Skocz do zawartości
Gość Ojciec

Zawieszenie / wahacze - jaka firma, producent, ceny?

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o zawieszeie to w Passku nie mam jeszcze za dużego doświadczenia własnego, ale jeśli chodzi o jakość części do to posiadanego do niedawna Focusa (psia mać ;) ) i posiadanej fabii zawsze kładłem ww. marki: lem i febiego. Zawsze lub prawie zawsze kończyło się to rychłą wymianą (dużo jeżdżę...) kiedy zostałem namówiony na meyle hd (ważne HD) to byłem mega zadowolony jakość wykonania i trwałość super - HD = heavy duty - czyli na polskie drogi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pocieszasz mnie bo wlasnie zalozyłem meyle HD ale wypowiedziec sie nie moge bo przelatane ma dopiero 500km

 

poprzednie miałem mieszanke LMO i TRW i zrobiła 97k km przy ostroznej jezdzie na 15" i 16" troche mało jak za tą cene:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rok temu założyłem wahacz górny przedni prawy firmy Febi. Mało jeżdżę, zrobiłem 5 tyś. i do wymiany. Na przeglądzie nie przeszedł.Teraz kupię najtańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem u mnie zawieche Lemfordera z Inter carsu w 2009r zrobiłem juz 51tyśkm i zero luzów stuków ,wczoraj byłem na stacji przegladów i wszystko OK :) także polecam a drogi sami wiecie jakie mamy, kolega z pracy założył febi i wszystkie górne do wymiany wytrzymało rok także sami sobie odpowiedzcie czy warto ale każdy kupuje to co chce pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mocno skręcony gwint, fele 17... wahacze... górne wymieniałam juz 5 razy dolne raz...

Ostatnio (z 25 tys km) wymieniłem górne na meyle HD.... są super... teraz muszę zamówić dole - postanowiłem kupić meyle HD. Jako, iż nie ma w dobrej cenie tylko dołu (osobno kupując dół za 4 wahacze wychodzi 900zł) postanowiłem że kupię cały komplet za 1200 i górne albo sprzedam ( na allegro sama góra 450zł) albo najprawdopodobniej odłożę na potem.. Teraz zastanawiam się jak to jest z tą 4 letnią gwarancją... ktoś drążył temat ? jakie są wymagania ? czy musi być seryjne zawieszenie czy może być gwint ? jak taka procedura wygląda.. (czy nie zostawią mnie na 2 tyg bez wahaczy) proszę o szybką odpowiedz - do pn musze coś zamówić.

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedno jest pewne że będziesz musiał odesłać wahacze i czekać na rozpatrzenie reklamacji do 14 dni roboczych tak jest wszędzie nikt nie wyśle Ci nowych wahaczy na gębę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jedno jest pewne że będziesz musiał odesłać wahacze i czekać na rozpatrzenie reklamacji do 14 dni roboczych tak jest wszędzie nikt nie wyśle Ci nowych wahaczy na gębę :)

 

właśnie byłem ciekaw czy nie ma jakiegoś trybu przyspieszonego ;p Ktoś już odsyłał ? wie jakie są warunki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje zakupic tylko banany z master-sport, znacie moze jakies namiary gdzie mozna to kupic?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu kupowałem dwa banany i łącznik stabilizatora http://www.fhu-perfekt.com.pl/. Jestem zadowolony zarówno z obsługi jak i jakości wahaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzam na allegro na wahacze mayle i widze pare aukcji sa do paska do roku 2000 a w moim przypak mam passata z 2001 po lifcie. Czy w tych sprzed liftu sa inne wahacze czy moze te same jak w tym po lifcie. Prosze o odpowiedz fdyz jest aukcja za okolo juz nie pamietam 1380 i jest druga aukcja za 1160. Czym roznia sie te dwa komplety wahaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy moze mi kos powiedziec jakie zawieszenie mam kupic, chodzi mi o srednice sworznia w dolnym prostym wahaczu, podobno sa 20 i 16 mm? Posiadam passka z 2001 fl , ale jeszcze bez kierunkow w lusterkach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mi wymieniał mechanik co pracuje vw wahacze to nie robił zbieżności a pracuje już ze 20 lat w serwisie a wahacze febi mam już drugi komplet założony i wiem że wytrzymują około45 tyś na naszych drogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich śledzących jeszcze ten wątek :)

Przyszedł czas i na moje zawieszenie :506: Prędzej, czy później dopada każdego. Auto kupiłem kilka miesięcy temu i pomimo tego, że nie słyszę żadnego stukania dochodzącego z zawieszenia, okazało się, że mam luzy na 2 wahaczach. Diagnozę postawił serwis, w którym robiłem rozrząd, olej, filtry i ogólne oględziny auta. Oprócz wykrytych luzów na końcówkach mam jeszcze chyba w dwóch wahaczach popękane gumy więc doszedłem do wniosku, że nie mam wyjścia i muszę zrobić całe zawieszeni z przodu, tym bardziej że nie jest ono w całości ori.

 

Przeczytałem ten wątek od początku do końca (no może poza kilkoma pojedynczymi postami gdzieś w jego środku) i mam rozeznanie w temacie. Nie stać mnie na LEM, TRW czy FEBI wiec idę w zamienniki i tu padło na MasterSporta. W mojej ocenie jakość wystarczająca i to za rozsądną cenę (z wielu wypowiedzi nie tylko w tym wątku użytkownicy są zadowoleni z tego zawieszenia). Gdy zacząłem szukać konkretnego sklepu w którym zakupię zawieszeni MS natknąłem się na zawieszenie firmy Wertteile, jest ono sprzedawane wyłącznie w hurtowni motoryzacyjnej GORDON. Osobiście nic o tej firmie nie słyszałem, ale może ktoś na forum już miał z tym styczność i się wypowie. Cena za komplet porównywalna do Masterów. W związku z tym, że w tej hurtowni pracuje mój znajomy to chwilę z nim porozmawiałem na temat tych zawieszeń i powiedział coś takiego "wszystko jest robione w chinach pytanie brzmi, czy wyprodukowali to za 5 czy za 50 zł" - wypowiedź tyczyła się wszystkich zamienników. Oczywiście trzeba ją traktować z przymrużeniem oka, ale jednak coś w tym jest.

 

Powracam do głównego pytania: Czy ktoś miał już styczność z zawieszeniami firmy Wertteile, jeśli tak to proszę i takie informacje, bo niedługo będę musiał zrobić zawieszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takami nie mialem stycznosci ale zakladałem ostatnio mastersporty i jakosciowo wygladały bardzo ok, sztywne i twarde tam gdzie powinny być. Febi prawei 3 razy droższe jak kupowalem kiedys dwie sztuki (w jednym sklepie) to jedna była zrobiona inaczej a druga inaczej, jedna ok a druga była byla miekka guma i wszystko juz za luźne także nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się dowiedziałem, że jednak cena nie jest tak atrakcyjna jak w przypadku Masterów. Jeszcze to muszę potwierdzić ale Wertteile kosztują ok 550 zł za komplet na stronę, więc jeśli ta będzie to nie ma o czym mówić i trzeba szukać Master Sportów!

 

Jak potwierdzę koszty to na pewno dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na codzien stycznosc z werttile i odradzam. Master sport jest lepszy. Widac juz w samym odlewie czesci, wertteile (zy jak tam to sie pisze) maja o wiele gorsza fakture, nie równomierna, nie widzialem jeszcze peknietego bo sworznie wywala jak szalone :P A jest ich troche w pasku.

 

BTW. Komplet z przesylka to ok 530zl (mastersport)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich śledzących jeszcze ten wątek :)

Przyszedł czas i na moje zawieszenie :506: Prędzej, czy później dopada każdego. Auto kupiłem kilka miesięcy temu i pomimo tego, że nie słyszę żadnego stukania dochodzącego z zawieszenia, okazało się, że mam luzy na 2 wahaczach. Diagnozę postawił serwis, w którym robiłem rozrząd, olej, filtry i ogólne oględziny auta. Oprócz wykrytych luzów na końcówkach mam jeszcze chyba w dwóch wahaczach popękane gumy więc doszedłem do wniosku, że nie mam wyjścia i muszę zrobić całe zawieszeni z przodu, tym bardziej że nie jest ono w całości ori.

 

Przeczytałem ten wątek od początku do końca (no może poza kilkoma pojedynczymi postami gdzieś w jego środku) i mam rozeznanie w temacie. Nie stać mnie na LEM, TRW czy FEBI wiec idę w zamienniki i tu padło na MasterSporta. W mojej ocenie jakość wystarczająca i to za rozsądną cenę (z wielu wypowiedzi nie tylko w tym wątku użytkownicy są zadowoleni z tego zawieszenia). Gdy zacząłem szukać konkretnego sklepu w którym zakupię zawieszeni MS natknąłem się na zawieszenie firmy Wertteile, jest ono sprzedawane wyłącznie w hurtowni motoryzacyjnej GORDON. Osobiście nic o tej firmie nie słyszałem, ale może ktoś na forum już miał z tym styczność i się wypowie. Cena za komplet porównywalna do Masterów. W związku z tym, że w tej hurtowni pracuje mój znajomy to chwilę z nim porozmawiałem na temat tych zawieszeń i powiedział coś takiego "wszystko jest robione w chinach pytanie brzmi, czy wyprodukowali to za 5 czy za 50 zł" - wypowiedź tyczyła się wszystkich zamienników. Oczywiście trzeba ją traktować z przymrużeniem oka, ale jednak coś w tym jest.

 

Powracam do głównego pytania: Czy ktoś miał już styczność z zawieszeniami firmy Wertteile, jeśli tak to proszę i takie informacje, bo niedługo będę musiał zrobić zawieszenie.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/103826-Wahacze-firmy-Wertteile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

zweryfikowałem jeszcze cenę tego kompletu i jest tak jak wcześnie pisałem ok 540 zł za dwie strony.

Zastanawia mnie tylko jedna spraw, według mojego znajomego nie ma żadnych reklamacji tego zawieszenia (jest to co najmniej dziwne według mnie). Tak się zastanawiam, czy ci, którzy posiadają to zawieszenie i jakiś wahacz im klęknie, dają sobie spokój z reklamacją?

No nic chyba faktycznie pójdę w Mastery, bynajmniej wiadomo czego się można po nich spodziewać.

Gdyby jednak ktoś jeszcze coś wiedział, lub użytkował zawieszenie Wertteile to chętnie poznam i jego opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u siebie w pasku wymieniałem komplet wahaczy na KAYABE. Przejechałem już 10kkm i żadnego luzu ale co to za przebieg. Za wahacze zaplacilem 670zl. Dodatkowo mechanik ma taka umowe ze sklepem, ze gdy cos mi zacznie pukac przyjezdzam i od reki mi wymienia wahacz na nowy a ja place tylko za robocizne. Takze mam 2 lata spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarqu a wymieniałeś przy tym amorki? Pytam się, bo ja planuję polecieć po całości. W jakim czasie przejechałeś te 10kkm (pół roku, rok)?

 

---------- Dodano o 11:44 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:21 ----------

 

Mam jeszcze jedno pytanie do ogółu forumowiczów.

Czy ktoś już zetkną się z zawieszeniami firmy KAMOKA? Domyślam się, że to również chińszczyzna, tak jak reszta zamienniku. Widziałem, tylko jedne post, że ktoś tam ma zamontowane te wahacze jednak żadnych konstruktywnych wniosków do tego nie było.

Jeśli ktoś coś wie to czekam na info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności