Skocz do zawartości
Gość Butik

Fabryczny zestaw głośnomówiący Premium i telefony

Rekomendowane odpowiedzi

Rns315 ma wbudowany bluetooth, więc nie trzeba podłączyć dodatkowego modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś w ogóle co napisałem? BT był w moim RNS nieaktywny, po jego aktywacji VAGiem nadal jest on niewidoczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jak kolega wyżej tel widzi, ale nie idzie sparować .....z tym VCDS to słyszałem ,że coś trzeba zmienić, ale nie za bardzo wiem ,który blok jak byś kolego przypomniał sobie było by super...a może aktualizacji radyjka może pomóc ???.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem braku widzialności telefonów i modułu 3C8035730B rozwiązany.

Dzięki uprzejmości i pomocy kolegi Marka "mkpol" udało się sparować iphona z w/w modułem.

Potwierdziły się informacje z angielskiego forum, że wspomniany moduł paruje się z telefonem tylko poprzez zegary.

3C8035730B trzeba parować z telefonem w aucie z białymi zegarami.

Następnie moduł można przełożyć do pojazdu z czerwonym FISem i wszystko śmiga jak należy.

Obsługa telefonu oczywiście przez RNS, gdyż brak jest widoczności modułu na czerwonych zegarach.

 

 

IMG_1195_kopia.jpg

 

 

 

I podziękowania dla Marka "mkpol" :)

IMG_1193.jpg

Edytowane przez MarcinK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że 2 razy spróbowaliśmy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja już mam białe zegary, ale mimo to widzi telefon ale nie można go połączyć razem.Wgrałem taką apke z playstore bluetooth sim access i po mimo apka krzyczała że tel nie ma root-a to zainstalowała jakieś pliki na końcu oczywiście magiczne słowo nieudane..Po raz 100 łącze i tu szok wyskakuje kod z radyjka 5555-6666-7777-8888 wpisałem do tel super połączyło ....ale radość nie trwała długo tel widzi vw premium ale radio nie widzi dalej telefonu .Nie można nic wysłać np.piosenki to radia brak połączenia. Nie chce rooot-owac tel bo mam jeszcze na gwarancji, ale już tracę pomysły co jeszcze mogę zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech to tak jak ja mam. Zaraz będzie jak rok czasu moduł 5N0.....C leży w szafie, nie zgrał mi się z moim sonym. Muszę zrobić roota i wgrać w niego coś tam i będzie działał. A podałem już antenę pod siedzenie i wszystko mam gotowe. Ogólnie to prawie telefon się łączył, wpisywałem kod, mielił mielił i odrzucał. Na tą chwilę nadal mam moduł 1K8 a on nie działa po rsapie . Odbieram i kończę rozmowę na kierownicy ale na radiu pusto i na liczniku. Wybierać muszę z telefonu. I tak wysyłam telefon na gwarancji bo słyszę jak łożysko siada od silnika wibracji, (nigdy w żadnym telefonie nie używałem dźwięków, tylko wibracja) bardziej już jęczy i piszczy niż trzęsie. Może coś w sprawie rsapa zrobią, zapytam o roota na gwarancji. Jedni mówią że można rootować inni że nic nie można... a gwarancji mam 5 lat... to się urządziłem z tym telefonem bo dopiero rok minął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić roota i wgrać potrzebne pliki a jak Ci telefon padnie robisz unroota i oddajesz na gwarancję. Jak nie będziesz mieszał nic więcej w oprogramowaniu telefonu to nic nie powinno się stać. I tak w większości przypadków (pisze teraz o sobie) telefon wytrzymuje średnio dwa lata a jak coś zepsuje to i tak gwarancja jest po ch...u. A tak na koniec u mnie jest identycznie 5no...C leży w szafie a używam 1k8. Tylko u mnie jest tak ze karta nie obsługuje rsap.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie we wszystkich telefonach można tak bezkarnie robić roota a później cofnąć operację.

Jedną z takich marek jest Samsung.

Telefony tej firmy mają specjalny adres w ROM-ie, w którym zapisywana jest informacja o rootowaniu.

Tak więc jeśli zrobisz roota w samsungu, to po przywróceniu fabrycznego oprogramowania w telefonie pozostaje informacja, że był rootowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodzi o flage w telefonach Samsunga które mają zainstalowanego Knoxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko w samsungach działa rsap a kolega ma sony i tam jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zostaje mu tylko root i doinstalowanie dodatkowej aplikacji rsap - choć to nie zawsze jest gwarancją, że telefon się połączy z zestawem; zmiana telefonu lub wymiana modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno zamontowałem u Siebie Moduł BLUETOOTH PREMIUM oznaczony: 5N0035730B, Bez problemu łączy się z Moim Galaxy S4 ( wskakuje profil rSAP) czy dobrze rozumiem, że macie niepotrzebne moduły z końcówka C? Czym się różnią ? Dla Mnie poza brakiem możliwości połączenia tel z internetem, i muzyka przez Bluetooth, przeszkadza jedynie angielskie menu na Zegarach MFA +, żeby było ciekawiej w radiu RNS 510 są napisy w języku polskim...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Problem braku widzialności telefonów i modułu 3C8035730B rozwiązany.

Dzięki uprzejmości i pomocy kolegi Marka "mkpol" udało się sparować iphona z w/w modułem.

Potwierdziły się informacje z angielskiego forum, że wspomniany moduł paruje się z telefonem tylko poprzez zegary.

3C8035730B trzeba parować z telefonem w aucie z białymi zegarami.

Następnie moduł można przełożyć do pojazdu z czerwonym FISem i wszystko śmiga jak należy.

Obsługa telefonu oczywiście przez RNS, gdyż brak jest widoczności modułu na czerwonych zegarach.

 

 

[ATTACH=CONFIG]148617[/ATTACH] [ATTACH=CONFIG]148618[/ATTACH]

 

 

 

I podziękowania dla Marka "mkpol" :)

 

 

Na Kolorowych również nie ma problemu z połączeniem tego modułu:passatfan

Edytowane przez Strażak R1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie samsungi mają wbudowany rsap i dlatego działają z modułem vw. Czy nie potrzebne to bym nie powiedział. Czekam tylko do końca umowy zmieniam sieć i zmieniam moduł. A czym się różnią to wg strony http://www.sovag.fr/index.php/marque-vw/equipements/telephones-bluetooth z końcówką C ma A2DP chociaż ja nie mogłem tej funkcji włączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na Kolorowych również nie ma problemu z połączeniem tego modułu
Z połączeniem nie ma Arek, problem był ze sparowaniem telefonu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym wiedział że sony nie ma rsapa to inaczej podchodził bym przed kupnem do wyboru jaki telefon itd. Napisałem do Wrocławia do W-suport pl ale od dwóch dni cisza. Zapytałem o roota na gwarancji bo nie mam rsapa i ciężko się jeździ patrząc na telefon i wybierając nr. , o siadający silnik wibracji i że nie chcę aktualizować sprzętu tylko zostać przy 4.4.4. bo telefon chodzi bdb i nie chcę nic ruszać. Kupiłem fona w media expercie to chyba gwarancję mogę realizować w każdym punkcie który ma z sonym umowę. Ogólnie to faktycznie moduł leży w szafie, kolega ma b6 i miał moduł zalany, kupiliśmy też z literką C , zakodowaliśmy i jego sony Z połaczył się i działa bezproblemowo. No to ja też znalazłem ten sam 5N0 z literką C , kupiłem , zainstalowałem i dzwonię do kumpla że mi nie działa i co robił z fonem że u niego działa. A On że zawsze po kupnie jakiegokolwiek fona rotuje go... aha... i już wiedziałem o co chodzi. Więc po prostu zatrzymałem się przed ostatnim krokiem jakim jest root z programem i będę miał wszystko na radiu. Martwi mnie tylko to że jak ktoś będzie chciał skorzystać z neta to nie da rady, ale może do tego czasu moduły D będą w tej samej cenie i się podmieni. Szkoda że nie znam nikogo kto by roota ogarnął, pewnie nie jest to skomplikowane ale czasami pewne czynności powierzyć komuś kto już to robił. Może jak będzie fon w serwisie to za jakąś odpłatnością by to ogarnęli i byłby wreszcie telefon który nie utrudnia prowadzenia samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się jeszcze podepnę, ostatnio dostałem sms'a i zapisał mi się w samochodzie. Jak zaznaczyłem że chcę skopiwoać do telefonu, operacja się wykonała ale w telefonie nie mam żadnego sms'a ktoś wie jak takie rzeczy zrobić? U mnie sony m4 aqua działa normalnie w sensie z rSAP'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To ja się jeszcze podepnę, ostatnio dostałem sms'a i zapisał mi się w samochodzie. Jak zaznaczyłem że chcę skopiwoać do telefonu, operacja się wykonała ale w telefonie nie mam żadnego sms'a ktoś wie jak takie rzeczy zrobić? U mnie sony m4 aqua działa normalnie w sensie z rSAP'em.
SMS zapisał ci się w pamięci karty SIM, tam szukaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie nie zapisują się "normalnie" tylko dopiero w ustawieniach znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności