Skocz do zawartości
Gość Jacek78

Wycieraczki w Twoim Pasku!? Valeo, Bosch, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy, czy któryś z Was używa/używał wycieraczek z poniższej aukcji i może się wypowiedzieć na ich temat? Czy są one nadal tak dobre jak to było opisane na początku jednego z wątków o wycieraczkach na naszym forum?

 

http://moto.allegro.pl/plaska-wycieraczka-wycieraczki-dipp-530-550-580-i1418288581.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei chciałbym wzmóc Waszą czujnośc co do jakości wycieraczek Valeo(Silencio XTRM).Pracowały u mnie conajwyżej w sumie 30min.Po tym czasie ze zdumieniem odkryłem,że na całej swojej szerokości zostawiają paseczki niewytartej wody.Cała rzecz miała miejsce we wrześniu,więc nie ma mowy o przejechaniu nimi po lodzie(to napewno "zabija" wycieraki).Cóż było robić?założyłem stare, a ze wspomnianymi wyżej, do sklepu z reklamacją(110 złociszy za taki szajs?).Sprzedawcy potwierdzili moje spostrzeżenia i pretensje i obiecali wysłać towar "wyżej" a mnie pozostało czekać na odpowiedź.Obiecałem sobie ,że nie popuszczę sprawie.Postanowiłem też ,więcej tego rodzaju produktu tej firmy nie kupować(dla mnie "złodziej" przez wieś przechodzi tylko raz) .Nadmienie, iz od paru lat kupowałem tylko Valeo.W oczekiwaniu na rozpatrzenie reklamacji nabyłem Bosch Aero , z których to obecnie jestem bardzo zadowolony i namawiam Was do właśnie tego produktu.

Po dwóch miesiącach oczekiwania na jakąkolwiek odpowiedź właściciel sklepu oddał mi pieniądze za Valeo,tłumacząc się ,że za długo już czekam(dziękuje za właściwe podejście do klienta), a On sobie z tematem poradzi.Oficjalnej odpowiedzi od firmy(nie wiem ,czy to była hurtownia czy przedstawiciel Valeo w Polsce), do której wysłane zostały wycieraczki- brak.

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed zimą kupilem jakies płaskie Bosche na allegro, komplet chyba 60 czy 70zł i nie narzekam, ladnie zbieraja nadal a wiele razy nimi przejechalem po twardym lodzie na szybie gdy nie chcialo mi sie uzywac skrobaczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem zalozone plaskie bosha z ktorych bylem zadowolony ale jakas menda sobie upodobala i przepadly,nastepnie kupilem valeo i powiem szczeze ze juz nigdy nie kupie tego badziewa,niedosc ze piszcza nawet przy ostrym deszczu to niedokladnie sciagaja wode.Czekam tylko niech zima przejdzie i zakladam bosha ponownie a valeo wyladuje w koszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens kupować właśnie np jakieś tanie.

Za 50zł aktualnie w serwisie są oryginalne wycieraczki do Passka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem sobie dokładnie takie wycieraczki bosha:

http://www.iparts.pl/czesc/pioro-wycieraczki,vw,passat-3b3-2000-11-2005-05,1-8-t-20v-150km,121-4736-15532-100133-0-30-3397118925.html

 

I jestem mega zadowolony. Dobrze zbierają wodę, nie zostawiają pasków ani smug i są dosyć trwałe z tego co widzę (choć po zimie i tak pewnie będę musiał je wymienić :dupablada). Valeo nie testowałem ale słyszałem różne opinie - od zachwytów po solidne "pojazdy"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosha mam juz druga zime i dalej daja rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kupiłem ostatnio na Allegro wycieraczki BOSCH Aerotwin. Wycieraczki wyglądają całkiem fajnie, pracują bardzo cicho. Do B5 można kupić spokojnie 2 x 530 mm. Ja kupiłem 530 i 500 i jedna jest trochę za krótka.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam valeo kupione w serwisie skody.cena to okolo 120 zeta.przed tymi maiłem też valeo w vectrze C i jeździłem na nich ponad 2 lata bez żadnych problemów, były cichutkie i b. dobrze zbierały.te które mam w passacie skrobią szybe i są głośne. może to wina ramion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może to wina ramion

z pewnością tak.

 

Ja wymieniam tylko same gumki.

Pierwszy raz kupowałem w ASO do Turana, ale jakieś kiepskie były bo tylko rok pochodziły.

Obecnie kupuje na giełdzie firmy GYT nie wiem co to za firma (nie mogłem znaleźć w necie), ale są trochę twardsze tańsze od tych z ASO i wytrzymałe 14zł za parę i są OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens kupować właśnie np jakieś tanie.

Za 50zł aktualnie w serwisie są oryginalne wycieraczki do Passka

Czasami warto sprawdzić cenę w ASO i wtedy decydować czy warto szukać innej alternatywy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szanowni koledzy, czy któryś z Was używa/używał wycieraczek z poniższej aukcji i może się wypowiedzieć na ich temat? Czy są one nadal tak dobre jak to było opisane na początku jednego z wątków o wycieraczkach na naszym forum?

 

http://moto.allegro.pl/plaska-wycier...418288581.html

witam,

kupiłem takie wycieraczki do 3 aut:

passat b5, polo III i corolla e12,

używam ich dopiero 2 miesiące, ale jak do tej pory bez zarzutów, wygląd ok, ściągają do zera, nie skaczą, nie trzeszczą, o wytrzymałości się nie wypowiem bo muszę poczekać, ale za taką cenę, jak dla mnie ok, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie jak kolega Arek wymieniam od jakiegoś czasu same gumki. Zabieg łatwy i szybki, a w zimie nie musze sie przejmowac tym, że zniszcze wycieraczaki za kilkadziesiąt złotych na przymarzniętym lodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Abe`s co sugerujesz żeby zrobić z tymi ramionami?wymienić czy może są jakieś rzeźbiarskie metody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu gdzieś kiedyś napisał, że dobre są Alca z Tesco...

 

Podpisuę się pod tym z czystym sumieniem - kupiłem komplet 3 szt. co by sobie nowiutkich Twinów na zimą nie zniszczyć - działają już 3 miesiace i dalej zbierają świetnie, wcale nie gorzej niż te Bosch'e zaraz po zakupie.

Płaciłem po 9 zł za sztukę (w promocji), ale nawet gdyby po 20 kosztowały to też warto.

 

Spróbujcie, w sumie żadne pieniądze a efekty zupełnie przyzwoite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Abe`s co sugerujesz żeby zrobić z tymi ramionami?wymienić czy może są jakieś rzeźbiarskie metody?

 

Na początek trzeba się upewnić czy to rzeczywiście wina ramion, bo wymiana piór może załatwić sprawę. Najprościej przełożyć z innego, ale jeśli są spore luzy na zawiasach ramion to czeka Cię ich wymiana. Ramiona to część zespolona także najlepiej wymieniać na nowe bądź nie zużyte. Można kombinować z wybijaniem nitu itd, ale chyba nie warte zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co mam wywalić pióra za 120 zeta które mają 4 miechy?:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupuj tego dziadostwa! szkoda kasy...

 

Ja jestem pedantem jeżeli chodzi o szyby i ich czystość, wycieraczki muszą pracować idealnie, nie zostawiać zadnych smug, ani nawet poświaty jak to niektóre potrafią...

Przerabiałem, bosche(płaskie i zwykłe) valeo, dipp, alca i powiem wam, że najlepszymi wycieraczkami jakie w zyciu miałem to wycieraczki płaskie z Auchan za 10zł sztuka!!!

Fakt, że przez pierwsze 2 dni piszczą czasami, ale później przestają i po prostu igiełka w zbieraniu wody, nie wiem jak z trwałością ale mam 1,5 miecha i ciągle ŚWIETNie! i wolę je wymieniać nawet co 3 miechy ( koszt 20zł) niż męczyć się z półrocznymi Boschami które rozmazują a kosztują niebotyczne pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrobały, skakały (nowe - valeo, zwykłe z saolnu VW), wymieniłem ramię kierowcy, przestało skakać. Teraz prawe robi to samo, czasami skrobie. Więc i pora na wymianę drugiego. W każdym razie z przesyłką za oryginalne nowe ramię płaciłem ok 120zł. Niestety sprężynka już tak nie dociska po 10 latach...

 

Teraz mam zwykłe ze sklepu za 30zł za komplet (płaskie) i działają dobrze. Niestety, często kwestia właśnie ramion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności