Skocz do zawartości
Gość pinek

Pompowtryskiwacz+robocizna

Rekomendowane odpowiedzi

692044683 Grzesiek , ul Orla 42 Kobiór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dylemat na vagu mam błąd jednej pompki 1 Fault Found:

16685 - Cylinder 1 Misfire Detected

P0301 - 35-10 - - - Intermittent

i byłem u gościa co regeneruję w moich stronach powiedział że regeneracja jednego pompowtrysku od 300 zł do 650zł, mechanik za wyjecie jednej pompki 50zł za 4 100-150zł i teraz nie wiem co robić czy wyjąć i zregenerować tylko jedną pompkę czy wyjąć 4 wymienić uszczelniacze na tą wadliwą dać do regeneracji .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim masz stanie. Sprawdź na VAGu czy jedna kuleje czy lepiej wszystkie od razu robić za jednym razem - tak jest taniej

PS. 650 za regenerację to chyba oszalał... W tej cenie można kupić 4 szt. AL + 100zł za uszczelniacze boscha i 2 godzinki roboty z wymianą wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zastanawiam się czy nie kupić od AWX ale boje się że dojdzie do tego jeszcze poprawka w jakiegoś tunera i dojdą następne koszty około 600zł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat. Czy w woj. pomorskim jest jakiś zakład regenerujący pompowtryskiwacze? Ew. gdzie można kupić regenerowane pompki ? Wiem, że jest warty uwagi zakład w Tucholi, ale to od mojego miasta prawie 100km. Słyszałem też coś od kogoś o regeneracji w Kartuzach, jest tam coś? Czy nie ma co szukać i jechać od razu do Tucholi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dylemat na vagu mam błąd jednej pompki 1 Fault Found:

16685 - Cylinder 1 Misfire Detected

P0301 - 35-10 - - - Intermittent

i byłem u gościa co regeneruję w moich stronach powiedział że regeneracja jednego pompowtrysku od 300 zł do 650zł, mechanik za wyjecie jednej pompki 50zł za 4 100-150zł i teraz nie wiem co robić czy wyjąć i zregenerować tylko jedną pompkę czy wyjąć 4 wymienić uszczelniacze na tą wadliwą dać do regeneracji .

 

Troche za pozno odpowiadam na ten post, ale skoro ktos przede mna odswiezyl temat, to odpowiem.

Mialem dokladnie ten sam błąd czyli:

16685 - Cylinder 1 Misfire Detected

P0301 - 35-10 - - - Intermittent

Objawy byly takie ze jeden cylinder sie nie załączal i silnik pracowal na 3 cylindry, jeden pompowtryskiwacz po prostu nie odpalał. Dzialo sie tak nie za kazdym razem, a tylko raz na kilka uruchomien silnika.

W serwisie Bosha wyjeli mi ten pompowtryskiwacz, przeczyscili styki na listwie itp (nie znam sie dokladnie), zalozyli ponownie i objawy ustały!!! Nie trzeba bylo nawet regenerowac tego wtrysku, tylko przeczyscili wszystko i wyregulowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przeczyscili styki na listwie itp (nie znam sie dokladnie), zalozyli ponownie i objawy ustały
Sławne już wtyczki pompowtrysków..."Pracują" w oleju, więc i tak nie ma co czyścić. Problemem jest osłabiony styk, te żeńskie konektorki, które tworzą wtyczkę z biegiem czasu się "rozchylają", powodując pogorszenie i całkowity brak styku. Naprawa polega na lekkim ich ściśnięciu lub wymianie całej listwy. Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapewne to bylo zrobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
MAM PROSTE PYTANIE POMPOWTRYSK PO ANGIELSKU

DZIEKI POZDRAWIAM

[email protected]

 

zagłębiam sie w temacie pompowtrysków , a po angielsku będzię INJECTOR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aleeeeee śmierdzi coś czteroletnim kotletem :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - niespełna 2,5 letnim kotletem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StaryKoniu :) Post na który odpowiedział nasz "górnik" pochodzi z 26-03-2010

 

A więc 3 lata i 10 miesięcy :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Padł mi pompowtrysk i szukam godnego polecenia zakładu regenerującego. Z góry dzięki za jakieś podpowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z regeneracja pompek to tak jak z regeneracja turbiny- loteria 50/50. Lepiej kup z jakiegoś pewnego źródła używkę z gwarancją rozruchową.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego z regeneracja pompek to tak jak z regeneracja turbiny- loteria 50/50.

 

Ale masz na myśli, że może się w ogóle nie dać się naprawić? Czy, że może paść znowu po kilku miechach?

Znalazłem firmę we Wrocławiu, która daje rok gwarancji, ale woła 800, wiec trochę dużo. (Jak się nie uda zregenerować to płacisz tylko 100 - za próbę naprawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje pieniądze, Twoja decyzja, ja bym się nie bawił w regenerację, pewnie i tak wymienia tylko rozpylacz a resztę to czyszczenie i 800zł to ich chyba pogięło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony chyba trudno znaleźć używkę z dobrego źródła... Z tego co wiem, to musi być z tej samej serii co pozostałe (prawda to?). Pytanie jeszcze co to jest seria. Czy skoro mam silnik AWX, to pasuje każda pompka od AWXa?

Żeby była jasność, to 800, to też dla mnie przegięcie, więc szukam lepszego rozwiązania...

Edytowane przez drummer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co robić z tym trefnym pompowtryskiwaczem?

Pewnie na forum jest masa ludzi, których spotkała ta sama przykrość...

Kupno nowego raczej odpada - po małym reserczu ceny wahają się od 2400 - 4000 :)

Więc pozostaje mi go oddać do jakiegoś sprawdzonego zakładu do regeneracji, albo liczyć na cud, że z nieba spadnie mi jakaś używka w dobrej kondycji i pasująca do trzech pozostałych... Ktoś pomoże dobrym słowem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewny jestes ze padniety? Robiłeś logi?

Sproboj dogiac konektorki we wtyczce do tego pomowtrysku jak pisal Tomnik powyzej i sprawdz jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem conajmniej jakby się silnik zatarł... a to tylko pompowtryskiwacz :D

 

Jak na moje zdanie... to zdjąć dekiel (10 min roboty z przerwą na piwo) i zczytać symbol pompek. Oznaczenie które cię interesuje jest napisane na cewce pompowtrysku i kończy się na 073 xx, gdzie xx to dwie litery i one interesują Cię najbardziej. Nawet jakbyś miał 073 AL (teoretycznie najdroższe) to znajdziesz takie używki już za 300-350 zł. Kup z gwarancją rozruchową... i po problemie.

 

 

ps. jak stwierdziłeś że pompka kaput ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności