Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam Turanzę ER300 w rozmiarze 205/55/16. Założyłem w tamtym roku na wiosnę i do zimy zrobiłem 15 kkm. Jakiegoś większego zużycia nie zauważyłem, trzymanie na suchym jak i mokrym moim zdaniem świetne. Może mogłyby być nieco cichsze - ale drugi raz znów bym je wziął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli bym miał wybierać pomiędzy Ecopią a ER300 to nie zwracać az tak uwagi na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jeśli bym miał wybierać pomiędzy Ecopią a ER300 to nie zwracać az tak uwagi na to?

 

Ja bym brał ECOPIE - jeżeli nie ma różnicy w cenie, to warto spróbować, może faktycznie będzie mniej auto palić.

Ja biorę ECOPIĘ, ale nie musisz faktycznie zwracać na to większej uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przemku to nie ja biore tylko tata ja kupiłem exellence i nie nażekam . Jutro z tata jade po pracy na hurtownie już dzwoniłem 220 zł Ectopia rocznik 2010 .Ja radziłem tacie tego nowego Goodyeara Effi,....... ale on sie uparł na Turanze.No zobaczymy co to bedzie.Autka podobne wiec zobacze które lepsze oponki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar? 195/65 R15?

A ile dałeś za te GoodYear?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

220 zł dałem a effiigrip 225 zł.A jest sens kupić oponke z stycznia 2010 roku? za około 20 zł mniej niż np listopad 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem, opony mogą być przechowywane w magazynach bez uszczerbku na ich jakości przez około 2-3 lata. Po tym okresie muszą zostać sprzedane.

Nie znaczy to, że już nie nadają się do użytku.

Powiem tak, ja brał bym najmłodsze, jak się da. Tu jest różnica 10 miesięcy - moim zdaniem niewielka. Twój wybór - zależy, czy te 80 zł, które zaoszczędzisz, to dla Ciebie dużo, czy nie.

Powtórzę jednak, że to są opony z jednego roku - tylko 10 miesięcy starsze, nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz z listopada

 

---------- Post added at 23:37 ---------- Previous post was at 23:35 ----------

 

lepsza na mokro jest zwykla turanza niz ecopia byly testy adac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą - też bym brał z listopada (jak napisałem zresztą).

Ale jak nie masz tyle kasy, to moim zdaniem opony ze stycznia też będą ok. Wierz mi.

 

Co do Ecopii i trzymania na mokrym, mam takie w oplu 195/65 R15 i trzymają się świetnie. Nie wiem, czy jest różnica - skoro są testy, to być może faktycznie tak jest.

Teraz będę brał Turanzy do Paska 215/55 R16 - niestety w tym rozmiarze nie ma Ecopii (przynajmniej z tymi indeksami, które chcę założyć do swojego auta).

Miałem brać 205/55 (mniejsze spalanie, minimalna różnica w wysokości) ale alusy które biorę nie będą współgrać z 205...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oponki zakupione ale niestety nie Turanza lecz GoodYear EfficentiGrip , koleś zrobił nam promocje DOT 4810 za 210 zł sztuka , a z Turanzą się podniusł jak przyjechaliśmy na 230zł , na początku dostał zje.....ke za oszustwo , a on mówi że to jego pracownik sie pomylił , w symie 80 zł na 4 oponkach mamy w kieszeniach .Być może warto , zobaczy się jak się założy na alufelgi.Ale mam pytanko?Czy tę oponkę się zakłada obojętnie na felge czy jest jakiś napis na niej który mówi którą stroną do wewnątrz lub na zewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tę oponkę się zakłada obojętnie na felge czy jest jakiś napis na niej który mówi którą stroną do wewnątrz lub na zewnątrz?

 

Na oponie powinien być zawsze napis gdzieś na boku "outside" albo "inside". Może też być zaznaczone strzałkami, w którą stronę powinna się opona kręcićl, często z napisem "rotation".

Masz zdjęcie z zamontowaną oponą

images%3Fq%3Dgoodyear%2Befficientgrip%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1097%26bih%3D586%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=489&oei=W2xVTfHBJIqQ4QbfroCLBw&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:13,s:0&tx=92&ty=44

 

---------- Post added at 18:06 ---------- Previous post was at 18:05 ----------

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.omniauto.it/awpImages/photogallery/2009/8788/photos/goodyear-efficientgrip_1.jpg&imgrefurl=http://www.omniauto.it/2.0/pages/speciali/motorshow2010/foto_popup.php%3Fid%3D96942&usg=__TmWIv3ICp1AUtWgcN7oNSEJPJtQ=&h=533&w=800&sz=89&hl=pl&start=0&zoom=1&tbnid=F824lDcTiH8RNM:&tbnh=124&tbnw=165&ei=W2xVTfHBJIqQ4QbfroCLBw&prev=/images%3Fq%3Dgoodyear%2Befficientgrip%26um%3D1%26hl%3Dpl%26sa%3DN%26biw%3D1097%26bih%3D586%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=489&oei=W2xVTfHBJIqQ4QbfroCLBw&page=1&ndsp=19&ved=1t:429,r:13,s:0&tx=92&ty=44

 

---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:06 ----------

 

Całkiem fajnie wygląda ta oponka, daj znać, jak się sprawuje. Może się okaże bardzo dobra, jak na twoje potrzeby. Wtedy niekoniecznie "niestety nie Turanza" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemku za pomoc jesteś naprawde spoko GOŚĆ.Żadko teraz spotkać tak uczynną osobe.Pozdrowionka z Ojcowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady... Ale dzięki za dobre słowo.

Jak coś potrzebujesz w temacie opon, to wal śmiało. Siedzę w branży, także jak nie będę wiedział, to może się czegoś dowiem, a jak nie, to może będę wiedział gdzie szukać informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oponie z jednej strony pisze SIDE FACING INWARDS i tym napisem jeśli się nie myle daje się do wewnatrz auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, chcę kupić Uniroyal RainExpert 205/55/16 91V, oponki pójdą do Audi A4 B5.

 

Czt te oponki posiadają rant ochronny felgi? I czy cena 258zł/szt jest dobrą ceną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja uzywam w moim pasku B6 Pirelli P7 215/55/16 97W. Super opony, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zamierzam kupic nowe oponki 205/55/r16. interesuja mnie oponki dobrze klejace na suchym i mokrym oraz ciche, styl jazdy dynamiczny prosze o porade

 

Goodyear EXCELLENCE 205/55 R16

 

Goodyear OPTIGRIP 205/55 R16

 

Goodyear EFFICIENTGRIP 205/55 R16

 

Goodyear EAGLE F1 GSD3 205/55 R16

 

Kleber DYNAXER HP3 205/55 R16

 

Hankook K110 205/55 R16

 

 

a moze jakies inne ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam zamierzam kupic nowe oponki 205/55/r16. interesuja mnie oponki dobrze klejace na suchym i mokrym oraz ciche, styl jazdy dynamiczny prosze o porade

 

Goodyear EXCELLENCE 205/55 R16

 

Goodyear OPTIGRIP 205/55 R16

 

Goodyear EFFICIENTGRIP 205/55 R16

 

Goodyear EAGLE F1 GSD3 205/55 R16

 

Kleber DYNAXER HP3 205/55 R16

 

Hankook K110 205/55 R16

 

 

a moze jakies inne ??

Ja mam GoodYear Exellence i spełnia twe wymagania w 100% GoodYear EfficentGrip zakupił tata do Seata , oponka pięknie wyglada niestety opini puki co nie udziele bo nie założone sa jeszcze ale mają ładne 4 rowki na odprowadzenie wody i wyglądają na ciche.Koledzy zachwalają Bridgestone Turanza ER 300........tylko z tego co słyszałem to jest troche głośniejszą oponką niż GoodYeary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności