Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Ziewal po tyle nie kupuje nawet Inter Cars ze skontem :)

Ale Kowalski na allegro za tyle kupi :)

 

dlatego napisałem że LMO też podrabiają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W takim razie dla Ciebie idealnym tematem byłoby byś dostał opakowanie Krafta Maxgeara MSa SKV Kamoki etc i po 3 miesiącach wszystko wiadomo :)

Bezcenne to by było dla potomnych, czas stracony na wymiany, geometrie bezcenny :)

 

 

 

Całkiem możliwe że się skusze któreś przetestować,najpewniej MS,lub SKV,ewentualnie LMO,gdy tylko zbiore trochę info,montaż robię sam,zbieżność tylko przy wymianie gałek,a drogi po jakich się porszam są różne ,większość tych lepszych,z mała przewagą dróg pozamiejskich.

Nie rozumie tylko jednego,spytałem o przebiegi,jak i o stan dróg po jakich uzytkownicy LMO się poruszają,i zaraz atak że to nie ma sensu,pytam się dla czego?,wielu potencjalnych przyszłych nabywców wahaczy LMO przeglądajac ten temat chyba chciało by wiedzieć na co wydadzą niemałe zreszta pieniądze,czyżby to była jakaś tajemnica,te przebiegi?,chyba po to jest forum żeby się takimi informacjami dzielić.

Edytowane przez marcin007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Całkiem możliwe że się skusze któreś przetestować,najpewniej MS,lub SKV,ewentualnie LMO,gdy tylko zbiore trochę info,montaż robię sam,zbieżność tylko przy wymianie gałek,a drogi po jakich się porszam są różne ,większość tych lepszych,z mała przewagą dróg pozamiejskich.

Nie rozumie tylko jednego,spytałem o przebiegi,jak i o stan dróg po jakich uzytkownicy LMO się poruszają,i zaraz atak że to nie ma sensu,pytam się dla czego?,wielu potencjalnych przyszłych nabywców wahaczy LMO przeglądajac ten temat chyba chciało by wiedzieć na co wydadzą niemałe zreszta pieniądze,czyżby to była jakaś tajemnica,te przebiegi?,chyba po to jest forum żeby się takimi informacjami dzielić.

 

ale co nie ma sensu? nie ma żadnej tajemnicy, sprzedawcy powiedzą Ci to co my. Wkładasz i nie wracasz, nikt nie liczy bo jeśli ja przez 9 lat prowadzenia sklepu nie miałem jednej najmniejszej reklamacji na zestaw wahaczy. Każdy chyba dojdzie do tego samego wniosku. Po prostu wkładasz jak fabrykę. Jedyny problem że nie każdego na oryginał stać.

 

Miałem jeden przypadek na naszym forum problemu z lmi które zaczęły hałasować, skończyło się na pw a wahaczy nigdy nie ujrzałem więc wnioskowałem że montaż był niewłaściwy i chyba po prostu klientowi przez wadliwy montaż pozrywało tuleje.

 

 

Kolejna sprawa Marcinie myślę że ktoś kto zamontował LMI po prostu do tego wątku specjalnie nie wchodzi bo raczej nie ma po co.

Pozdrawiam Cię serdecznie i szerokości!

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci na swoim przykładzie.

Banan lewy oraz dwa łączniki stabilizatora wymieniane z ori na LMO i jak narazie przejechałem na nich ponad 30kkm i bez luzu. Drogi najczęściej jak to na wsi dziurawe, wyboje itp. Nie dawno wszystkie górne wahacze od Marcina wymienione i od wymiany zrobione już ponad 6kkm i cisza. U mnie zawieszenie tylko Lemforder. Jedynie końcówki drążka mam SWAG i na nich najechane mam też ponad 30kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje 85 tys zrobione to raz w roku nad morze a reszta to miasto Czarnkow (wielkopolskie) a wiadomo w miasteczkach jakie sa drogi dziura na dziurze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko trw, Ruville lub oryginalne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MS przyjechałem 20tys km (montowałem wtedy wszystkie wahacze, końcówki, łączniki), od tygodnia coś mi stukało i okazało się, że śruba od wózka jest luźna.

Dzisiaj sprawdziłem całe zawieszenie i na razie zero luzów, ale na wahaczu dolnym prostym pękła osłona sworznia i niedługo będę musiał wymienić wahacz i pewnie znów wstawię MS.

Wstawiłbym lema, ale szkoda mi kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo lekkim przyłapaniu wahaczy górnych należy opuścić tylko auto czy też pobujać nim ?? Bo wyczytałem na pewnym forum że tak samo opuszczenie auta jak do jazdy np. na kostce pod zwrotnice nie wystarczy. To jak to jest ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze podkładam klocek pod zwrotnicę to tak jak by stał na kołach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko klocek i skręcasz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawiam klocek opuszczam na maxa i skręcam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam auto na "kobyłkach" i podnoszę "żabką" za dolne wahacze a dokładniej za sworznie na żądaną wysokość, albo nawet wyżej i opuszczam do owej wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szykuje się mi wymiana wahaczy w b5 fl co warto zamontować by pojeździlo trochę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Szykuje się mi wymiana wahaczy w b5 fl co warto zamontować by pojeździlo trochę?

 

poczytać parę stron tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Szykuje się mi wymiana wahaczy w b5 fl co warto zamontować by pojeździlo trochę?

 

Wszystko zależne od Twojego budżetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powiedzmy do 1200 zł jestem w stanie dać

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Polecano mi meyle HD. Moog i Master Sporta. Pierwsze dwa zestawy maja ceny podobne. Natomiast o lemforderach usłyszałem że niby to już nie ta jakość i nie warto polecać. A gdzie pytam o ceny polecają co innego..heh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osoby które chcą wymienić zawieszenie zapraszam do zapoznania się z wątkiem

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/148304-Wahacze-firmy-SKV-Germany-niezale%C5%BCne-opinie-z-testu

 

gdzie możecie nabyć zestaw za 99zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena mega atrakcyjna

Szkoda że już mam nowe

 

wytapane z Galaxy S5 Neo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim zawieszeniu śmigasz? Jak się sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lemforder

Jak narazie OK po 15 tys.km

Muszę wymienić łączniki stabilizatora i też pòjdzie lem.

 

wytapane z Galaxy S5 Neo

Edytowane przez c-k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności