Skocz do zawartości
Marek

MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG

Rekomendowane odpowiedzi

facet od tego kabla mówi,że powinienem sobie poradzić ale...

Ale?

Przecież info na ten temat już było

Koszt to +/- 50 PLN jak kupisz sobie kabelek, a resztę znajdziesz tutaj. ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1128

I dodatkowo zostanie Ci kabelek do ewentualnej diagnostyki.

Trzeba tylko poczytać to co podlinkowałem w moim poście, tam jest wszystko napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał genas2 Zobacz post

facet od tego kabla mówi,że powinienem sobie poradzić ale...

Ale?

Przecież info na ten temat już było

Cytat:

Napisał GURAL Zobacz post

Koszt to +/- 50 PLN jak kupisz sobie kabelek, a resztę znajdziesz tutaj. ->http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1128

I dodatkowo zostanie Ci kabelek do ewentualnej diagnostyki.

Trzeba tylko poczytać to co podlinkowałem w moim poście, tam jest wszystko napisane.

 

Ostatnie pytanko, facet z allegro ma napisane iż kabel jest do rocznika 2004 a ja mam 2005 czy to jest jakaś różnica skoro to też B5 ? pytałem czy może być problem a on mi powiedział , że tylko wtedy jak centrala będzie na CANIE ale jak to można sprawdzić? myślę iż CAN zakładali do B6 a nie do B5 .Czy ktoś może mi powiedzieć czy ja mam Can

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na 99 % nie masz pełnego can. robiłem autka z 2005 i nie są one na canie ale na jednym z postów na tym forum kolega pisał iż ma 2004 i już ma can nie za bardzo w to wierze ale może.

 

Co do kabla to na twoim miejscu nie brał bym tego badziewia ;) Sam pierwszy kabel taki kupiłem i szkoda kasy ;)bo na nim nie za wiele zrobisz szybki i odczyt błędów powinny iśc ale np na tym kablu możesz odczytać tylko 60 % wszystkich błędów vag więc jak będziesz robił coś z tych 40 pozostałych to nie dasz rady ;)

 

 

Ale decyzja należy do ciebie ja interfejsów nie mam ale brałem od kolegi z forum i jestem zadowolony bo teraz mogę zrobić wszystko w autku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dwa proste i szybkie pytanka:

1. Czy modół komfortu o numerze: 1J0 959 799 F obsługuje piloty? (nie moge do niego zaprogramować pilotów)

2. Czy normalne jest, że jak ustawiam lusterko prawe od kierwcy (anglik) to ustawiają się dwa lusterka, a jak ustawiam lewe lusterko pasażera (anglik) to ustawia się tylko jedno. I taka sytuacja ma miejsce w moim passacie (B5 3BG 2001r) i passacie mojego znajomego (B5 3B 1999r).

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy modół komfortu o numerze: 1J0 959 799 F obsługuje piloty? (nie moge do niego zaprogramować pilotów)

Nie jestem na 100% pewny ale raczej nie.

2. Czy normalne jest, że jak ustawiam lusterko prawe od kierwcy (anglik) to ustawiają się dwa lusterka, a jak ustawiam lewe lusterko pasażera (anglik) to ustawia się tylko jedno.

Tak, to normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał robert1508

1. Czy modół komfortu o numerze: 1J0 959 799 F obsługuje piloty? (nie moge do niego zaprogramować pilotów)

Nie jestem na 100% pewny ale raczej nie.

Cytat:

Napisał robert1508

2. Czy normalne jest, że jak ustawiam lusterko prawe od kierwcy (anglik) to ustawiają się dwa lusterka, a jak ustawiam lewe lusterko pasażera (anglik) to ustawia się tylko jedno.

Tak, to normalne.

 

dzieki za odpowiedz

 

lipa w obu przypadkach bo:

 

trzeba wymienic modol komfortu (mam nadzieje ze sie da)

a z tymi lusterkami nie da sie zrobic zeby chodzily oddzielnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a z tymi lusterkami nie da sie zrobic zeby chodzily oddzielnie

Każde B5 tak ma, wiec raczej nic z tym nie zrobisz. A tak na marginesie, ja już nie pamiętam kiedy ustawiałem lusterka i raczej mi to nie przeszkadza.

 

---------- Post added at 23:39 ---------- Previous post was at 23:38 ----------

 

A tak z ciekawości spytam. Czy to jest moduł w twoim aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

w swoim Passacie posiadam moduł komfortu o oznaczeniu 1C0 959 799 A. W w wyposażeniu posiadam 2 elektryczne szyby, z racji tego że moduł jest uszkodzony chciałbym zakupić model obsługujący 4 elektryczne szyby.

Na forum zostały mi polecone moduły:

1C0 959 799B lub C

Niestety poszukując modułu w celu zakupu zauważyłem ze posiadają one 2 gniazda a mój posiada 3.

W takim wypadku jaki moduł będzie odpowiedni do mojego auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

w swoim Passacie posiadam moduł komfortu o oznaczeniu 1C0 959 799 A. W w wyposażeniu posiadam 2 elektryczne szyby, z racji tego że moduł jest uszkodzony chciałbym zakupić model obsługujący 4 elektryczne szyby.

Na forum zostały mi polecone moduły:

1C0 959 799B lub C

Niestety poszukując modułu w celu zakupu zauważyłem ze posiadają one 2 gniazda a mój posiada 3.

W takim wypadku jaki moduł będzie odpowiedni do mojego auta ?

Obydwa te moduły będą dobre.Po dołożeniu instalacji na tylne szyby,ta trzecia wtyczka która nie będzie w nowym module jest niepotrzebna i po prostu zostawiasz ją niepodłączoną.:luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej odpowiedzi się nie spodziewałem :)

W takim wypadku do czego ona służy, i czy w przypadku kiedy nie ułożę wiązki do podnośników tylnych szyb nowy moduł będzie działał u mnie (reszta wtyczek pasuje czy też będą wymagały przeróbki ?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takiej odpowiedzi się nie spodziewałem :)

W takim wypadku do czego ona służy, i czy w przypadku kiedy nie ułożę wiązki do podnośników tylnych szyb nowy moduł będzie działał u mnie (reszta wtyczek pasuje czy też będą wymagały przeróbki ?)?

Jest ona potrzebna do zamków w tylnych drzwiach bez sterowania szybami.Bez ułożenia instalacji nie będą ci działały zamki tylnych drzwi.

Instalacja do tylnych szyb to jest dołożenie 4 przewodów od przednich słupków do tylnych słupków z każdej strony.Jednak jeśli nie będziesz miał założonych mechanizmów tylnych szyb elektrycznych zamki i tak nie będą działały.Reasumując aby wszystko działało poprawnie musisz z modułem założyć mechanizmy w drzwi i dołożyć przewody.Reszta wtyczek pasuje.:luka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kredyt

Nie wiecie może czy to normalne przy ustawianiu lusterek ze obydwa na raz sie przestawiaja jak ustawiam prawe, i tylko lewe jak ustawiam lewe ? help...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiecie może czy to normalne przy ustawianiu lusterek ze obydwa na raz sie przestawiaja jak ustawiam prawe, i tylko lewe jak ustawiam lewe ? help...

 

Tak, to całkiem normalne. Było już wiele pytań na forum o tą regulację. ;)

I przykładowe linki.

=>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=50101 <-

=>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=77146 <-

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam... mój problem polega na tym, że przy zamykaniu/otwieraniu centralnego zamka mrugają kierunki tylko od strony pasażera... wiem że może to być spowodowane problemem z modułem komfortu. Moduł wyjmowałem, zimnych lutów nie znalazłem, w środku suchy, wilgoć tylko znalazłem na wiązce przewodów, po osuszeniu dalej bez zmian... ponoć są w module dwa przekażniki odpowiedzialne za mruganie kierunków po jednym na każdą ze stron... jak je namierzyć?? A może gdzie indziej szukać rozwiązania jeśli to nie te czujniki...

Z góry dzęki za odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wita wszystkich mam małe pytanko dotyczace modułu , posiada nr 1J0 959 799 AH i kluczyka 1J0 959 753 A . Moduł nie jest ani zalany i zawilgocony wyglada na nowy , kluczyki to scyzoryk z opcja zamykania i otwierania i za zadne skarby nie umiem zakodowac kluczykow .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakodowac do immo czy do otwierania drzwi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakodowac do immo czy do otwierania drzwi?

 

do otwierania drzwi

 

Jest lipa nie umiem tego zrobic na zaden sposob ani vagiem , z kluczyka tez nie daje rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do otwierania drzwi

 

Jest lipa nie umiem tego zrobic na zaden sposob ani vagiem , z kluczyka tez nie daje rady

 

 

a jakiego kabelka używasz ? i jaki soft do niego ?

 

jak z kluczykiem nowy czy używka ?

 

u mnie np też nie działa z kluczyka ale vagiem dasz radę oczywiście odpowiednim ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakiego kabelka używasz ? i jaki soft do niego ?

 

Polskiego i vag -com chyba 5.1 a jaki soft to nie wiem , kluczyki ori ale były sprawdzane i przelutowane wysyłaja sygnał . W module widnieje jeden kluczyk ze jest przypisany ale nie umiem go usunac , ani dopisac nowego a moduł pokazuje jeden bład ktorego nie umiem usunac , a pisze tam cos o elekt strowaniu foteli a ja takich nie mam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to leci jakąś przekładką z innego auta

 

 

jak masz jeden kluczyk zakodowany to musisz go usunąć i potem zapisujesz 2 i kodowanie jakoś idzie

 

ale jak masz błąd to tak nie rób bo potem możesz mieć problemy nie wiem jak vag com w wersji 5.1 ale polskim vagiem nie zrobisz tego na 100%

 

usuń ten błąd ale nie wciskając usuń w błędach tylko w kodowaniu na którymś kanale <odpowiedzialnym za elektryczne fotele> będzie 1 czyli włączone zmień na 0 i wtedy błąd zniknie

 

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

 

ale jak masz przekładkę to sprawdź sobie kodowanie na wszystkich kanałach bo możesz mieć więcej tego typu niespodzianek i choinkę w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności