Skocz do zawartości
Gość wojz1

Po czipie...Czy turbina powinna tak gwizdać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojz1

Mam pytanko do starych wyjadaczy forum i osób które wiedzą coś w tym temacie.... A mianowicie po dokonaniu czipowania w moim kochanym samochodziku na 1 biegu przy obrotach ok 2000-3000 słychać dość mocny gwizd czego wcześniej nie słyszałem.

Pytam czy możliwe że to jakiś defekt turbiny a może naturalna kolej rzeczy przy mocniejszym doładowaniu. Może trzeba by było do aso skoczyć ????

:/:/:/

Za pomoc z góry dzięki ... :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Jak świszczy to pracuje, nie ma się czym przejmować. Jedna turbina wywołuje charakterystyczny świst druga nie. Nie martw się. Dobrej jazdy z większą ilością KM.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojz1

To mnie uspokoiłeś.. bo w sumie straty mocy nie odczuwam ale wiadomo jak to jest wcześniej cichutko a teraz gwiżdże jak świstak który zawija w te sreberka hehe ;) To może trochę zaniepokoić!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość max77

A u kogo robiłeś program?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Jak świszczy to pracuje, nie ma się czym przejmować.

większej głupoty w życiu nie czytałem - skoro świszczy oznacza to, że coś jest nie tak. Prawdopodobnie turbo się kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzebno zmierzyc VAG-iem ciśnienie doładowania i po sprawie. A nie,że turbo sie kończy. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konczy? nieprawda ... ja mam gwizd przy kazdym dodaniu gazu a komputer pokazuje swietne parametry. Przy wiekszym doladowaniu to normalne ze gwizd sie zwiekszy o pare decybeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

n0w3y_pl, w AFN-ie turbo ci gwiżdże? Chciałbym to zobaczyć....temat ten był już poruszany kilka razy - w dieslu praktycznie nie ma możliwości usłyszeć turbiny!!!! No chyba, że jest z nią coś nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mag

Ja też mam AFN-a i świst turbiny słychać bardzo wyraźnie, a że turbina jest w dobrym stanie i trzyma wszystkie parametry wiem po podpięciu vaga i kontroli odczytów podczas jazdy :ok: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam swojej niesłysze tak żeby sie darła ale pracuje :) też jest po czipie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w 1z gwiżdze nieźle.. ale mam kolektor inny i brak kata... :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krysdriver

u mnie w AFN-ie turbo gwiżdże jak należy. nie ma zadnego programu.najbardziej je słychać tak ok. 2500 obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

krysdriver, taaa a przy 4tyś zaczyna dzwonić.....o Boshe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krysdriver

przy 4tyś dżwiek staje sie zupełnie nie słyszalny. silnik go zagłusza.nie wiem czemu ty biedrona nie słyszysz w dieselach turba??ja je słysze doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
nie wiem czemu ty biedrona nie słyszysz w dieselach turba??ja je słysze doskonale.

może dlatego, że nie słyszysz turbiny tylko dzwięki wydawane przez osprzęt silnika a może dlatego, że w AFN-ie nie słychać turbiny. Nie wiem, nie znam się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
obrotach ok 2000-3000 słychać dość mocny gwizd czego wcześniej nie słyszałem.

Gwizdanie w tych turbinach spowodowane jest przez ustawienie kierownic spalin w turbinie. Jeżeli wszystkie parametry tj. moc i ciśnienie jest ok. i nie bierze oleju to nie ma czym się przejmować.

Podejrzewam że ten świst występuje także na wolnych obrotach jak przegazujesz silnik to pajawia się świst , a następnie obroty spadają , a świst jeszcze przez chwilę się utrzymuje i dopiero cichnie.

Aby to zlikwidować trzeba by się pobawić z regulacją sztangi od sterowania geometrią , ale to póżniej jeszcze wymaga jazd testowych z VAG-iem , co by sprawdzić parametry doładowania.

większej głupoty w życiu nie czytałem - skoro świszczy oznacza to, że coś jest nie tak. Prawdopodobnie turbo się kończy.

Daj mi klucz 10 i z tyle samo minut , a zrobię tak że silnika nie będzie słychać , a tylko świst. Później kolejne 10 minut i wrócimy do stanu poprzedniego.

Ps. U mnie też trochę świszczy , ale na razie nie chce mi się z tym bawić. Kumpel miał A4 z silnikiem AJM i też delikatnie było ją słychać, a w kolegi nowym Leonie 2.0TDI od nowości lekko pogwizduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedrona naprawde slychac .. przy zalaczeniu sie turba przy 1800 wciska w siedzenie i slychac jak turbo cisnie powietrze u mojego brata identycznie to samo ... a oa silniki w stanie idealnym.

 

 

Moze zle to nazwalismy nie gwizdze tylko szumi robi takie ciche psssss ( ze tak tu ujme )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

no comment....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
no comment....

Strasznie uparty też nasz Biedrona

Tak jak On napisze tak być musi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Tak jak On napisze tak być musi ;)

bo tak po prostu jest - to co uważacie za dzwiek turbiny jest po prostu dzwiękiem wydawanym przez roli, paski i co tam jeszcze masz w silniku.

Skoro ci tak zależy, to napiszę, że w TDI zajeb***** słychać turbo - tylko niestety nie będzie to prawda!!!

Z resztą i tak wiecie swoje a temat ten pojawia się dwa razy w miesiącu - wystarczy poszukać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności