Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcialem tylko napisac apropos pytan w poprzednich postach jezdzilem na wahaczach master sport i po 1sze jest to niemiecka dosc znana firma ktora znana byla z filtrow paskow itd a jakis czas temu zaczeli robic wahacze tu link http://www.motofakty.pl/artykul/wahacze_i_filtry_w_master_sport.html

ja wlozylem swoje ok 1,5 roku temu przelatalem nie liczylem dokladnie ale ok 40 tys km no tydzien temu pierwszy padl ale polecam je naprawde za cene 600 pln an allegro sa ta niezle wahacze ja kupie je znow bo sa niedrogie i spisuja sie natomiat dolaczam sie do pytan moze ktos z autopsji ja jak ja ma wiedze ale na temat hart lub kraft ewetualnie qap pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam Passata 1,8T (ANB) rocznik1999 Variant. Zaczeło stukać w przednim zawieszeniu jestem zdecydowany na Lemfordera, chociaż wiem że firma jest droga. Ale chodzi mi o bezpieczeństwo moje i mojej rodziny. Robię to dla siebie. Zastanawiam się tylko czy wymieniać komplet czy uszkodzone tylko części. Sądzę że całość z lewej i prawej strony.

 

Polecam Loemfordera, jeżdżę już trzy lata i cisza....Co do tego, co wymieniać to sugeruję wymienić komplet i już uzasadniam dlaczego. Kiedy u siebie wymieniłem dwa wachacze z jednej strony, to po wyjeździe z warsztatu zaczął ściągać na prawo...długa walka z geometrią nic nie dała...dopiero wymiana reszty wachaczy na loemfordera spowodowała zanik problemu. W moim przypadku okazało się, że FEBI i Loemforder razem w zawieszeniu niezbyt się lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chyba przyszła pora i na moje wahacze. Wciąż ori 257tys :D. Zaczęło mi się coś dziać z dolnym bananem , przejeżdżając przez nierówności dźwięk jakby mi ktoś kota pod koło wrzucił :) .Na szarpakach mówili, że oki ale ja jednak to słyszę i sprawdzałem luz na tulei wahacza - jest dość duży .

Teraz pytanko czy jest sens wymieniać ten jeden czy wszystkie ,biorąc pod uwagę ich przebieg ???

Poza tym znajomy tłumaczył mi ostatnio ,że trafiają się różnej długości szczególnie banany i później cyrki z geometrią wychodzą. Czy warto ryzykować?

Następne pytanie czy ktoś jeździ na czymś innym niż Lem po angielskich drogach bo chciałbym wiedzieć czy opłaca się aż tyle płacić?? Może coś tańszego troszkę dłużej tu wytrzyma, teoretycznie nie ma takich dziur ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytanko czy jest sens wymieniać ten jeden czy wszystkie ,biorąc pod uwagę ich przebieg ???

Poza tym znajomy tłumaczył mi ostatnio ,że trafiają się różnej długości szczególnie banany i później cyrki z geometrią wychodzą. Czy warto ryzykować?

 

Była już mowa o tym w wątku. Ja bym wymieniał komplet bo to dla mnie oczywista oczywistość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio szukałem wahaczy u kolegów, których polecaliście na forum i znalazłem tylko te.

http://www.allegro.pl/item730367441_wahacze_audi_a4_a6_vw_b5_kpl_01_lemforder_ss.html

Jak dla mnie troszkę drogo może wiecie o czymś trochę tańszym.

Auto jak w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak FEBI 1350 LEMY 1650 lub DENCKERMANN 580pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja wczoraj wymieniłem dolne wahacze w przednim zawieszeniu kosztowało to mnie 250zł za sztukę firma lemforder + końcówki drążków 120 za szt tej samej firmy jutro musze jeszcze jechać na zbieżność ale naprawde czuć różnice . Spędziłem nad wymianą tego ok 4 godzin mam troche jeszcze przybrudzone rączki ale satysfakcja że wymieniłem je sam jest naprawdę duża:637:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co koledzy sądzicie jeżeli chodzi o wahacze firmy RUVILLE komplet za 980zł ??

 

A jak wyglądąło by porównanie Master Sport z RUVILLE ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co koledzy sądzicie jeżeli chodzi o wahacze firmy RUVILLE komplet za 980zł ??

 

A jak wyglądąło by porównanie Master Sport z RUVILLE ??

 

Ja posiadam cztery górne wahacze tej firmy. W 2 lata przejechałem na nich ok 35tys po angielskich drogach i nie długo ich koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co koledzy sądzicie jeżeli chodzi o wahacze firmy RUVILLE komplet za 980zł ??

 

A jak wyglądąło by porównanie Master Sport z RUVILLE ??

 

 

Zobacz na stronę tego producenta. http://iam.delphi.com/pl-pl/default.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam cztery górne wahacze tej firmy. W 2 lata przejechałem na nich ok 35tys po angielskich drogach i nie długo ich koniec.

 

 

a jakie są angielskie drogi , bo nie wiem?

 

 

Czyli generalnie gdybym kupił master sport za 670żł to efekt będzie ten sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytanko czy jest sens wymieniać ten jeden czy wszystkie ,biorąc pod uwagę ich przebieg ???

Poza tym znajomy tłumaczył mi ostatnio ,że trafiają się różnej długości szczególnie banany i później cyrki z geometrią wychodzą. Czy warto ryzykować?

 

Zmień sama tuleje dolnego wahacza, można to smiało robic ale tylko dolnego, tuleja lemfordera około 80 zł plus wymiana. Robiłem to niedawno w swoim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jakie są angielskie drogi , bo nie wiem?

 

Lepsze!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.u mnie stuka w zawieszeniu , bylem na stacji diagnostycznej i musze wymienic z przodu wahacze dolne tylnie z prawej i lewej.potem zapytalem o koszty i za wahacze TRW z wymiana 520 zl a za FEBI 640.to duzo czy mozna smialo robic? pytam bo to bedzie moja pierwsza naprawa w pasku i nie mam pojecia czy za duzo czy za malo czy moze byc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zmień sama tuleje dolnego wahacza, można to smiało robic ale tylko dolnego, tuleja lemfordera około 80 zł plus wymiana. Robiłem to niedawno w swoim

 

A czy jest duży problem, żeby wybić taką tuleję? czy przeciętny Kowalski da sobie z tym rade czy lepiej oddać do mechanika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przed wymianą tulei radzę sprawdzić sworzeń:)

Tylko w razie jego dobrego stanu opłaca się wymieniać tuleje, o ile w ogóle się opłaca:)

Sam tego nie zrobisz potrzebna jest prasa do wciskania tulei, chociaż widziałem i metody

"chałupnicze" które odradzam:) Są firmy które regenerują wahacze było już o tym na forum.

Edytowane przez wojtek_82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok, dzięki za info wojtek_82, chyba dam sobie spokój i wymienię całe wahacze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem komplet wahaczy Lemfordera od JarekC1978 bazując na waszych opiniach, że to ori na 100%. Żyje nadal taką nadzieją ale szczerze mówiąc przesyłka mnie nie zachwyciła jak za taka kasę - wahacze luzem w jednym kartonie z logo lema, ale bez pudełeczek, nie zafoliowane, wsypane razem do pudła, trochę jak przesyłka z punktu skupu metali kolorowych...

Mam nadzieję że będzie mimo wszystko OK.

 

Jak są chętni to odsprzedam końcówki drążków bo wymieniałem niedawno więc nie są mi potrzebne.

Edytowane przez focusgr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, ma ktoś doświadczenie z wahaczami od tego sprzedającego ? To oryginały czy nie bardzo w tej cenie ?

 

jarcars_pl

 

http://www.allegro.pl/item806239775_wahacze_vw_audi_skoda_lemforder_trw_oryginal_kpl.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności