marks100
-
Liczba zawartości
28 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Statystyki sprzedającego
- 0
- 0
- 0
O marks100
- Urodziny 06/02/1980
Informacje osobiste
-
Imię
Marek
-
Płeć
Mężczyzna
-
Miejscowość
Wrocław Lublin LUB
Samochód
-
Silnik
B5(3BG) 1.9 TDI-PD 131KM (AVF)
-
Rok produkcji
2002
-
Wymiana regulatora lusterek zewnętrznych passat b5
marks100 odpowiedział temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Pytanie zasadnicze jak działa albo powinien działac ten przełącznik? Pytam bo u mnie jeżeli pokrętło wskazuje prawe lusterko to działa prawe lusterko. Jak wezmę na lewe to działają oba. Czy ktoś tak miał? -
wyjąca pompa od wspomagania(chyba to pompa)
marks100 odpowiedział temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
Sylwester, dzięki Tobie zauważyłem, że na górze mam dział w którym się znajduje. Do wątku dołaczyłem się nie zwracając na to uwagi. Pozdrawiam -
wyjąca pompa od wspomagania(chyba to pompa)
marks100 odpowiedział temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
Sprawdzę pasek i naciąg ale w lecie przy wymianie rozrządu. Jedyną możliwą inna przyczynę jaką wyczytałem z forum jest jakiś zawieszający się zawór. Czy ktokolwiek go naprawił? Ile kosztuje pompa oryginalna? Jak trwałe są najtańsze zamienniki z allegro? -
wyjąca pompa od wspomagania(chyba to pompa)
marks100 odpowiedział temat → Zawieszenie, układ kierowniczy
Witam, U mnie jest podobny objaw przy skręceniu kół do oporu, pojawia się wycie i znika. Przypomina ono bardziej hamującego tira. Nie ma tam odgłosów łozyska. Co może być powodem tego wycia. Płyn jest, czysty, zero piany, zero bulgotania. Ostatnio zaczeło mi również wyć przy lekkim skręcie a później znowu przestało. Generalnie wyje rzadko. Co jest przyczyną tego, nie stawiam na łożysko. -
Spadek mocy n75,n18,egr,przeplywka,sztanga itd - naprawa po angielsku
marks100 odpowiedział matviey → na temat → Silnik, skrzynia biegów
Mój pasek 2003 rok 19tdi 130km AVF z kolej chodzi bez zarzutu. Nie ma błędów na komputzerze. Ale nie ma takiej mocy jak auta kolegów. Niby turbo słychać i czuć jak idzie. Ale nie ma takiego efektu przyśpieszenia i to czuć i widać. Co może być przyczyną. Mam tak od roku czyli od zakupu auta. Co może powodować taki efekt? -
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
marks100 odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
A więc powoli przymierzam się do naprawy skrzyni. Znalazłem zakład we Wrocławiu który wzbudził moje zaufanie. Pytanie tylko czy się nie mylę. Kto z Was wie coś na jego temat? http://www.skrzynie-biegow.wroclaw.pl/ MECHANIK ul. Rakowa 40a 51-421 Wrocław -
Witam, Jako laik mam kilka pytań. Rozumiem, że na kanale 013 sprawdzamy dawki wtryskiwaczy a właściwie ich odchyłkę zalezną od stanu silnika i wtryskiwaczy. 1. Jak jest dopuszczalna odchyłka ilości wtrysniętego paliwa? Widze różne wartości ale jaka jest właściwa? 2. Na jakiej zasadzie silnik ustala czy równo pracuje? Czy informajce pochodzą od czujników spalania stukowego? 3. Niewłaściwa korekcja świadczy o zuzutych wtryskiwaczach czy również o nie równomiernym cisnieniu sprężania na poszczególnych cylindrach? Moim zdaniem jedno i drugie ma wpływ. Jakie są wasze zdania. Pozdrawiam
-
Rozwiązanie problemu z 6-biegową skrzynią dla silnika 130KM AVF
marks100 odpowiedział monry → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Ja mam pytanie do tych którzy sami wymieniali te łożyska. Jak poradziliście sobie z regulacją wałka atakującego względem koła talerzowego aby miec pewność, że będzie dobrze działać. Jest na to jakaś recepta? I jeszcze jedno, u siebie zacyznam słyszeć od prędkości około 80km/h lekkie odgłosy. Moja żona niczego nie słyszy. Ich poziom rosnie wraz z prędkościa. Przypuszczam, że to te nieszczesne łozyska wałka atakującego. Ile jeszcze dam rade zrobić km zamin będę musiał naprawiać skrzynie? Jest na to jakaś recepta? Passat AVF, skrzynia FRK I czy jest jakiś sprawdzony mechanik we wrocławiu? -
[B5] Płyn hamulcowy - jaki, ile, jak wymieniać?
marks100 odpowiedział temat → Hamulce, felgi, opony
Trzeba będzie to zrobić, jak tylko odbiorę auto z aso zajrze do tego sitka. Jak uda mi się je wyjąć postaram się zrobić fotki jak wygląda po wyjęciu oraz jakie posiada zatrzaski i przedstawie je na forum. Pozdrawiam -
[B5] Płyn hamulcowy - jaki, ile, jak wymieniać?
marks100 odpowiedział temat → Hamulce, felgi, opony
Odkręcałem ten koreczek i niestety jest on bardzo płytki i za mały aby wprowadzić tester. Swoją drogą w jakim celu jest on zrobniony? W chwili obecnej auto oddałem do lakierni więc dopiero za tydzień będę mógł się temu lepiej przyjrzeć. -
[B5] Płyn hamulcowy - jaki, ile, jak wymieniać?
marks100 odpowiedział temat → Hamulce, felgi, opony
To jest bardzo dobry powód, ale ja mam w chwili obecnej inny. Kupiłem tester i aby właściwie zmierzyć płyn muszę do włozyć do zbiorniczka aby przy tym był nie blizej niż 1cm od dna. Z sitkiem to niemozliwe. A nie mogę go wyjąć bez jego zniszczenia. -
Witam, Potrzebuje pomocy w temacie wyjęcia sitka ze zbiorniczka płynu hamulcowego. Próbowałem obracać i wyciągać i nic nie zrobiłem. Zna któs może metode jak je wyjąć?
-
[B5] Płyn hamulcowy - jaki, ile, jak wymieniać?
marks100 odpowiedział temat → Hamulce, felgi, opony
Witam, Pytanie z innej beczki, jak wyjąć sitko ze zbiorniczka płynu hamulcowego. Próbowałem delikatnie i nic z tego, próbowałem obracać i wyciągać i nic z tego. Jak je wyjąć żeby nie popsuć? -
Wycieraczki nie dzialaja a silnik dziala POMOCY
marks100 odpowiedział luksus87 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Niestety odnoszą się do A6 i nie jestem pewien z którego rocznika. Ale da się co nieco odczytać. Oto co ja zrozumiałem: Są cztery kable: 1. Brązowy to masa 2. Czarno-żółty to stały prąd 3. Czarno-fioletowy to prąd sterujący od przekaźnika częstotliwości pracy wycieraczki i spryskiwaczy 4. Zielono-żółty to prąd sterujący od wyłącznika pracy przerywanej wycieraczek Teraz sprawdzenie silniczka nie powinno budzić żadnych wątpliwości. Pozdrawiam, Marek J. A6-wycieraczka-tylna.pdf -
Wycieraczki nie dzialaja a silnik dziala POMOCY
marks100 odpowiedział luksus87 → na temat → Passat B5 (3B i 3BG)
Czy my na pewno mówimy o tylnej wycieraczce? Te kabelki które opisałem są w kostce tylnej wycieraczki. Teraz pojawia się pytanie po co te kable sygnałowe? Skoro wyłącznik działa tylko w dwóch pozycjach: włącz, wyłącz.
