Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę jednak że Meyle HD są bezkonkurencyjne. Trzy lata gwarancji robią swoje.

Z ciekawej oferty to chyba to: http://aparts.pl/partscatalogue/116-050-0029-hd-meyle-zestaw-wahacza-zawieszenie-kola,11-116~1050~10029~2HD-0144-02905--1160500029~2HD.aspx

Edytowane przez dudi73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możliwe, ale zupełnie nie chodziło mi o cenę ani o markę, tylko o opis aukcji: cienki sworzeń --> roczniki od 2003 bo kolega próbował podjąć dyskusję

 

A nie zauważyłeś , że ogłoszenie jest z błędem , który potem powielasz .

 

Cienki sworzeń był w rocznikach 1996- 2002 . Potem zmieniono zwrotnicę na nowy typ - gruby sworzeń .

 

Pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie zauważyłeś , że ogłoszenie jest z błędem , który potem powielasz .

 

Cienki sworzeń był w rocznikach 1996- 2002 . Potem zmieniono zwrotnicę na nowy typ - gruby sworzeń .

 

Pozdrowionka.

 

Dlaczego z błędem?

stara zwrotnica (do 2002) --> trzpień sworznia 22mm,

nowa zwrotnica (od 2002) --> trzpień sworznia 16mm

 

twierdzisz, że jest odwrotnie...?

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie zauważyłeś , że ogłoszenie jest z błędem , który potem powielasz .

 

Cienki sworzeń był w rocznikach 1996- 2002 . Potem zmieniono zwrotnicę na nowy typ - gruby sworzeń .

 

Pozdrowionka.

 

Nie masz racji wczoraj wymieniałem i był ten grubszy, cienki sworzeń jest od 2002-do 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.

 

Pomyliłem się z tymi sworzniami. Jest tak jak mówisz.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego z błędem?

stara zwrotnica (do 2002) --> trzpień sworznia 22mm,

nowa zwrotnica (od 2002) --> trzpień sworznia 16mm

 

twierdzisz, że jest odwrotnie...?

 

Do końca nie wiem, ale powołuję się na

http://www.aparts.pl/partscatalogue/11350-febi-bilstein-wahacz-zawieszenie-kola-vw-passat-3b3-1-8-t-2001-02-2005-05,10-00121-04736-16703-0002-00273-0100013,0100208,0100571-11350-0101-00273-000000367-11350~2FEB.aspx

 

Tutaj wychodzi że do nr. nadw. 3B-3-072 000

jest 24,5mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do końca nie wiem, ale powołuję się na

http://www.aparts.pl/partscatalogue/...1350~2FEB.aspx

 

Tutaj wychodzi że do nr. nadw. 3B-3-072 000

jest 24,5mm

może pomyłka, a może to podana szersza średnica stożka - 22mm jest przy gwincie i raczej ten wymiar jest wszędzie podawany. Nie zmienia to faktu że "nowszy" typ wahaczy ma cieńszy stożek. Trzech rodzajów nie było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co obecnie jest najlepszej jakości Lemforder ,RTS , Febi ?? bo już sam zaczynam zabierać się do małej wymiany . Mastersport ,Kraft to badziew jakich mało wiem na pewno 8-10 t.km zrobiłem i do wymiany masakra szkoda roboty z takimi zestawami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co obecnie jest najlepszej jakości Lemforder ,RTS , Febi ??

jak ma być porządnie to wszystkie z wymienionych powinny się spisać:) jeszcze można Meyle wziąść pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co obecnie jest najlepszej jakości Lemforder ,RTS , Febi ?? bo już sam zaczynam zabierać się do małej wymiany . Mastersport ,Kraft to badziew jakich mało wiem na pewno 8-10 t.km zrobiłem i do wymiany masakra szkoda roboty z takimi zestawami

A cenowo jak to się ma ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podajcie namiary na kogoś wiarygodnego z allegro lub z innych portali z oryginalnymi wahaczami (polegając na własnych zakupach) bo muszę zakupić komplet. Dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale ogłoszenia komercyjne masz np chłopaków ze Szczecina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli co obecnie jest najlepszej jakości Lemforder ,RTS , Febi ?? bo już sam zaczynam zabierać się do małej wymiany . Mastersport ,Kraft to badziew jakich mało wiem na pewno 8-10 t.km zrobiłem i do wymiany masakra szkoda roboty z takimi zestawami

 

 

 

u Ciebie tak jak rozmawialiśmy, jest problem bo dolne nośne są strasznie drogie ale tak jak Ci powiedziałem. Idzie to po ludzku załatwić :)

 

W razie czego zapraszam do siebie po promocyjne ceny ale to już na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podzielę się swoimi opiniami:

 

kupując Passata jakieś 3 lata tamu, był na wahaczach większości z TRW (dół i częściowo góra) reszta to FEBI, od jakiś 2 lat jeżdżę na gwincie w obuwiu 215/40 18"... dotychczas wymieniłem 3 górne, 2 strona pasażera, tylny górny od kierowcy, fakt, faktem wsadzałem nie kupiowałem FEBI, TRW, ani LEMa, tylko jakieś allegrowe super hiper najlepsze made in germany HD wahacze za cenę butelki 0,7 dobrej wódki... oczywiście na tą chwilę mam do wymiany znów 2 górne od pasażera... robię rocznie jakieś 30-35kkm głównie po śląskich drogach, z reguły wybieram drogi szybkiego ruchu (czyli nieco lepszej jakości) bo zawsze mi się śpieszy i muszę dostać się w miarę szybko z punktu A do B...

 

znajomy (pedant) w B5FL AVF jeżąc na seryjnym zawieszeniu w bucikach 205/55 16" kupił przez neta FEBI oczywiście cały komplet niby jakieś wzmacniane za jakieś 1,1k zł i po roku czyli jakiś 25-30kkm i pojawiły się pierwsze stuki... oglądając i podziwiając całość z pozycji kanału zauważyliśmy, że na dolnych prostych guma tulei mocowania mcpersona jest popękana...

 

inny znajomy w B5 AFN 195/65 15", którego ma na wypożyczalni wrzucił najtańsze gó*no z allegro, poniżej 500zł i po 2-3 kursach do rajchu i z powrotem auta nie szło utrzymać na drodze przy prędkości 170-180km/h i zaczęło stukać chyba wszystko co możliwe...

 

kuzyn w B5 AHH chyba 195/65 15" jeżdżąc po całym kraju robił na oryginalnym (chyba LEM) zrobił grubo ponad 100kkm

 

znajomi mechanicy zakładali RUVILLEA gościowi do B5FL AVF chyba 195/65 15" i samochód zrobił jakieś 20-25kkm kiedy pojawiły się pierwsze stuki oddali na reklamację, która została uznana, potem podmienili na FEBI i auto jeździ już prawie 2 lata jakieś 40+kkm i żadnych stuków... dodam, że chłopacy zaopatrują się w Inter Carsie...

 

reasumując, wg mnie firma ma znaczenie, ale jeszcze większe znaczenie ma to gdzie nabędziemy dany produkt i z jakiej jest serii... pytanie czy na allegro są rzeczywiście oryginalne części (LEM w IC 2,5kzł, allegro 1,8kzł)... pewne jest, że teraz wezmę komplet z TRW, tylko pytanie czy allegro 1,6k zł, czy IC, czy jakiś inny sprzedawca np. z naszego forum, który jest w stanie zagwarantować mi, że dany towar jest oryginalny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze ze kazdy z forum czy z allegro ktory wystawi jakis papier, czy to fv czy paragon bedzie posiadal ori towar, ic po detalu liczy klienta dlatego cena jest kosmos, sklepy maja rabaty, a ze internet rzadzi sie swoimi prawami i po cenach ic na necie nigdy nie sprzedaż to juz inna bajka;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sadze ze kazdy z forum czy z allegro ktory wystawi jakis papier, czy to fv czy paragon bedzie posiadal ori towar, ic po detalu liczy klienta dlatego cena jest kosmos, sklepy maja rabaty, a ze internet rzadzi sie swoimi prawami i po cenach ic na necie nigdy nie sprzedaż to juz inna bajka;)

 

Koledze chyba nie chodziło dokładnie o to .. Jak ktoś sprzedaje na legalu to musi wystawic paragon czy FV.. chodzi bardziej o źródło rzekomo oryginalnych części.. Niektóre firmy mają wiele linii produkcyjnych w kilku krajach i zależnie z jakiego kraju trafimy towar inna będzie jakość.. Trzeba pamiętać o tym że LEM czy TRW które zakładali na pierwszy montaż w fabryce to nigdy nie będzie to samo co LEM i TRW kupione jako część zamienna.. nie czarujmy sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwólcie, że podzielę się swoimi opiniami:

 

kupując Passata jakieś 3 lata tamu, był na wahaczach większości z TRW (dół i częściowo góra) reszta to FEBI, od jakiś 2 lat jeżdżę na gwincie w obuwiu 215/40 18"... dotychczas wymieniłem 3 górne, 2 strona pasażera, tylny górny od kierowcy, fakt, faktem wsadzałem nie kupiowałem FEBI, TRW, ani LEMa, tylko jakieś allegrowe super hiper najlepsze made in germany HD wahacze za cenę butelki 0,7 dobrej wódki... oczywiście na tą chwilę mam do wymiany znów 2 górne od pasażera... robię rocznie jakieś 30-35kkm głównie po śląskich drogach, z reguły wybieram drogi szybkiego ruchu (czyli nieco lepszej jakości) bo zawsze mi się śpieszy i muszę dostać się w miarę szybko z punktu A do B...

 

znajomy (pedant) w B5FL AVF jeżąc na seryjnym zawieszeniu w bucikach 205/55 16" kupił przez neta FEBI oczywiście cały komplet niby jakieś wzmacniane za jakieś 1,1k zł i po roku czyli jakiś 25-30kkm i pojawiły się pierwsze stuki... oglądając i podziwiając całość z pozycji kanału zauważyliśmy, że na dolnych prostych guma tulei mocowania mcpersona jest popękana...

 

inny znajomy w B5 AFN 195/65 15", którego ma na wypożyczalni wrzucił najtańsze gó*no z allegro, poniżej 500zł i po 2-3 kursach do rajchu i z powrotem auta nie szło utrzymać na drodze przy prędkości 170-180km/h i zaczęło stukać chyba wszystko co możliwe...

 

kuzyn w B5 AHH chyba 195/65 15" jeżdżąc po całym kraju robił na oryginalnym (chyba LEM) zrobił grubo ponad 100kkm

 

znajomi mechanicy zakładali RUVILLEA gościowi do B5FL AVF chyba 195/65 15" i samochód zrobił jakieś 20-25kkm kiedy pojawiły się pierwsze stuki oddali na reklamację, która została uznana, potem podmienili na FEBI i auto jeździ już prawie 2 lata jakieś 40+kkm i żadnych stuków... dodam, że chłopacy zaopatrują się w Inter Carsie...

 

reasumując, wg mnie firma ma znaczenie, ale jeszcze większe znaczenie ma to gdzie nabędziemy dany produkt i z jakiej jest serii... pytanie czy na allegro są rzeczywiście oryginalne części (LEM w IC 2,5kzł, allegro 1,8kzł)... pewne jest, że teraz wezmę komplet z TRW, tylko pytanie czy allegro 1,6k zł, czy IC, czy jakiś inny sprzedawca np. z naszego forum, który jest w stanie zagwarantować mi, że dany towar jest oryginalny...

 

 

 

Łukaszu odniosę się do tego co napisałeś by to uzupełnić:

 

 

febi polata, nie jest to szał ale dobrze zamontowany i eksploatowany normalnie da radę spokojnie 60 tyś pojeździć

 

 

TRW więcej pewnie około 90-100 tyś , lemforder jeszcze więcej.

Nasza firma sprzedaje lemfordera od 7 lat i sprzedaliśmy około 200 kompletów, nikomu ani jeden wahacz nie zrobił problemu a wiadomo auta jeżdzą.

 

Ruville zawieszenia ma słabe i zdecydowanie to najgorsze z powyższych zawieszeń.

 

 

Chińszczyznę typu kraft master sport opisałeś bardzo dobrze - kolega z wypożyczalni je przetestował. Tak niestety te kości wyglądają.

 

 

Na allegro trzeba uważać ale jeśli kupuje się od sklepu stacjonarnego mającego ofertę na allegro, miejsca gdzie możesz przyjechać obejrzeć i nie będzie to mieszkanie czy jakaś budka to kupisz oryginał.

 

 

Ja ze swojej strony mogę powiedzieć że lema ori idzie kupić za 1500zł brutto oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec dzisiaj w końcu wymienilem z lewej strony gorny wahacz. Paradoksalnoe najmniej problemu sprawiły śruby. W sumie wcale go noe sprawiły. Wyjety amorek zmiana wahacza i poskladanie do kupy zajelo 45 minut. Ale widze ze mam niezly misz masz teraz. Górne lema dolne trw a ten co wymienilem byl jakiejs firmy Dachstein.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Będę się upierał że Meyle HD to produkt któremu naprawdę warto zaufać. http://www.aparts.pl/partscatalogue/116-050-0029-hd-meyle-zestaw-wahacza-zawieszenie-kola,11-116~1050~10029~2HD-0144-02905--1160500029~2HD.aspx

W moim poprzednim pasku B5 chodziły 4 lata, jakieś no... 80tysi i sprzedając kupujacy jechał na stację sprawdzić i dalej były oki. Było 3 lata gwarancji na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest 250zł różnicy miedzy Lemforderem a Meyle HD to ja bym się nie zastanawiał tylko lemy zakładał bo sam mam górne lema i śmigają już 5-6 lat zrobione jakieś 60 t.km a na dole Kraft padł po 10t.km czyli roku jazdy ( ruch pozamiejski w większości ) a pseudo oryginalne jak dorwałem ze znakami jak w samochodzie to wytrzymały tyle co Krafta taki szajs więcej nie kupie na pewno !! . Lepiej używki ori ze szrotu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności