Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie można stwierdzić,że w Samsungach działa rSAP.

Ale wolę się upewnić przed zakupem (czy czasem czegoś Koreańczycy nie zmalowali) czy wJ5 ew w J3 działa rSAP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie (B7, 2011, RNS 510) mam 5N0 035 730 zależało mi na A2DP i czymś lepszym niż rSAP.

 

Kupiłem 7P6 035 730 G, po podpięciu na MFA w menu telefonu wyświetla się tylko "telefonhalter in aufnahme einsetzen", nie ma opcji żeby sparować telefon.

Z plusów zaważyłem też że PTT zaczęło działać (komendy głosowe).

 

Wystarczy zrobić to (kodowanie): http://www.myturbodiesel.com/images/pdf/vwbluetoothretrofit.pdf

Czy może coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się podpiąć po temat.

Potrzebuję pomocy - bo po kilku dniach siedzenia na forum mam jedynie mętlik w głowie, a kilka spraw wciąż jest dla mnie niejasne:

Może zacznę od początku

Moje auto to B6 z 2006 roku higline z webasto sterowanym jedynie z poziomu manetek przez fis.

Geteway w wersji C, L właśnie do mnie jedzie, moje plany to:

- rns 510 i tu pierwszy dylemat B czy C - znam ogólne różnice tj większy dysk i wyświetlacz led, ale ekonomia przemawia jednak za B - może jeszcze jakieś za lub przeciw, plus wyboru B - trochę kaski na następny punkt :)

- w dalszych planach zestaw głośnomówiący - nie mam pojęcia jaki wybrać - mój telefon to iphone 6s, zegary w aucie czerwone ale docelowo w dalszej przyszłości chcę je zmienić na białe i wrzucić multi kierownicę - jaki powinienem wybrać zestaw, żeby działał poprawnie z czerwonymi zegarami a później po zmianie z białymi i nową kierownicą (nie chciałbym dublować kosztów przy kolejnych zmianach)???

 

Za wszelkie rady wielkie dzięki

 

Ach i jeszcze na koniec takie troszkę nie na temat - po podłączeniu auta pod vcds-a i sprawdzenie modułu geteway - jest tam lista dostępnych opcji wyposażenia (lista i okienka do zahaczenia) na tej liście mam np opcję navi do zahaczenia (więc teoretycznie navi powninna śmigać bez problemu z aku) ale np webasto które posiadam nie było zahaczone???? - działa na pewno - miał ktoś coś takiego?

 

Sorki za tak wiele pytań ale w mojej głowie panuje chaos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam zapytanie . Może ktoś pomoże. Mam Passata CC z 2009 rns510 , wszystko fajnie chodzi , mój telefon łączy się bez problemu z samochodem poprzez bluetooth ( mój telefon to Samsung Galaxy S6 EDGE) . Wszystko chodzi tak jak należy lecz nie działa mi odczytywanie SMS, pojawia sie napis ( empty) oraz wybierane głosowe poprzez przycisk mikrofonu na kierownicy. Czy trzeba gdzieś coś zmienić w telefonie bądź coś zmienić w aucie?? Dodam tylko że jak przychodzi mi SMS to na wyświetlaczu pojawia się napis " NEW SMS"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, smsy mogę czytać ale tylko te które są na karcie SIM. Więc jeśli nic tam nie masz albo zapchana skrzynka to może nie odczytasz. Zgaduje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W samochodzie (B7, 2011, RNS 510) mam 5N0 035 730 zależało mi na A2DP i czymś lepszym niż rSAP.

 

Kupiłem 7P6 035 730 G, po podpięciu na MFA w menu telefonu wyświetla się tylko "telefonhalter in aufnahme einsetzen", nie ma opcji żeby sparować telefon.

Z plusów zaważyłem też że PTT zaczęło działać (komendy głosowe).

 

Wystarczy zrobić to (kodowanie): http://www.myturbodiesel.com/images/pdf/vwbluetoothretrofit.pdf

Czy może coś innego?

 

Wymieniłem wersję G na wersję K i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

mam pytanie do znawców tematu modułów bluetooth.

 

w moim VW był moduł z 2009r o oznaczeniu 3C8 035 730A i chciałem go wymienić z powodu problemów z danymi komórkowymi.

 

wymieniłem go na moduł z 2012r z dokładnie takim samym oznaczeniem, ale z końcówką C.

 

z racji tego, że nie jestem ani znawcą, ani nie mam odpowiedniego sprzętu, nie kasowałem żadnych błędów, tak jak tu radzicie, tylko po prostu te moduły podmieniłem, gdyż wtyczki pasują idealnie.

 

sprawdziłem i wszystko działa super, za wyjątkiem streamingu muzyki czy nawigacji z telefonu, gdyż wtedy głos jest tylko w jednym głośniku.

 

czy to jest wina samego modułu bo np. jest uszkodzony czy też jest to kwestia innej konfiguracji kabli w wtyczce lub nie skasowanych błędów?

 

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak 2 kabli miedzy modulem a radiem, nie raz to opisywałem, trzeba trochę poszukać, ale prościej jest klepnąć 1498 post wątku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja zmieniłem telefon na Samsung Galaxy S6 i jak telefon jest połączony z autem to nie mogę korzystać z telefonu. Tzn nie mogę wybrać nr przez telefon.

Na wyśetlaczu pokazuje się ikonka "premium" siła sygnału, naładowana bateria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a ja zmieniłem telefon na Samsung Galaxy S6 i jak telefon jest połączony z autem to nie mogę korzystać z telefonu. Tzn nie mogę wybrać nr przez telefon.

Na wyśetlaczu pokazuje się ikonka "premium" siła sygnału, naładowana bateria

 

No to jesteś w klasie Premium.

RemoteSIM - telefon nie działa - moduł przejmuje funkcje telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak 2 kabli miedzy modulem a radiem, nie raz to opisywałem, trzeba trochę poszukać, ale prościej jest klepnąć 1498 post wątku

 

dziękuję za odpowiedź.

właśnie w tym przypadku te 1497 postów jest problemem, bo raczej ciężko jest przejrzeć cały ten temat.

teraz po Twoich wskazówkach udało mi się znaleźć Twoją poradę w tym temacie, ale łatwo też nie było.

mam nadzieję, że dam sobie radę z tymi kabelkami ......

 

jako ułatwienie dla innych podam, że odpowiedź @Bimbasz'a jest w poście 297.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jesteś w klasie Premium.

RemoteSIM - telefon nie działa - moduł przejmuje funkcje telefonu.

 

A można to jakoś zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabronic w tel dostepu do karty sim dla urzadzenia BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A można to jakoś zmienić?

W ustawieniach bluetooth między zegarami

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziś takie zdarzenie: po nocy (-26°C) mój moduł 3C8 035 730D nie chciał się połączyć z telefonem. Po każdej próbie włączało się tylko połączenie bluetooth media (chyba tak to się nazywa) i z automatu odtwarzał muzykę. Natomiast przy próbie zwykłego sparowania telefonu pisało: "non Connect". Pomógł dopiero tzw. hard reset (wyciągnięcie wtyczki z modułu). Czy to może być problem z modułem, czy raczej sprawa bardzo niskiej temperatury. Oczywiście dzień wcześniej (przed tym mrozem) wszystko było ok. Ciekawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić błędy.

Ja miałem wczoraj komunikat w zestawie, że zbyt niskie napięcie było. Zapewne podczas rozruchu chwycił, bo jednak akumulator ma już 4 lata i widzę, że na mrozie już mu słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brak 2 kabli miedzy modulem a radiem, nie raz to opisywałem, trzeba trochę poszukać, ale prościej jest klepnąć 1498 post wątku

 

witam,

 

zrobiłem tak jak napisałeś i podłączyłem wszystko zgodnie z zaleceniami z postu 297

 

 

PIN w RNS 510 ---- > PIN w module telefonu

 

11 – Telefon audio input lewy (plus) -----> 4

12 – Telefon audio input prawy (plus) -----> 8

5 – Telefon audio input lewy (minus) -----> 5

6 – Telefon audio input prawy (minus) -----> 9

 

 

niestety dalej bez zmian, w lewym głośniku cisza :-(

w sumie zarówno w radiu jak i w module te pary właśnie nie były podłączone, ale jak je połączyłem to i tak w dalszym ciągu steaming muzyki działa tylko na jeden - prawy głośnik.

 

czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł od czego to może zależeć, albo jak sprawdzić czego to wina?

 

 

z góry dzięki za pomoc !

 

 

pozdr

 

 

 

.

Edytowane przez doll00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze musi być właściwie zakodowane radio i moduł telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze musi być właściwie zakodowane radio i moduł telefonu.

 

hmm, obdzwoniłem teraz kilka serwisów, które kodują radia w naszym mieście i nikt tego nigdy nie robił :-(.

każdy stwierdził, że muszę podjechać to zobaczą czy dadzą radę .....

 

a czy możesz mi podać więcej szczegółów, które były by pomocne dla osoby, która będzie to kodować?

 

 

P.S.

co dziwne, jeśli prowadzę rozmowę telefoniczną przez bluetooth to działa przez obydwa głośniki, a tylko streaming działa przez jeden prawy głośnik. czy to normalny objaw, że z tego samego źródła bluetooth rozmowa idzie przez 2 głośniki, a muzyka tylko przez jeden?

 

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm, obdzwoniłem teraz kilka serwisów, które kodują radia w naszym mieście i nikt tego nigdy nie robił :-(.

każdy stwierdził, że muszę podjechać to zobaczą czy dadzą radę .....

 

a czy możesz mi podać więcej szczegółów, które były by pomocne dla osoby, która będzie to kodować?

 

 

P.S.

co dziwne, jeśli prowadzę rozmowę telefoniczną przez bluetooth to działa przez obydwa głośniki, a tylko streaming działa przez jeden prawy głośnik. czy to normalny objaw, że z tego samego źródła bluetooth rozmowa idzie przez 2 głośniki, a muzyka tylko przez jeden?

 

 

 

.

 

U mnie muzyka z telefonu idzie przez wszystkie glosniki i tak chyba powinno być. Niezaleznie czy muzykę puszczam z pamieci telefonu czy np YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności