Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden w pięć lat zrobi 25tys km drugi 150. Kolego podaj przebieg a nie okres czasu;)

a nie o podróbkach z allegro.

wątpię czy MS są podrabiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu, będzie już chyba z pięć lat kupowałem komplet wahaczy Master Sport i do dziś nie mam z nimi problemów. Zamontowałem sam i jeśli dobrze pamiętam to za sam zestaw dałem parę stówek, na pewno w tysiącu się zamknąłem i to mocno (500-700 zł). Także ja osobiście mam z MS dobre doświadczenia. Tylko jedna rzecz- mówię o prawdziwych MS, choćby tych co na stronie http://www.master-sport.de/PL są dostępne, a nie o podróbkach z allegro.

 

Witam

Mam nadzieję, że nie kupiłem podróbek na forum za cenę 580 zł. Na stronie MS cena tych wahaczy to 950 zł. Tj o 70% drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kupowałem za nie całe 600 i są ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena dla hurtownika zazwyczaj będzie mniejsza niż dla klienta detalicznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej podepne sie pod temat mam pytanie czy kpl.wahaczy ruvile za 820 zl to dobra cena chodzi tu o allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruville zdecydowajie odradzam.

 

po 10 tys. km zerwane wszystkie tuleje met-gum

po 40tys. km cały komplet do zmiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera a chwala je tak to co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś partacz montował zawiechę na podnośniku i nie skręcił na kołach więc gumy pozrywało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, pozwole sobie odświeżyć i na dzień dzisiejszy zadać to główne pytanie.

Co oprócz Lemfordera w 'przyzwoitych' pieniądzach? Muszę wymienić dół, gdyż górę rok temu wstawiałem (RTS), a dół już mi stuka niemiłosiernie (są to Lorthy, wytrwały od 30 000km).

Jedni chwalą Master Sporty, inni Ruville. Więc co w umiarkowanej kwocie według Was jest godne polecenia? A jak nawet, w Polskich warunkach ile wytrzymują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleś chłopie poleciał teraz:hahaprzeczytasz kilkaset stron w tym temacie to będziesz albo szczęśliwy:hurra albo zdruzgotany:wmorde sorki ale nie mogłem się oprzeć:D

 

P.S

Ten temat to tak jakbyś chciał przepłynąć nil kajakiem:D

Po prostu nikt nie da Ci rzetelnej i konkretnej porady, bo ilu "doradców" tyle opinii, decyzje będziesz musiał i tak podjąć sam.

Edytowane przez marecki3575

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fakt, ale zależy mi bardziej na doświadczeniach miejskich, jeżdzących po studzienkach i dziurach a nie autostradowiczow w DE. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kilka lat temu, będzie już chyba z pięć lat kupowałem komplet wahaczy Master Sport i do dziś nie mam z nimi problemów. Zamontowałem sam i jeśli dobrze pamiętam to za sam zestaw dałem parę stówek, na pewno w tysiącu się zamknąłem i to mocno (500-700 zł). Także ja osobiście mam z MS dobre doświadczenia. Tylko jedna rzecz- mówię o prawdziwych MS, choćby tych co na stronie http://www.master-sport.de/PL są dostępne, a nie o podróbkach z allegro.

 

 

Jurek poznaj Adama i nie zaśmiecaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może coś poradzicie Panowie, mam mały dylemat... mianowicie na przeglądzie technicznym powiedziano mi, że mam do wymiany cztery górne wahacze a reszta zawieszenia wygląda ok, chcę usterkę usunąć w miarę szybko i zastanawiam się czy mam kupować zestaw kompletny i mieć spokój na jakiś czas, czy też kupić tylko te cztery wahacze i je wymienić. Lemforder za 4 sztuki liczy sobie około 550 zł z wysyłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem tylko górne.Zapłaciłem coś ponad 500zł na dwie strony za Lema

Pisz do Marcina On Ci wszystko wyjaśni.

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy po wymianie na nowe wahacze auto stało się może sztywniejsze? Bo u mnie przy jeździe w zakrętach Passat zachowuje się jakoś zbyt miękko, zastanawiam się czy to może być wina dojechanych wahaczy czy może coś innego, w sumie wymieniłem amortyzatory i sprężyny na przodzie na początku roku więc to mam na sto procent nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem różnicy

 

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem do wymiany 4 górne wahacze, niestety napraw złozyło się wiele w jednym czasie (wszystkie paski klinowe, rozrzad, napinacze pompa wody, wentylator klimy, wszystkie płyny i olej) i nie kupowałem całego zestawu zawieszenia, wymieniłem 4 wahacze na Kamoka jako doraźna naprawa przy stanie licznika 341800km, zobaczymy ile wytrzymają, dodam że wymontowane wahacze zużyte to był Lemforder, mechanik twierdził że z 2002r. były te wahacze, mozliwe że to oryginał z pierwszego montażu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do znawców tematu pisze w dziale zawieszenia jesli temat umieszczony niepoprawnie prosze o przeniesienie.Otóz chciałem założyc dystanse żeby troszeczkę poszerzyć autko.Gdy dokonałem pomiarów tyłu okazało się że z jednej strony auta między powierzchnią boczną opony a krawedzią nadkola jest 2 cm przerwy a z drugiej strony auta -tył na tej samej osi- przerwa jest 4cm między boczną powierzchnią opony a krawedzią nadkola.Badałem przykładając listwę tak jak jest tutaj w instrukcji http://eibach.pl/produkty-dystanse-poszerzajace-do-kol-jak-dobrac-m-69.html

Może ktoś mi wyjaśnic skąd sie bierze ta róznica? i jak ją zniwelować? może coś nie tak z kątami pochylenia koła? Po prostu jak się patrzy optycznie to jedno tylne koło jest bardziej schowane w nadkole niż drugie .Felgi są identyczne o tym samym et .Nie mam pojęcia o co chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belka przedstawiona?

U mnie podobnie lecz różnica paru mm, ogólnie patrząc po necie to wiele b5 ma ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki chyba masz rację bo byłem u mechanika i powiedział to samo. Już jestem umówiony na regulację, mówi ze tam jest 6 srób i" fasolki" na których można to skorygować ,potem pewnie geometria do roboty i mam nadzieje ze będzie ok. Po jednej stronie jest o 2cm wiecej niz po drugiej czyli belkę trzeba będzie przestawić jak rozumiem ok 1cm zeby była na środku.Zastanawiam sie tylko że ponoć geometria była ok a przy takim przesunieciu powinien mić 4 ślady chyba ze sie mylę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności