Skocz do zawartości
Gość wojz1

Po czipie...Czy turbina powinna tak gwizdać?

Rekomendowane odpowiedzi

dżizas ale jaki problem macie? ze slychac turbine? i co z tego? poki jezdzi to nie tworzcie sobie problemow. zalozcie se stozki, zrobcie przelot to dopiero bedzie slychac. u jednego sluchac i innego nie. jak swista to dobrze. jak gwizdze to zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
bo tak po prostu jest - to co uważacie za dzwiek turbiny jest po prostu dzwiękiem wydawanym przez roli, paski i co tam jeszcze masz w silniku.

Nie wiem kolego czym zajmujesz się na co dzień , ale ja 10 lat przepracowałem (w tej chwili dalej pracuje w firmie bardzo związanej z motoryzacją , ale już nie bezpośrednio przy autach) przy samochodach i potrafię odróżnić gwizd-wycie turbiny ( bo o takim dźwięku tu pisze ) od innych dźwięków osprzętu silnika.

Oczywiście to wycie można rozpatrywać w formie jakiejś usterki , ale bardziej powodującej dyskomfort niż inne poważniejsze konsekwencję.

Nasuwa się też pytanie czy dźwięk który się pojawia u kolegów to ten sam o którym piszę.

Ps. z takich ciekawych przypadków gdy pracowałem u dilera SEAT-a

-Leon kolegi od nowości było słychać lekkie wycie-gwizd turbo po przegazowaniu jak silnik spadł już z obrotów - to turbo jeszcze pogwizdywało

-Altea TDi - gwizdało tak głośno że jak wjeżdżał na teren firmy to było go słychać z kilkunastu metrów i tak że obroty już spadły do wolnych , a ten świst to tak jakby dopiero dojeżdżał z opóźnieniem -wymieniliśmy na drugą turbinę na gwarancji( producent nie przewiduje podejmowania regulacji lub naprawy turbiny - zawsze wymiana - jak chcą tak mają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze się wtrące ,ale czy jest mozliwe usłyszenie świstu turbiny w silniku 1.8 T AEB (proste turbo z 2 wirnikami bez zwrotnic)?? Napewno jest to świst-gwizdanie ,nawet przy 1000obrotów na 5 biegu kiedy wcisne lekko gaz słychać jak z turbiny wydobywa się świst wkręcania się turbiny w obroty i po puszczeniu gazu slychać jak wycisza się . Wogole samochod ciągnie dobrze,lecz bez doładowania turba,więc czy możliwe ze wykończyło sie turbo ?:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biedrona nie chce byc zlosliwy ale kazdy kto jeszcze w miare slyszy, uslyszy dzwiek turbiny i napewno nie jest to dzwiek paskow, silnika, kasety z radia czy nawet silniczka od szyb. Moze Ci turbo padlo skoro nic nie slyszysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafaello666

Witam,

 

Mi też coś tam gwiżdże. Szczególnie słyszę poniżej 2000 obr. Zaczęło się po czyszczeniu kierownic. Auto idzie jak burza, a serwis twierdzi, że jedne gwiżdżą, inne nie. Nie przejmuję się więc i jeżdżę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek

Nie wiem, nie znam się....

 

 

i tak zostaw ten topic :)

 

 

 

u mnie moze turbina piszczec wyc srac i gryzc :) a ja wiem, ze jest ok, bo wszystko na VAG wlacznie z dynamika sprawdzone. do czasu jak z autem wszystko ok, nie ma potrzeby sie niepokoic i robic sztucznej paniki

 

 

no comment .....

 

 

 

no offence mate :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawulon1973

Do BIEDRONY

 

...każda turbina gwiżdże.Jedna ciszej druga głośniej.Pracowałem kilka lat w ASO VW.

Turbiny w autach szczególnie tej marki czyli koncernu VW są dość mocno słyszalne przy naciskaniu pedału przyśpieszenia.

 

I gwizd turbiny nie jest powodem do zaniepokojenia czy nawet uszkodzenia turba tak jak to piszesz

Pozdrawiam Pawulon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

oooo widzę, że mamy na forum samych serwisantów. Klęska urodzaju......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
oooo widzę, że mamy na forum samych serwisantów. Klęska urodzaju......

Kpij sobie - skoro zjadłeś wszystkie rozumy i uważasz się za alfę i omegę - to żyj w takim przekonaniu. W każdym temacie i poście w którym sie wypowiadasz musisz zawsze kogoś skrytykować , wyśmiać itp. Za argumenty używasz stwierdzenia typu : bo gdzieś było napisane , albo ktoś coś mówił. Ja pomimo wielu lat pracy w zawodzie cały czas się uczę czegoś nowego , ale napewno nie przekona mnie żaden laik czy pseudoznawca jak ty że to co wielokrotnie widziałem na własne oczy i słyszałem na własne uszy to jest coś innego :krzeslem:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stomi

biedrona widze że jesteś z tych którzy jak się uprą ze 2+2=5 to choćby najlepszy matematyk tłumaczył ze tak nie jest to i tak zdania nie zmieni. Kiedyś już dyskutowaliśmy na ten temat, dla przypomnienia podaje linki.

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/turbina-b5-110-koni-vt14937.htm

http://www.forum.vw-passat.pl/topics16/turbina-w-tdi-ma-gwizdac-czy-nie-vt5533.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=%B6wist+afn&start=0

Ale w AWX cieżko jest usłyszeć turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dudek
oooo widzę, że mamy na forum samych serwisantów. Klęska urodzaju......

Kpij sobie - skoro zjadłeś wszystkie rozumy i uważasz się za alfę i omegę - to żyj w takim przekonaniu. W każdym temacie i poście w którym sie wypowiadasz musisz zawsze kogoś skrytykować , wyśmiać itp. Za argumenty używasz stwierdzenia typu : bo gdzieś było napisane , albo ktoś coś mówił. Ja pomimo wielu lat pracy w zawodzie cały czas się uczę czegoś nowego , ale napewno nie przekona mnie żaden laik czy pseudoznawca jak ty że to co wielokrotnie widziałem na własne oczy i słyszałem na własne uszy to jest coś innego :krzeslem:

 

 

najgorsze, ze po czytaniu takich pseudoznawcow ludzie wpadaja w panike. Mi lekko swiczy turbina i trez polecialem do mechanika ... aczkolwiek auto spisuje sie znakomicie .. ale ze nie mam wiedzy .. przeczytalem posty w stylu: turbo sie konczy itp itd. Podlaczyl pod VAG, jezdzil ze mna i z kompem - wszystkie wyniki ok, auto przyspiesza normalnie. Kazalem tez turbo obejrzej, patrzyl jak na idiote, ale sprawdzil. wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona
Cholernie ciężko jest usłyszeć turbinę w silniki PD130 (AVF/AWX) ja już napewno nie przy obrotach 900rpm. Słychać ją tylko jak się ktoś dobrze wsłucha a i tak łatwiej jest pomylić ten dzwięk z paskami napędowymi alternatora i sprężarki klimatyzacji. Ja nawet przy otwartej masce i przy przegazowywaniu słyszę tylko pasek napędu alternatora a nie turbinę. Oczywiście w ASO pracują "najlepsi sprcjaliści" w dziedzienie automotive i oni pewne to słyszą. Moje gratulacje. Tylko, że ja moto-stetoskopem ledwo tę turbinę słyszę.

 

Jeżeli ktoś słyszy turbinę w silnikach AVF/AWX to raczej myli to z paskiem napędowym alternatora a jeżeli bankowo jest to turbina to lepiej niech wybierze się na diagnostykę turbosprężarki.

 

Wątpię w to. Niezwykle łatwo jest pomylić ten dzwięk z paskami napędu, szczególnie z pozycji siedzącej wewnątrz samochodu. Przy w pełni sprawnej turbinie można jej nie słyszeć nawet przy otwartej masce. A działasz w branży motoryzacyjnej, że odróżniasz wszystko ??? :)

 

Turbina w PD (AVF/AWX/BGW) może być słyszalna ale tylko zupełnie minimalnie w okresie zimowym jak jeszcze silnik jest zmrożony lub zimny. W lecie generalnie nie ma prawa wogóle być słyszalna. W lecie jak się zapali silnik to prze 1km może być słyszalna potem zupełna cisza przy pełnej sprawności suszarki.

 

Może ja się nie znam ale hha ma chyba o tym jakieś pojęcie.

 

Panowie "serwisanci" - mycie podłóg w ASO się nie liczy :fuckyou2:

 

PS.

stomi, jeśli przytaczasz wątek - najpierw go przeczytaj ;) - dzięki za znalezienie, nie chciało mi się szukać tych tematów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stomi

przeczytałem i... sie upewniłem. Zerknij na ten filmik, zobacz jak fajnie mu rolki i paski świszczą :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

stomi, to jest benzyniak:) a my mówimy o TDI. W 1.8T też coś tam "świszczy" :P

A o trakcji to można pomarzyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
Panowie "serwisanci" - mycie podłóg w ASO się nie liczy :fuckyou2:

Nikt Cię tu nie obrażał , więc jak nie wiesz jako kto pracowałem to nie pisz głupot.

I nie boje się użyć tego słowa , ale dalsza dyskusja z DEBILEM nie ma chyba sensu.

Ps. HHA na pewno ma o tym pojęcie , ale dźwięk o którym ja mówię pochodzi z turbo i jest spowodowany minimalnie złym ustawieniem łopatek - ale bez odczuwalnego wpływu na jej pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

lukass, wyluzuj. Pracowałeś na serwisie? I co z tego skoro pojęcie masz nikłe. Nie obraziłem Cię - nie rozumiesz żartu, twój problem, licz się jednak ze słowami bo za tego "debila" możesz ponieść srogie konsekwnecje - i nie mam tu na myśli działań ze strony administracji forum. Zrozum w końcu, że internet nie jest anonimowy i to co napiszesz może Ci zaszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
Pracowałeś na serwisie? I co z tego skoro pojęcie masz nikłe.

Nie ma sensu dalsze udowadnianie Ci że 2+2=4

Z tego widać że Twoje pojęcie wykracza hen-hen daleko , że aż ciężko jest je ogarnąć takiemu szaraczkowi jak ja.

licz się jednak ze słowami bo za tego "debila" możesz ponieść srogie konsekwnecje - i nie mam tu na myśli działań ze strony administracji forum. Zrozum w końcu, że internet nie jest anonimowy i to co napiszesz może Ci zaszkodzić.

Jeżeli trzeba to mogę powtórzyć ,że niestety dyskusja z Tobą jest jak z debilem. I jeżeli masz ochotę to wyciągaj sobie konsekwencje. Bo myślisz że to jak ty umieszczasz :fuckyou2: to to znak przyjaźni - no chyba że nazywasz się Jaś Fasola - on tak myślał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass

Z tego co wyczytałem na forum to kolega Wojz1 czipował autko w v-techu i myślę że z kiblowatą turbiną by nie robili wirusa i napewno sprawdzili po robocie czy wszystko ok. W końcu te 1xxx złociszy to chyba nie psu na budę :P

I to tyle z mojej strony w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wyczytałem na forum to kolega Wojz1 czipował autko w v-techu i myślę że z kiblowatą turbiną by nie robili wirusa i napewno sprawdzili po robocie czy wszystko ok.

 

opinia na temat V-TECHU nie jest najlepsza, gdzie bym nie czytał to same zje^%$^%y dostają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojz1

Nareszcie w domu... Więc tak nie zabrałem się jeszcze za zdiagnozowanie gwizdu turbo gdyż czas mi na to nie pozwolił

Gwizdanie w tych turbinach spowodowane jest przez ustawienie kierownic spalin w turbinie. Jeżeli wszystkie parametry tj. moc i ciśnienie jest ok. i nie bierze oleju to nie ma czym się przejmować.

Podejrzewam że ten świst występuje także na wolnych obrotach jak przegazujesz silnik to pajawia się świst , a następnie obroty spadają , a świst jeszcze przez chwilę się utrzymuje i dopiero cichnie.

dokładnie tak jak piszesz się dzieje... czy jest ktoś kto ma vaga i mógłby znaleźć dla mnie chwilkę i sprawdzić mi to ponieważ nie mam w tej kwestii jeszcze doświadczenia... Ps. szkoda kłócić się, mamy sobie pomagać bo w końcu jesteśmy rodziną vw ;):vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności