Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz mi jak można źle zamontować wahacze? Odwrotnie?

 

Dokręcić gdy kola sa w powietrzu wtedy sa źle zamontowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lemy i trw idą na pierwszy montaż więc to o czymś świadczy tym bardziej że na nich samochody robię do 200.000km i więcej na zachodzie, więc lepiej dać więcej i mieć spokój na 4-5 lat z zawieszeniem

 

Dokładnie i tyle w temacie......reszta to szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez DarszczoPL Zobacz posta

Kupowałem przez internet, bo w sklepach w mojej okolicy wołali sobie od 300 do 500 zł więcej za cały zestaw..

Cześć

 

Miałem Master Sport cały zestaw,powiem tylko tyle że w ciągu 6 miesięcy wymieniłem na gwarancji wszystkie 4 dolne wahacze,a resztę po niecałym roku.oczywiście były też wymieniane amory na nowe razem w komplecie.

2,5 roku temu zamontowałem lemfordera i mam spokój.

Nie warto szukać najtańszych bo potem dokłada się na wymianie,co z tego ze sprzedawca wymieni na gwarancji wahacze,jak i tak trzeba zapłacić w warsztacie za ich wymianę.

 

Pozdrawiam

 

Ja mówię o kosztach samego zakupu, wymieniałem sam także nie liczę kosztów wymiany ( poza 50zł za ustawienie geometrii kół ). Jeśli ktoś ma klucze 16, 18 i podstawowe umiejętności manualne to nie jest to nic trudnego. W moim wypadku mam jeszcze do dyspozycji kanał więc zamiast płacić w warsztacie 300-400zł za wymianę wolałem je dołożyć do lepszego zawieszenia. Takie jest moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, w właściwe to prośbę o potwierdzenie, że dobrze to wszystko zrozumiałem.

 

Planuje zakup i wymianę wszystkich wahaczy na LEMFORDERA. Passat z 2003 r., więc po lifcie. W gotowych zestawach LEM (nr LMI 27421) jest zastrzeżenie, że pasują tylko do nr nadwozia 3B-3-072 000 - u mnie jest późniejszy nr VIN.

Wg różnych katalogów, do passata 3BG czyli po lifcie są tylko dwa rodzaje wahacza dolnego z przodu (prostego) różniących się wymiarem stożka np. wg TRW wahacz do modelu z nr nadwozia do3B-3-072 000 ma 24,5 mm średnicy (jest tańszy), a wahacz do późniejszego modelu ma 21 mm średnicy i jest droższy. W lemforderze też są dostępne dwa rodzaje tego wahacza (ale bez podania różnicy) - zależność cenowa jest taka sama jak przy TRW.

 

Wg nr VIN powinienem mieć ten droższy wahacz o średnicy stożka 21 mm. Pozostałe wahacze są identyczne. Oznacza to automatycznie, że przywołany wcześniej zestaw wahaczy + końcówki drążków + łączniki stabilizatora + śruby LEMFORDERA (LMI 27421) do mojego Paska nie będzie się nadawał.

 

Ceny pojedynczych wahaczy LEMFORDERA są tak absurdalne, że bardziej się opłaca mi się kupić nie pasujący zestaw LEMFORDERA i dokupić do niego 2 dolne właściwe wahacze o odpowiedniej średnicy stożka i mieć 4 wahacze zamiast 2 (w tym momencie cena zestawu + 2 wahaczy jest równa cenie pojedynczych wahaczy LEM, które nie mają nawet śrub) - później 2 wahacze będzie można sprzedać i wyjść na tym wszystkim do przodu.

Rozumiem, że mając dwa rodzaje dolnych prostych wahaczy na 100%, któreś będą pasowały i nie ma takiej opcji, żeby trzeba było coś jeszcze kombinować?

 

Czy macie jakieś godne polecenia miejsce, w którym można zakupić wahacze LEMFORDERA w normalnej cenie i mieć pewność, że to oryginały.

 

pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrozumiałeś odnosnie vinu :)

 

 

Czy macie jakieś godne polecenia miejsce, w którym można zakupić wahacze LEMFORDERA w normalnej cenie i mieć pewność, że to oryginały.

Ja kupowałem w inter-carsie 1570zł płaciłem wymieniałem sam w 2009r zrobiłem 50tyśkm i cisza zero stuków luzów a w kilka sporych dziur na ślasku sie wrabałem wszystko ok ale podobno lepsze jeszcze sa trw ,jest jeszcze awaryjna opcja wyjęcia z anglika używek orginalnych z A4 superba lub najlepiej audi cabrio bo one nienabijają duzo km ale to juz ryzyko co sie kupi mój ojciec w pasku ma 230tyś i wszystko jeszcze w orginalnym zawieszeniu zero stuków model fl:)

Edytowane przez Robcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, w właściwe to prośbę o potwierdzenie, że dobrze to wszystko zrozumiałem.

 

Planuje zakup i wymianę wszystkich wahaczy na LEMFORDERA. Passat z 2003 r., więc po lifcie. W gotowych zestawach LEM (nr LMI 27421) jest zastrzeżenie, że pasują tylko do nr nadwozia 3B-3-072 000 - u mnie jest późniejszy nr VIN.

Wg różnych katalogów, do passata 3BG czyli po lifcie są tylko dwa rodzaje wahacza dolnego z przodu (prostego) różniących się wymiarem stożka np. wg TRW wahacz do modelu z nr nadwozia do3B-3-072 000 ma 24,5 mm średnicy (jest tańszy), a wahacz do późniejszego modelu ma 21 mm średnicy i jest droższy. W lemforderze też są dostępne dwa rodzaje tego wahacza (ale bez podania różnicy) - zależność cenowa jest taka sama jak przy TRW.

 

Wg nr VIN powinienem mieć ten droższy wahacz o średnicy stożka 21 mm. Pozostałe wahacze są identyczne. Oznacza to automatycznie, że przywołany wcześniej zestaw wahaczy + końcówki drążków + łączniki stabilizatora + śruby LEMFORDERA (LMI 27421) do mojego Paska nie będzie się nadawał.

 

Ceny pojedynczych wahaczy LEMFORDERA są tak absurdalne, że bardziej się opłaca mi się kupić nie pasujący zestaw LEMFORDERA i dokupić do niego 2 dolne właściwe wahacze o odpowiedniej średnicy stożka i mieć 4 wahacze zamiast 2 (w tym momencie cena zestawu + 2 wahaczy jest równa cenie pojedynczych wahaczy LEM, które nie mają nawet śrub) - później 2 wahacze będzie można sprzedać i wyjść na tym wszystkim do przodu.

Rozumiem, że mając dwa rodzaje dolnych prostych wahaczy na 100%, któreś będą pasowały i nie ma takiej opcji, żeby trzeba było coś jeszcze kombinować?

 

Czy macie jakieś godne polecenia miejsce, w którym można zakupić wahacze LEMFORDERA w normalnej cenie i mieć pewność, że to oryginały.

 

pzd

 

Czy ktoś może chociaż potwierdzić, że do mojego passka występowały tylko 2 rodzaje wahaczy dolnych prostych. Czy mogą mnie czekać jakieś niespodzianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może chociaż potwierdzić, że do mojego passka występowały tylko 2 rodzaje wahaczy dolnych prostych.

Do Twojego auta występuje jeden rodzaj wahacza prostego zapewne z cieńszym sworzniem. Do starszych B5 występuje drugi rodzaj wahacza z grubszym sworzniem. W niektórych zwrotnicach są tulejki po, których wyjęciu można zastosować wahacz starszego typu z grubszym sworzniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Mi też z katalogu wychodzi, że średnica powinna być mniejsza wg. TRW to 21 mm, a w starszych wahaczach 24,5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dlaczego podajecie wymiar sworznia mierzony w najgrubszym miejscu powinniście podawać miesce pomiaru w gnieździe czyli 16mm cieńszy i 20 grubszy zmiana zaczęła się jesienią 2002 roku (mój październik 2002 ma 16mm)

@up

 

Dziękuję za odpowiedź.

 

Mi też z katalogu wychodzi, że średnica powinna być mniejsza wg. TRW to 21 mm, a w starszych wahaczach 24,5 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam dlaczego podajecie wymiar sworznia mierzony w najgrubszym miejscu powinniście podawać miesce pomiaru w gnieździe czyli 16mm cieńszy i 20 grubszy zmiana zaczęła się jesienią 2002 roku (mój październik 2002 ma 16mm)

 

Podałem tak jak katalog TRW wskazuje.

 

EDIT:

 

No i zakupiłem zestaw LEMFORDERA z niepasującymi wahaczami z za dużym stożkiem. Do tego dokupiłem 2 odpowiednie wahacze lemfordera i 2 drążki kierownicze. Zakupu dokonałem u kolegi TOM77 z A4-KLUB (Center-Car). W sumie wyszło 2300 zł, a cały czas mam 2 nowe wahacze LEMFORDERA do sprzedania, więc ta kwota się jeszcze sporo zmniejszy.

Jeśli bym kupował pojedyncze wahacze to wyszłoby ok. 1600 zł za same wahacze, bez kompletu śrub, bez końcówek drążków i drążków oraz bez łączników stabilizatora (a same śruby ok. 200 zł :padaka).

Co prawda Lemforder odwalił jakąś kichę, bo w zestawie nie ma śrub mocujących górne wahacze i łączniki stabilizatora (M10X62) tzn. jest taka śruba JEDNA (a powinno być 8), co najśmieszniejsze nakrętek jest odpowiednia ilość. W hurtowni sprawdzili na zdjęciu i nawet zamówili inny zestaw i podobno jest taka sama ilość śrub jak u mnie, dodatkowo mówili że lemforder im to potwierdził. Dziwne bo na wszystkich zdjęciach w necie tego zestawu śrub jest tyle ile potrzeba.

 

Wrzucam zdjęcia jak to wygląda (nie sądziłem że te banany są takie wielkie :zeco)

 

20130321_185217.jpg

 

20130321_190002.jpg

 

20130321_185948.jpg

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a opłaca się zregenerować wahacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem regenerowane, Bytom - Szombierki, nazwy nie pamiętam, poszukaj pod hasłem regeneracja wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tej pory myślałem, że to sie nie da zregenerować.

a jaka cena za taką przyjemność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam 550zł jeśli oddasz stare. W komplecie masz także zewnętrzne końcówki ukł. kierowniczego. Dostajesz rok gwarancji bez limitu km. Do tego trzeba dokupić śruby (ja dałem 55zł za komplet). Przy regulacji zbieżności mechanior mówił, że to jakoś zbyt ciasno wykonane, że skręt ciężko chodzi, ale to może jego opinia. Ja zrobiłem na tym dopiero niecałe 5tyś, więc ciężko mówić o trwałości. Do Dawida Anjunadave: gdybyś się zdecydował to daj znać bo ja jestem z Lublińca i mam kartę rabatową do tej firmy na okaziciela, więc pożyczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu kompletu wahaczy lemfordera do passata b5fl z 2003r. 1.9 tdi 130km 4motion sedan, kod modelu 3B3368 - jest może jakiś symbol takiego kompletnego zestawu lemfordera po którym można tego szukać na alledrogo? Napiszcie po czym rozpoznać oryginalne wahacze bo z tego co zrobiłem rozeznanie to można się naciąć, a sugerowanie się wyłącznie ceną też może być zgubne

Może ktoś zna jakiegoś sprawdzonego pewnego sprzedawcę, który sprzedaje je w rozsądnych cenach? Z góry dzięki za info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przymierzam się do zakupu kompletu wahaczy lemfordera do passata b5fl z 2003r. 1.9 tdi 130km 4motion sedan, kod modelu 3B3368 - jest może jakiś symbol takiego kompletnego zestawu lemfordera po którym można tego szukać na alledrogo? Napiszcie po czym rozpoznać oryginalne wahacze bo z tego co zrobiłem rozeznanie to można się naciąć, a sugerowanie się wyłącznie ceną też może być zgubne

Może ktoś zna jakiegoś sprawdzonego pewnego sprzedawcę, który sprzedaje je w rozsądnych cenach? Z góry dzięki za info...

 

Witam. Kupowałem w zeszłym roku na Allegro od sprzedawcy danielloss z Wrocławia. Za oryginalny komplet Lemfordera (prawie komplet, bo bez dolnych prostych wachaczy) zapłaciłem chyba 1240 zł. Dolne proste z cieńszym sworzniem kupiłem wcześniej od kolegi z forum, który kupił je pomyłkowo (w INTERCARS-ie kosztują ok 575 zł/sztuka). Komlet od daniellosa zawierał: 2 dolne banany, 4 górne wachacze, 2 łączniki stabilizatora, 2 końcówki drążka kierowniczego oraz wszystkie potrzebne śruby i nakrętki. Warto do gościa zatelefonować i dogadać się co do detali. Sprawdź właśnie jaki masz dolny prosty wachacz (ten główny) bo są dwa rodzaje o różnych grubościach sworznia (stożka), który wchodzi w zwrotnicę.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zakładał ktoś może wahacze firmy kamoka podobno firma niczego sobie pod względem części samochodowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowałem cały zestaw kamoki w audi a 4 i po 30 tys km sypneły sie górne tylne lewy i prawy ale ze maja 2 lata gwarancji wiec dali nowe.A jakosc podobna do harta krafta i deckermana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o zapodaniu poliuretanowego zestawu o takiego http://www.mapet-tuning.com/sklep/poliuretanowy-zestaw-zawieszenia-przd-passat-b5fl-p-4214.html?osCsid=kqf3jq9jgcjno5fbo8r8juigf4

Edytowane przez neoeinz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie z średniej pólki polecicie wachacze jakie firmy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności