Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

probowalem czeskim programem tylko ze znalazlem taki co dziala pod windowsem i jak probuje uaktywnic to modul mi sie zawiesza i musialem odlaczyc aku zeby dzialal a kabelek mam na usb vaga 3.11 wiec jaka moze byc przyczyna ze nie mozna tego wagiem zmienic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź czy masz domykanie i otwieranie z kluczyka jeśli tak,

A dlaczego miałby nie mieć?? W VW połączenie centralny zamek + el. szyby = domykanie otwieranie szyb kluczykiem w zamku, nie wiem jak starsze modele, ale od B3 wzwyż domykanie kluczykiem w zamku jest standardem w w/w kombinacji.

 

---------- Post added at 09:53 ---------- Previous post was at 09:49 ----------

 

probowalem czeskim programem tylko ze znalazlem taki co dziala pod windowsem

No a pod czym ma działać??

a kabelek mam na usb vaga 3.11 wiec jaka moze byc przyczyna ze nie mozna tego wagiem zmienic??

Jakbyś uwaznie poczytał tam, gdzie wyczytałeś jaka wartość trzeba dodać, to wiedziałbyś ze chodzi tam o całkiem inne kodowanie, a 3.11 nie obsługuje tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:Napisał przybora

sprawdź czy masz domykanie i otwieranie z kluczyka jeśli tak,

 

A dlaczego miałby nie mieć?? W VW połączenie centralny zamek + el. szyby = domykanie otwieranie szyb kluczykiem w zamku, nie wiem jak starsze modele, ale od B3 wzwyż domykanie kluczykiem w zamku jest standardem w w/w kombinacji.

 

Chyba nie tak do końca niektóre B5 (nie FL) nie miały domykania szyb z kluczyka jak dobrze pamiętam to chyba nawet ktoś gdzieś na forum to opisywał, dla tego ludzi kupują gadżety za 30-40zł na Allegro żeby im domykało. No tak mi się bynajmniej wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie tak do końca niektóre B5 (nie FL) nie miały domykania szyb z kluczyka jak dobrze pamiętam to chyba nawet ktoś gdzieś na forum to opisywał, dla tego ludzi kupują gadżety za 30-40zł na Allegro żeby im domykało. No tak mi się bynajmniej wydaje.

 

Brak domykania szyb z kluczyka, to jest wina uszkodzonego modułu, zamka albo kabli komunikujących te elementy. Jeśli wszystko jest sprawne to domykanie musi być. Ja jeszcze nie spotkałem się z brakiem domykania szyb z kluczyka, jeśli auto miało oczywiście central + el. szybki (mowa tu oczywiście o wyposażeniu fabrycznym, a nie dokładanych podróbkach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem zrobić domykanie tym czeskim programikiem i nie udało się.

Program komunikuje się ze sterownikiem i kiedy wciskam OK (czy coś

podobnego) wyskakuje komunikat, że program nie jest kompatybilny z

modułem samochodu czy jakoś tak. Podłączę jeszcze raz ten program

po południu i wrzucę dokładne screeny.

 

Aha mój moduł to: 1J0 959 799 AH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja próbowałem zrobić domykanie tym czeskim programikiem i nie udało się.

Program komunikuje się ze sterownikiem i kiedy wciskam OK (czy coś

podobnego) wyskakuje komunikat, że program nie jest kompatybilny z

modułem samochodu czy jakoś tak. Podłączę jeszcze raz ten program

po południu i wrzucę dokładne screeny.

 

Aha mój moduł to: 1J0 959 799 AH

Nic nie zrobisz.Było wiele razy.Czeskim paski po lifcie,przed liftem tylko Dosowym programem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie zrobisz.Było wiele razy.Czeskim paski po lifcie,przed liftem tylko Dosowym programem.

 

Wydawało mi się, że ktoś zrobił to w przedlifcie (był taki post?). Temat jest nieco

długi - może po prostu źle przeczytałem. W każdym razie u mnie nie zadziałało.

Aha na stronie tego programiku jest małe info, że w wersji FULL 2.00 będzie wspierać

min. mój moduł + starsze wersje aut (VW Passat - wcześniejsze wersje, Bora, Octavia itp.):

 

Podpora prakticky všech vozidel a komfortních jednotek

 

Vozidla: Škoda Octavia (i starší verze), Fabia, Superb, VW Golf, Bora, Passat (i starší verze), Polo (i starší verze), Caddy, Seat Ibiza, Cordoba, Inca, Leon, Toledo a další...

 

Komfortní jednotky: 1J0 959 799 S, 1J0 959 799 AH, 1J0 959 799 AJ,1J0 959 799 J, 1J0 959 799, 6N0 959 799, 1C0 959 799..., 6Q0 959 433...

Edytowane przez pawelekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydawało mi się, że ktoś zrobił to w przedlifcie (był taki post?). Temat jest nieco

długi - może po prostu źle przeczytałem. W każdym razie u mnie nie zadziałało.

Aha na stronie tego programiku jest małe info, że w wersji FULL 2.00 będzie wspierać

min. mój moduł + starsze wersje aut (VW Passat - wcześniejsze wersje, Bora, Octavia itp.):

 

Podpora prakticky všech vozidel a komfortních jednotek

 

Vozidla: Škoda Octavia (i starší verze), Fabia, Superb, VW Golf, Bora, Passat (i starší verze), Polo (i starší verze), Caddy, Seat Ibiza, Cordoba, Inca, Leon, Toledo a další...

 

Komfortní jednotky: 1J0 959 799 S, 1J0 959 799 AH, 1J0 959 799 AJ,1J0 959 799 J, 1J0 959 799, 6N0 959 799, 1C0 959 799..., 6Q0 959 433...

Tak tylko to info jest od co najmniej półtora roku,a programu jak nie było tak nie ma:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naskrobałem do nich maila z prośbą o informację kiedy ten program

będzie dostępny do ściągnięcia. Ciekawe czy ktoś odpisze ......

 

 

...............

oczywiście nikt nie odpisał

Edytowane przez pawelekm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Próbował ktoś robić tą operacje przez windows xp? Istnieje ryzyko, że nie wyjdzie, ale dzięki temu podejdzie kabel usb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Próbował ktoś robić tą operacje przez windows xp? Istnieje ryzyko, że nie wyjdzie, ale dzięki temu podejdzie kabel usb...

Co masz konkretnie na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie próbowałem to na swoim passacie. Program się nie połączy mimo, że widzi kabel.

Edytowane przez SirMirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że temat dotyczy modułu komfortu a chociaż prężnie rozwija się do domykania szyb to i tak zapytam :). Chodzi mi o to jak wyłączyć: Po naciśnięciu na pilocie przycisku otwierania, otwierają się tylko drzwi kierowcy, dopiero po naciśnięciu drugi raz otwieranie na pilocie pozostałe drzwi otwierają się. Gdzie to zmienić w module komfortu aby po naciśnięciu na pilocie otwierania otworzyły się od razu wszystkie drzwi. Proszę o pomoc konkretnie co i gdzie na co zmienić. Gdzieś to kiedyś znalazłem na forum ale teraz nie mogę do tego ponownie trafić. Dodam że passat sprowadzony z Anglii przekładka moduł 1C0 959 799 B . Z góry dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z racji tego, że temat dotyczy modułu komfortu a chociaż prężnie rozwija się do domykania szyb to i tak zapytam :). Chodzi mi o to jak wyłączyć: Po naciśnięciu na pilocie przycisku otwierania, otwierają się tylko drzwi kierowcy, dopiero po naciśnięciu drugi raz otwieranie na pilocie pozostałe drzwi otwierają się. Gdzie to zmienić w module komfortu aby po naciśnięciu na pilocie otwierania otworzyły się od razu wszystkie drzwi. Proszę o pomoc konkretnie co i gdzie na co zmienić. Gdzieś to kiedyś znalazłem na forum ale teraz nie mogę do tego ponownie trafić. Dodam że passat sprowadzony z Anglii przekładka moduł 1C0 959 799 B . Z góry dzięki za podpowiedź.

Pierwsza strona,pierwszy post tego wątku,wszystko masz opisane:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwsza strona,pierwszy post tego wątku,wszystko masz opisane
Dzięki za odp. ale przeczytałem wszystko i za bardzo nie kumam, nie znalazłem gdzie włącza się opcję otwierania za pierwszym naciśnięciem pilota tylko drzwi kierowcy a po ponownym naciśnięciu reszty drzwi i gdzie się tą opcję wyłącza. Jakbyś był, mógł podrzucić i mi bardziej przybliżyć tą funkcję i miejsce w mod.komfortu będę Ci niezmiernie wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp. ale przeczytałem wszystko i za bardzo nie kumam, nie znalazłem gdzie włącza się opcję otwierania za pierwszym naciśnięciem pilota tylko drzwi kierowcy a po ponownym naciśnięciu reszty drzwi i gdzie się tą opcję wyłącza. Jakbyś był, mógł podrzucić i mi bardziej przybliżyć tą funkcję i miejsce w mod.komfortu będę Ci niezmiernie wdzięczny.

Moduł komfortu,kodowanie i wpisujesz odpowiednią do wyposażenia wartość z poniższych:

 

:!:Moduł komfortu [46- Central Comfort] - Kodowanie komputera sterującego systemem Komfort za pomocą testera VAG 1551

 

(komputer sterujący jest w momencie dostarczenia wstępnie zakodowany odpowiednio do wyposażenia samochodu.)

 

Wyposażenie samochodu ..... ................................... ..... nr kodu:

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00256

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00257

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 00258

Dwa podnośniki szyb .......... Otwieranie wszystkich drzwi ... 00259

z pamięcią

Centralny zamek ................ Otwieranie jednych drzwi ...... 04096

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04097

Centralny zamek ................. Otwieranie jednych drzwi ...... 04098

Cztery podnośniki szyb ........ Otwieranie wszystkich drzwi ... 04099

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jestem nowym użytkownikiem. Do tego zielony w sprawach technicznych. Mam takie pytanko czy ten czeski programik będzie działał z modułem rocznik 1999r nr 1JO 959 799 S. Oraz czy jest możliwe podłączenie lektryki szyb tylnich do tego modułu, otwieranie/zamykanie szyb z pilota i ryglowanie drzwi po przekroczeniu okreslonej prędkości. Z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko czy ten czeski programik będzie działał z modułem rocznik 1999r nr 1JO 959 799 S

Nie

Oraz czy jest możliwe podłączenie lektryki szyb tylnich do tego modułu

Moduł wg.Etki do dwóch szyb

otwieranie/zamykanie szyb z pilota
Tak kablem na RS232 i programem w Dosie
ryglowanie drzwi po przekroczeniu okreslonej prędkości
-tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da się jakoś zmienić dzwiek syrenki alarmu ? syrena jak syrena ale jak aktywowałem pikanie przy zamykaniu i otwieraniu to takie dziwne trąbiki słychać głuche z bagażnika , na kanale 10 mam ustawione 1 czyli reszta europy czy gdzieś tam można zmienić jeszcze dzwiek sygnału ? bo tam w górnym prawym rogu jest jeszcze jakaś 1 nie wiem co ona oznacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś założyć zamiast "krowy" w bagażniku oryginalną syrenę VW.

Ta syrena nie "muczy" tylko ładnie "pika" :)

Tylko że trzeba ją podłączyć do innego wyjścia komfortu i przekodować sam komfort.

Coś było na ten temat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności