Skocz do zawartości
konradw

Jaki olej do silnika benzynowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić olej. Czym sugerować się przy zakupie (norma, itp) ?? Przebieg wg. licznika 150 tyś. Wlepka pod maską informuje, że zalany jest Valvoline 10w40, ale czy to prawda to nie wiem. Słyszałem, że najbezpieczniej jest zalać półsyntetykiem. Czekam na opinie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

półsyntetyk 10w40 jest zalecany uważam że to będzie najlepsze rozwiązanie.

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. To jaką firmę polecicie z półsyntetyków?? Castrol, Motul...... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość malard

U mnie zalany mobil półsyntetyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

używam castrola ale mobil jest tak samo dobry. zależy kogo na co stać.

:vw: POZDRAWIAM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlałem Elfa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość derek

Ja zalałem 10W40 Mobil . jest Ok

 

 

_________________

VW PASSAT B5 1.6 97r AHL

*********************

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darex68

Mam ten sam silnik ,zagazowany zalałem go 10W-40 Castrol Magnatec .Super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fafa69

ja zalewam VALVOLINE 10W40 mam 165 tyś i taki sam motor i jazda od wymiany do wymiany bez dolewki :cwaniak::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ASO wlało Mobile1 0W40 B silnik po 53000 tkm,

poprzednio jeździł na Castrolu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Welsiu

byl olej w TDI a teraz olej w silniku benzynowym z turbem. osobiscie mam teraz wlany syntetyk Shell Helix Plus 10W40 o normie VW 500.0 i 505.0 przejechane mam okolo 200tys.km nie wiem dokladnie ile bo byl cofniety licznik.

co uwazacie o tym oleju i jaki wy stosujecie ? pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wpływie konkretnego oleju na trwałość silnika może się wypowiedzieć ktoś,kto od dłuższego czasu jeździ na jednym oleju i po dłuższym przebiegu rozebrał silnik. Wtedy dopiero widać ,aki naprawdę jest olej którego używamy. Ja sobiście wlałem Mobil 1 0W40 (poprzednio Castrol 5W30) i liczę na to, że uznana marka mnie nie zawiedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Welsiu

krzycho007, masz racje ale moze ktos jezdzil na takim oleju i cos mu sie stalo z silnikiem. warto by wiedziec i zawczasu zmienic na jakis inny typu np: Mobil1.

 

a mam jedno pytanko zwiazane z uzywaniem oleju silnikowego... gdzie mozna znalezc te normy dla silnika ? tzn jakie normy olej musi spelniac dla silnika AEB? nie wiem gdzie to znalezc. moze jakas tabela ? pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla silnika AEB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim aucie miałem od nowości zalany Mobil 1 5W50, przejechałem 120000km i nie było żadnych problemów. W Passacie też wlałem Mobil 1 i będę na nim jeździł tak długo jak długo będę jego właścicielem. Domyślam się, że oleje dobrych marek spełniające te same normy niewiele się różnią między sobą. Jak ktoś lubi Castrola, Shella czy Valvolin tonie powinien na siłę zmieniać przyzwyczajeń.

Może jakiś mechanik by się wypowiedział, jak jest z czystością silników w przypadku używania olejów różnych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Welsiu

thx kuczlaw, fajna tabelka. olej dobry norme spelnia nie powinno byc problemu.

 

krzycho007, zycze zeby nadal nie bylo problemow :) mi narazie z Shellem nic sie nie przydarzylo to pozostane przy nim.

 

a jeszcze jedno pytanko. kiedy uzyc oleju o mniejszej gestosci ? np 5W40. bo wydaje mi sie ze pierwsza cyfra okresla gestosc .. a ta 2 co oznacza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to pierwsze cyfry oznaczają lepkość w warunkach zimowych, im niższa wartość tym lepsze smarowanie w niskich temperaturach. Liczba po literce W określa właściwości latem, im wyższa wartość, tym lepsze właściwości smarujące w wysokich temperaturach. Najlepszy byłby 0W60 ale takiego chyba jeszcze nie produkują. Kiedyś jak nie było olejów syntetycznych, to do wysilonych silników trzeba było używać w zależności od pory roku oleju letniego lub zimowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Welsiu

thx krzycho007 :) cenne info :) no i punkcik dla Ciebie. to juz chyba wszystko co chcialem wiedziec, dzieki pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja leję MOBIL 1 0W50, 0W40 - zależy, jaki typ akurat kolega ma na składzie. To juz 3 auto, co mi śmiga na takim i jak narazie nie narzekam. W jednym przypadku zdjąłem pokrywe zaworów i było CZYŚCIUTEŃKO - lśniło normalnie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności