfikacja na częściach do VW,poprawnie zamontowana przeżyje auto i nie da odczuć różnicy między dwumasem.

O tym poczytaj tu : http://forum.vw-passat.pl/threads/73716-Zmiana-2-massa-na-1-massa-%29-%28AHU-AHH-AFN-itd-%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie sugestie. Na razie skupię się na wszystkich naprawach, potem zabiorę się za modyfikacje. Artykuł o zmianie 2masy na 1masę faktycznie świetnie przedstawiony choć i tak przerasta moje umiejętności w dziedzinie mechaniki :) Najchętniej zleciłbym zrobienie tego komuś kto rozumie tą przeróbkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najchętniej zleciłbym zrobienie tego komuś kto rozumie tą przeróbkę

Obeznani mechanicy zapewne spotykają się z tą modyfikacją na podstawie kompletów zastępczych Valeo do 1,9 tdi.Jest to tańsza alternatywa wobec drogiego ori dwumasu jednak nie aż tak korzystna pod względem finansowym i wytrzymałości jak wcześniej wspomniany zestaw który z wymianą powinien zmieścić sie w 700-800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finansowo rzeczywiście jest bardzo korzystna skoro miałoby się to zmieścić w 800zł. Zna ktoś jakiegoś dobrego machera, który może wykonać taką przeróbkę w okolicach Katowic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Mam dodatkową turbinę AWX. Teraz nie wiem czy mam ją włożyć do mojego AFNa i będzie chodzić czy taka przekładka automatycznie wymusza zmianę softu. Dodatkowo też nie wiem czy w ogóle ta turbina podejdzie pod aktualne mocowania turbiny w moim pasku czy wymaga to przeróbki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasmanvir niebezpiecznie blisko jesteś tematu który tutaj będzie tępiony czyli ente pytanie o setup AFN'a z taką czy inną turbiną czy z takimi czy innymi wtryskami, ile to da ,ile osiągne,czy będzie p&p itd.

Turbina AWX pasuje do AFN'a bez przeróbek,wymaga jedynie zastosowania przejściówki pomiędzy szybkozłączkę na wyjściu z turbiny na zwykły wąż AFN'a.Znajdziesz ją na allegro bez problemu.Turbina sama z siebie nie wygeneruje większego ciśnienia bo raz musi dostać do tego odpowiednią,potrzebną ilość spalin a z kolei silnik by je wyprodukować musi dostać odpowiednią ilość paliwa i powietrza-to dwa,w sumie to taki zamknięty obieg zależności.

Nad prawidłowym działaniem,dozowaniem tych czynników czuwa ECU i jeśli nie będzie tam umieszczony odpowiednio dostosowany program sterujący pod nowe,większe turbo czy wtryski czyli paliwo i powietrze to silnik może wygenerować lepsze parametry ale tylko w granicach dopuszczalnego przekłamania danych z czujników.

Jakkolwiek tolerancja ori programu jest duża i nie wyklucza np.jazdy z większymi wtryskami to nigdy nie jest to zdrowe dla silnika na dłuższą mete,najczęściej prowadzi do trybu awaryjnego pracy silnika,problemami z spalaniem,kopcenie czy zmiany w kącie wtrysku. Samo zamontowanie turbiny AWX nie poprawi parametrów silnika ale też nic nie zmieni,na pewno będzie trwalsza niż ori bo nigdy na ori programie nie będzie pracowała na swoich max parametrach.

Mod AFN'a na bazie turbo AWX i wtrysków 216 to jeden z najpopularniejszych i bezpiecznych setup'ów dających około 160KM/360-380Nm.

Generalnie przekładka turbiny na AWX nie wymusza zmian w programie ale zachęca do niego bo całkiem przyjemnie jeździ się na takich parametrach jak podałem.

I nie pytaj już oto więcej tylko wpisz w wyszukiwarke "AFN,AWX,216" a będziesz miał czytania na pare dobrych wieczorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za bardzo obszerną i wyczerpującą odpowiedź. Bynajmniej nie chciałem spamować, powielać tematów ani ostatecznie wykręcać w tym momencie silnika na wyższą moc pisząc o turbinie AWX tylko po prostu taką turbawkę akurat mam. Wiem też, że moja ma już zapieczone łopatki i ledwie dycha. Bardziej mi chodziło o to czy mogę AWXa wstawić bez zmian softu i jakiś dużych przeróbek do mnie żeby po prostu dalej jeździć. Teraz już wiem. Oczywiście to jest na tą chwilę. Jak wyżej pisałem mam do zrobienia najpierw parę napraw związanych z intercoolerem, egrem, przepływką itd. Ponadto chcę jeszcze zmienić najpierw rozrząd bo termin też się zbliża. Informacje o zmianach 2massy na jednomasę też były bardzo wartościowe. Też to jest w planie

 

A co do mocy: biorąc pod uwagę, że mam w kołach 310tys km to raczej nie będę szalał z KM. Bardziej mi chodziło będzie w przyszłości o usprawnienie stosunku mocy do wagi auta. Prawie półtora tony powinno mieć przynajmniej te 130-140KM (takie moje zdanie :)) i też myślę, że wystarczy. Nie chcę zbyt mocno obciążyć silnika żeby mu ogólnej sprawności i wytrzymałości nie obniżyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mocy: biorąc pod uwagę, że mam w kołach 310tys km to raczej nie będę szalał z KM. Bardziej mi chodziło będzie w przyszłości o usprawnienie stosunku mocy do wagi auta. Prawie półtora tony powinno mieć przynajmniej te 130-140KM (takie moje zdanie :)) i też myślę, że wystarczy. Nie chcę zbyt mocno obciążyć silnika żeby mu ogólnej sprawności i wytrzymałości nie obniżyć

 

Rozumiem,dlatego idealnym wyborem będzie właśnie połączenie AWX i 216,jednomas,wywalenie zupełne EGR,katalizatora i zrobienie programu na podstawie Map-sensora czyli że przepływke będziesz mógł postawić sobie na półce,auto będzie jeżdziło bez.

Zaworek N18 zostanie ci na awaryjną podmiane N75 i tak będziesz miał mocniejsze auto,mniej palące i z fabryczną awaryjnością.

Jakby co to zawsze znajdziesz mnie na PW ile będe mógł to pomoge.

Aha,przebieg to tu nie jest najważniejszy,wystarczy sprawdzić kompresje,przejść na olej pełny syntetyk i dbać o auto,mam przebieg pewnie dwa razy większy i auto jeżdzi.

Edytowane przez jaaano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, czy kompa z afn można wsadzić do 1z? drugie pytanie, czy ktoś z Was wie może gdzie kupie pewne epromy?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanko mam, czy kompa z afn można wsadzić do 1z? drugie pytanie, czy ktoś z Was wie może gdzie kupie pewne epromy?;)

 

1.Tak

2.Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Ci za bardzo obszerną i wyczerpującą odpowiedź. Bynajmniej nie chciałem spamować, powielać tematów ani ostatecznie wykręcać w tym momencie silnika na wyższą moc pisząc o turbinie AWX tylko po prostu taką turbawkę akurat mam. Wiem też, że moja ma już zapieczone łopatki i ledwie dycha. Bardziej mi chodziło o to czy mogę AWXa wstawić bez zmian softu i jakiś dużych przeróbek do mnie żeby po prostu dalej jeździć. Teraz już wiem. Oczywiście to jest na tą chwilę. Jak wyżej pisałem mam do zrobienia najpierw parę napraw związanych z intercoolerem, egrem, przepływką itd. Ponadto chcę jeszcze zmienić najpierw rozrząd bo termin też się zbliża. Informacje o zmianach 2massy na jednomasę też były bardzo wartościowe. Też to jest w planie

 

A co do mocy: biorąc pod uwagę, że mam w kołach 310tys km to raczej nie będę szalał z KM. Bardziej mi chodziło będzie w przyszłości o usprawnienie stosunku mocy do wagi auta. Prawie półtora tony powinno mieć przynajmniej te 130-140KM (takie moje zdanie :)) i też myślę, że wystarczy. Nie chcę zbyt mocno obciążyć silnika żeby mu ogólnej sprawności i wytrzymałości nie obniżyć

Ja mam afna 110 km 300tys km i zrobilem cały słupek wyremontowany 216 pompka 11 bo seryjna pada pod 216 turbinę nowa awx kolektor awx brak kata egr środkowego tłumika przepływa nowa z jakiegoś diesla bardzo dobra nie do zniszczenia i IC audi a4 8k0 oraz program Robiony pod więcej nm i auto jest dynamiczne pali nie wiem dokładnie ile ale sprawdzalem ze za 50zl robię max 160km nie ma problemów z silnikiem ani innych podzespołach . nie masz się oco martwić ze masz 300tys bo to dla 1.9 prawie ze nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I widzisz to jest informacja, która buduje :).

Podesłałem Ci info po PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności