Skocz do zawartości
Gość marek0191

wyjąca pompa od wspomagania(chyba to pompa)

Rekomendowane odpowiedzi

obrotach ciezko krecic i wyje,powyzej 1800 obr/min jest cisza.

Stawiam na łożysko, wymiana powinna rozwiazać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że trafiłem!!:):):):)

Dziś własnie w moim pasku tez usłyszałem delikatne pojękiwanie przy skręcaniu w lewo i w prawo. zarówno przy jeździe jak i na postoju manewrując kierownica można dokładnie usłyszeć. płyn mam zalany zielony. kupiłem w sklepie sam. wiem ze na butelce sa napisy i oznaczenia w j.niemieckim:eek::eek: nie lapie o co kamaann:D nie wiem co robic w takim przypadku???? pomoże ktoś:638::638::638::638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pojękiwanie przy skręcaniu w lewo i w prawo.

Pompa ma [prawo szumieć przy skręcaniu, sprwdź czy pasek nie ślizga sie lub pompa nie zeży na maks skręcie, wtedy proponuję przepłukanie układu i wyczyszczenie zaworka zwrotnego,a dokładniej siateczki na nim w pompie, u mnie zlikwidowało to czarczenie i ślizganie paska własnie przy maks skręconych kołach. Zaworek jest pod wężem zasilajacym magiel, (nakrętka) ważne aby nie pogubić drobnicy i prawidłowo złożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś własnie w moim pasku tez usłyszałem delikatne pojękiwanie przy skręcaniu w lewo i w prawo

Mi też delikatnie pojękiwał. Wymieniłem płyn na nowy i jest cisza. Płyn kupowałem w ASO, kolor płynu był zielony a butelki biały. Wystarczyła butla 1L a jej koszto to cos koło 40 pare pln.

 

kupiłem w sklepie sam. wiem ze na butelce sa napisy i oznaczenia w j.niemieckim nie lapie o co kamaann nie wiem co robic w takim przypadku???? pomoże ktoś

Ale w czym dokładnie chcesz pomocy? Chcesz się dowiedzieć gdzie to wlać czy co?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o pomoc w audi a4 za karzdym razem po odpaleniu samochodu rano pompa strasznie wyje i burzy się płyn w zbiorniczku po zagrzaniu silnika pompa cichnie i ustaje burzenie w zbiorniczku prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj rano wymieniłem przewód gumowy ten krótki przy pompie i nowe zaciski oraz drugi od zbiorniczka w stronę pompy i nowe zaciski i problem znikną z wyjącą pompą i bulgoczącym płynem polecam zainteresowanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem tak jak w temacie,tyle ze ja problem zlokalizowalem jest to wyciek - cieknie waz ktory idzie od pompy do podszybia,moje pytanie jest takie czy ten waz mozna wymienic?bo niewiedac zeby on sie gdzies rozkrecal przydalo by mi sie odkrecic ten waz w miejscu gdzie zaznaczylem na zdj robil to ktos gdzies kiedys?

waz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego weza sie nie rozkreca tylko wymiana ,jakis miesiac temu u siebie wymieniałem go bo go na koncu metalowym rdza przezarła i sie pocił oczywiscie na używke bo nowy cos w okolicach 500zł:zeco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi przyjacielu gdzie jest koniec tego weza bo poczatek przy pompie to wiem ale on idzie gdzies tam daleko :P a na koncu jest jakas sruba i jest mozliwosc jego odkrecenia ??pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem jak u ciebie,ale u mnie idzie on od pompy do maglownicy,na koncu jest sruba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie napewno tez tak jest zaraz ide zobaczyc,a powiedz mi jeszcze przed calym zabiegiem nalezy spuscic olej ktoredy go spuszczales?pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam waz zasilajacy gumowy na opasce przy pompie i jego rozkreciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie jest podobny objaw przy skręceniu kół do oporu, pojawia się wycie i znika. Przypomina ono bardziej hamującego tira. Nie ma tam odgłosów łozyska. Co może być powodem tego wycia. Płyn jest, czysty, zero piany, zero bulgotania. Ostatnio zaczeło mi również wyć przy lekkim skręcie a później znowu przestało. Generalnie wyje rzadko.

Co jest przyczyną tego, nie stawiam na łożysko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie jest podobny objaw przy skręceniu kół do oporu, pojawia się wycie i znika

normalne

Ostatnio zaczeło mi również wyć przy lekkim skręcie a później znowu przestało
sprawdź naciąg paska, stan samego paska (czy nie wrzyna się zbytnio w koło pasowe) zużycie koła pasowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę pasek i naciąg ale w lecie przy wymianie rozrządu.

Jedyną możliwą inna przyczynę jaką wyczytałem z forum jest jakiś zawieszający się zawór.

 

Czy ktokolwiek go naprawił?

Ile kosztuje pompa oryginalna? Jak trwałe są najtańsze zamienniki z allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktokolwiek go naprawił?

Ile kosztuje pompa oryginalna? Jak trwałe są najtańsze zamienniki z allegro?

 

 

Pytasz o B3/B4 czy o swojego paszczura bo jak tak to w swoim dziale poszukaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sylwester, dzięki Tobie zauważyłem, że na górze mam dział w którym się znajduje.

Do wątku dołaczyłem się nie zwracając na to uwagi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sylwester, dzięki Tobie zauważyłem, że na górze mam dział w którym się znajduje.

 

Lepiej późno niż wcale :cool Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności