Skocz do zawartości
konradw

Jaki olej do silnika benzynowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, potrzebuje czyjejs pomocy, a mianowicie posiadam silnik benzynowy ALT 2.0 20 zaworow, i wlasnie chcialem wymienic olej, bo wyglada na mi na mocno przepalony, i na korku oleju widac troche taki osad, a w komorze zaworowej jest taki rudy, samochod kupilem nie dawno i nie wiem jaki olej byl wczesniej w tym aucie, prosze o pomoc w dobraniu oleju, szukalem na forum, ale kazdy pisze o innych sielnikach i o 20 tysiacach olejow, ja tylko chce co VW preferuje, jakie normy, mam przebieg 50.000mil i auto z konca 2002, czym zalac zeby bylo dobrze, Pozdro.:20:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki olej do mojego polecacie i jak czesto wymieniac? 130 tys przebiegu, po poprzednim wlascicielu wisi karteczka mobil 10w40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupilem passata jakies pol roku temu i mam pytanie odnosnie wymiany oleju. W Niemczech wlasciciel lal do tego modelu (B5 1.8 20v 1997r) olej SHELL HELIX 15W-40 czyli olej mineralny! Nie wiem czy mam wlac teraz przy wymianie taki sam czy moze inny(polsyntetyk lub syntetyk) dodam ze zalozylem w aucie sekwencje gazowa.. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega też miał taki problem pytał w serwisie odpowiedzieli że nie powinno się zmieniać z mineralnego na półsyntetyk ale słyszałem że zmieniają oczywiście jest pewne ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lej taki jaki zaleca producent. Nic ci sie nie rozszczelni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno powinien jeździć na 10w40 z racji przebiegu bo na pewno nie ma przejechane 130000 Km żeby lać syntetyk ale lepiej zasięgnąć porad co zrobić w tej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kupilem passata jakies pol roku temu i mam pytanie odnosnie wymiany oleju. W Niemczech wlasciciel lal do tego modelu (B5 1.8 20v 1997r) olej SHELL HELIX 15W-40 czyli olej mineralny! Nie wiem czy mam wlac teraz przy wymianie taki sam czy moze inny(polsyntetyk lub syntetyk) dodam ze zalozylem w aucie sekwencje gazowa.. Prosze o pomoc. Pozdrawiam
ja leje taki olej a mam na zegarach 250 tkm i na razie nie narzekam a też mam gaz w aucie wiec lej i jeździ dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też słyszałem że nie powinno się zmieniać z mineralnego na półsyntetyk i syntetyk (w drugą stronę moża), ja na twoim miejscu zalałbym taki sam jak jest do tej pory (zresztą ja zalałem taki jaki miałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"slyszalem" ... Ja z doswiadczenie powiem Ci ze zmienialem w swoich autach z mineralnego i polsyntetyku na pelen syntetyk i nie ma zadnych rozszczelnien itd. Silnik lepiej odpala,pracuje,mniej pali i mniej sie zuzywa. Norma producenta jest jedynym wyznacznikiem a nie opinie typu 'slyszalem'. Olej mineralny to sie leje do fiata 125p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"slyszalem" ... Ja z doswiadczenie powiem Ci ze zmienialem w swoich autach z mineralnego i polsyntetyku na pelen syntetyk i nie ma zadnych rozszczelnien itd. Silnik lepiej odpala,pracuje,mniej pali i mniej sie zuzywa. Norma producenta jest jedynym wyznacznikiem a nie opinie typu 'slyszalem'. Olej mineralny to sie leje do fiata 125p.

 

Nie zmam dokładnie narmy producenta ale wiem jedno że nie zmienia się oleju z gorszego na lepszy. Może i ty tak robiłeś może i tobie się udało ale jest to wyjątek od regóły. Ja też miąłem w swoim życiu kilka aut i też piszę z doświadczenia zmieniałem z syntetyku na pół, z półsyntetyku na mineralny ale ngdy w drugą stronę i nie są to tylko puste słowa typu "słyszałem" jak mi to sugerujesz. Napisałem tak żeby było szybciej. Na koniec napiszę ci cytat WKŁ VOLKSWAGEN PASSAT SAM NAPRAWIAM SAMOCHÓD str.19 od samej góry " Do wymiany powinien być stosowany w miarę możliwości olej tego samego gatunku, w celu umożliwienia śledzenia pracy silnika podczas eksploatacji. Przy każdej wymianie oleju należy umieścić na silniku informację o gatunku i klasie lepkości oleju. Niekożystne są częste, przypadkowe zmiany gatunku używanego oleju. Należy unikać mieszania olejów silnikowych tego samego gatunku, ale różnej marki. Oleje tego samego gatunku i tej samej marki, lecz o różnej lepkości, mogą być dolewane w razie konieczności podczas zmian pór roku." Ci któży mają tą książkę mogą sobie to sprawdzić, nie skanowałem bo nie mam skanera.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem do tego silnika nie jest przewidziany mineralny i tego sie trzymajmy a nie jakichs wymysłow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będe się spierał tak jak napisałem na początku ja bym zalał taki sam tak był, a zrobisz jak zechcesz.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla bezpieczenstwa mozesz nawet zalac 25w40.

A latem lej zimowy plyn do spryskiwaczy,tak na wszelki wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szukalem duzo poprzez wyszukiwarke i konkretnej odpowiedzi nie dostalem niestety;/ I dlatego prosze o nie usuwanie tego tematu jesli mozna, bardzo prosze. Mam takie pytanie do zorientowanych w kwestii oleju silnikowego, mianowicie mam za okolo 1000 km wymienic olej w swoim passacie B5 1.8 125 KM (1997r) i mam taki dylemat, bo to bedzie pierwsza wymiana oleju po przywiezieniu z Niemiec tzn. olej bylem wymieniony jeaszcze w NIemczech przed samym kupnem przeze mnie, olej ten to SHELL HELIX 15W-40.. przeczytalem na internecie, ze jest to olej mineralny, troche dziwne.. nie znam sie ale wydaje mi sie ze do takiego samochodu powienien byc lany olej polsyntetyczny.. Dodam ze mam zalozona sekwencje gazowa i teraz pytanie jaki olej wlac? taki jak byl czy inny? Prosze o pomoc i przepraszam z gory za bledy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko też mam sekwencję. Gazownik który ją montował na moje pytanie odnośnie oleju stwierdził że te rzekomo przystosowane do gazu to pic. Powiedział że śmiało mogę używać mineralnego lub półsyntetyka. Tylko jest jedna uwaga półsyntetyk jest rzadszy i może wyciekać jak silnik jest nieszczelny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoje pytanie wypowiedziałem się w poście 109, 111, 114 (wyżej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2006 r kupiłem paska z autentycznym przebiegiem 196 000 km jeżdzącym na nie wiadomo jakim oleju.Wlałem za namową mechanika 10W40 Mobila,czyli półsyntetyk.Zrobiłem na nim 8 tys km i wymieniłem na taki sam. Po około 8 tys km wlałem również Mobila ale 5W50/pelen syntetyk/ i jestem bardzo zadowolony z tej wymiany,ponieważ silnik po nagrzaniu ciszej pracuje nie słychać tak zaworów i napinacza zmiennych faz rozrządu jak to było na pólsyntetyku. Nic nie rozstrzelniło silnika,zero wycieków. Mam dotąd na nim przejechane okolo 9 tys km i nastepna wymiana też będzie na Mobila 5W50. Tak więc lejcie dobre syntetyczne oleje a nie półsyntetyki ,które zawierają tylko około 30-40% bazy syntetycznej nie mówiąc o minerałach nadających się do starej generacji silników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,posiadam golfa V 1.4 80km benzyne auto bylo serwisowane w longlife qg1 i z fabryki wyjechalo na castrolu , przy 20 tys byla kolejna zmiana w Aso z De wlano mu mobil 1 esp formula 5w30 z norma 504 i 507 .Czy to jest odpowiedni olej dla tego silnika ?Olej niby mozna stosowac w benzynie jak i w dislach ,ale czy ten olej spelnia dokonca warunki longlife?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam mały problem ponieważ nie mam nigdzie kartki z olejem jaki był wlany w książce też nigdzie nie jest napisane i nie wiem jaki olej zalać do mojego silnika. Przymierzam się do 5W40 MOTUL'a lecz nie wiem czy tak ryzykować ? Zaglądałem pod korek i wszystko wygląda ładnie silniczek też równo, ładnie cichutko pracuje. Silnik to 1.8 benzyna samochód sprowadzony z Niemiec przebieg 197 kkm no i mam dylemat. Chciał bym wlać pełen syntetyk, ale różne opinie są na ten temat przy tym przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności