Skocz do zawartości
Gość Jacek78

Wycieraczki w Twoim Pasku!? Valeo, Bosch, co kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sansiu
Witam ja mam taki problem, że prawa wycieraczka zachodzi na uszczelke szyby jakby była zadługa, teraz mam Valeo ( obie 53cm)z bocznym mocowaniem a wcześniej miałem bosch aero twin i było tak samo nie wiem czy ramie jest zadługie czy jest inna przyczyna?

 

Wycieraczki te mają przypisane która ma być na lewej stronie a która na prawej, jeśli zamocowałeś tak jak trzeba to sprawdź czy masz dobrze zamocowane ramiona czyli czy prawe ramię nie powinno być lewym a lewe prawym-najlepiej zaparkować na parkingu obok takiego samego paska i się przyjrzeć co jest nie halo. Często zdarzają się takie czeskie błędy po wymianach szyby przedniej albo naprawach powypadkowych :/

Edytowane przez sansiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

jestem nowy!

 

ja mam wycieraki BOSH AERO TWIN i również prawa wycieraczka nachodzi na uszczelkę ale mi to nie przeszkadza :)

 

pozdrawiam all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz założone odwrotnie ramiona, ja też tak miałem po wymiane szyby czołowej u siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie może jakieś źródło gdzie można taniej niż w ASO kupić ramiona Aero? szlag mnie już trafia ze zwykłymi ramionami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
macie może jakieś źródło gdzie można taniej niż w ASO kupić ramiona Aero? szlag mnie już trafia ze zwykłymi ramionami...

 

na allegro rzadko się trafiają ale i ceny ramion razem z piórami (które i tak należy od razu wymienić na nowe są porównywalne do cen ASO)

mimo wszystko polecam ASO bo przynajmniej masz nówki ramiona z nowymi sprężynami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też prawda ale 300zł za 2 wycieraczki i 2 ramiona to trochę dużo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też prawda ale 300zł za 2 wycieraczki i 2 ramiona to trochę dużo ;)

 

powiedzmy, że znajdziesz na allego za 150pln komplet ramion z piórami, nie wiesz w jakim stanie będą pióra, zakładasz na auto i okazuje się, że pióra są do wymiany więc kupujesz nowe w ASO (lub na allego) cena ta sama bo z allegro dochodzi przesyłka i wychodzi ~270pln

a w ASO za ramiona zapłacisz ~180pln + ~120pln za ramiona co daje 30pln więcej ale za to masz nówki ramiona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AUTO LAND można kupić komplet wycieraczek Valeo VM301 do Passata za około 90zł, to jeszcze nie jest tak strasznie... co do długości wycieraczek to w moim Passacie obie wycieraczki mają około 530mm, choć punkt mocowania na trzpień mają w różnych miejscach.

 

co od wymiany samych gumek to jest to kiepski pomysł. wymieniłem same pióra bo nigdzie nie mogłem dostać od ręki całych wycieraczek. trudno jest tą gumę włożyć, bardzo łatwo ja uszkodzić, a co najgorsza, jak już się złoży wszystko do kupy to okazuje się że wycieraczka nie zbiera jak trzeba...

 

nie warto bawić się w wymianę gum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wycieraczki te mają przypisane która ma być na lewej stronie a która na prawej, jeśli zamocowałeś tak jak trzeba to sprawdź czy masz dobrze zamocowane ramiona czyli czy prawe ramię nie powinno być lewym a lewe prawym-najlepiej zaparkować na parkingu obok takiego samego paska i się przyjrzeć co jest nie halo. Często zdarzają się takie czeskie błędy po wymianach szyby przedniej albo naprawach powypadkowych :/
Nie wydaje mi się żeby ramiona były zamienione bo jedno ramie jest dłuższe od drugiego o ponad 5cm i jest inaczej wyprofilowane, a mi brakuje jakis dwóch centymetrów, auto ma wymienioną szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 80zł płaciłem za Valeo revolution. Znajomy handluje czesciami, dodatkowo czesto bywa w dużych miastach, wiec odpadają koszty wysyłki, jakby co info na pw;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wycieraczke pasazera mam mniejsza a ramie dluzsze.. i w stanie spoczynku wycieraczka schodzi poza szybe - czyzby zamienione lewe z prawym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sansiu
Nie wydaje mi się żeby ramiona były zamienione bo jedno ramie jest dłuższe od drugiego o ponad 5cm i jest inaczej wyprofilowane, a mi brakuje jakis dwóch centymetrów, auto ma wymienioną szybę.

 

wycieraczke pasazera mam mniejsza a ramie dluzsze.. i w stanie spoczynku wycieraczka schodzi poza szybe - czyzby zamienione lewe z prawym?

 

Z ciekawości byłem zobaczyć przy swoim aucie i sprawa wygląda tak że prawa wycieraczka (pasażera) od końca zewnętrznego (tego co kreśli na szybie największy łuk) do bolca ramienia ma 24,5cm. Zaś wycieraczka kierowcy z tych punktów mierzy 26cm. Kiedy założyłem wycieraczkę lewą na ramię prawe to rzeczywiście jest tak jak piszecie że wycieraczka zachodzi ok 2cm za szybę.

Czyli musicie zamienić wycieraczki miejscami, one niby mają jednakowe długości ale zamocowania inaczej przesunięte.

Edytowane przez sansiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli musicie zamienić wycieraczki miejscami, one niby mają jednakowe długości ale zamocowania inaczej przesunięte.
to nic nie da-wtedy będzie za mały zasięg wycieraczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem na innym aucie i ma podobnie jak ja (jutro poszukam passata i sie upewnie).. czyli ramie kierowcy jest o 5cm krotsze a wycieraczka o centymetr lub 2 dluzsza i odwrotnie u pasazera ramie dluzsze wycieraczka krotsza..

 

wnioskuje ze przesuniete jest ramie o zabek i schodzi za nisko wycieraczka..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzalem na innym aucie i ma podobnie jak ja (jutro poszukam passata i sie upewnie).. czyli ramie kierowcy jest o 5cm krotsze a wycieraczka o centymetr lub 2 dluzsza i odwrotnie u pasazera ramie dluzsze wycieraczka krotsza..

 

wnioskuje ze przesuniete jest ramie o zabek i schodzi za nisko wycieraczka..

 

oryginalnie w paskach b5 montowane były pióra o długości 530mm czy to zwykłe czy aero (tu była tylko róznica w przesunięciu uchwytu mocującego pióra pasażera na ramieniu wycieraczki)

jeśli pióro po stronie pasażera jest krótsze to poprostu ktoś takie sobie założył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wycieraczki z bocznym mocowaniem, mam paska z 2004 r. No i szukam na allegro i takich nie ma, wie ktos cos o tym mocowaniu? Nie wiem, moze same piora zmienic? Prosze o porade

 

Bylem u kolesia i mowi ze nie widzial takie mocowania, mocowanie boczne, oska z ramienia wchodzi w dziurke wycieraczki z boku. Wie ktos jaki to rodzaj? Zadne Valeo czy areo zwykle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam wycieraczki z bocznym mocowaniem, mam paska z 2004 r. No i szukam na allegro i takich nie ma, wie ktos cos o tym mocowaniu? Nie wiem, moze same piora zmienic? Prosze o porade

 

Bylem u kolesia i mowi ze nie widzial takie mocowania, mocowanie boczne, oska z ramienia wchodzi w dziurke wycieraczki z boku. Wie ktos jaki to rodzaj? Zadne Valeo czy areo zwykle

 

Opływowe pióro wycieraczki 3BG MY 2003 -2005 (wersja Europejska):

 

1J1 955 425B - str. kierowcy cena ok. 75zł

3B1 955 426B - str. pasażera cena ok. 80zł.

 

Opływowe pióro wycieraczki 3BG MY 2003-2005 (wersja GB):

 

1J2 955 426B - str. kierowcy.

3B2 955 426B - str. pasażera.

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd koledzy te ceny biorą, wczoraj kupiłem w ASO komplet oryginalnych Aero za 103 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pytałem się wcześniej właśnie o cenę kompletu ramion oraz wycieraczek Aero i Mr. X podał prawdziwą cenę, czyli około 300zł za ten komplet. dzwoniłem do VW Sobkol w Nadarzynie i VW Gajewska na Chełmżyńskiej i mniej więcej wychodzi faktycznie 300zł.

103zł rozumiem za same pióra? to trochę taniej wyrwałeś jak na ASO ;)

faktycznie można dostać pióra Valeo taniej, ja mam niedaleko do hurtowni Valeo. ale co do ramion to niestety chyba tylko nówki po tej cenie.

 

PS. zaraz ktoś napisze, że kupił Valeo za 50zł tylko nie wpadnie na to, że kupił po prostu do zwykłych mocowań sprzed 2002 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w dniu dzisiejszym kupilem komplet wycieraczek Boscha Aero i zaplacilem 99 zł za komplet i to w zwyklym sklepie motoryzacyjnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności