Skocz do zawartości
robaczek7

Passat B4 vs Vectra B

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do tej pory mam golfa III TD i czas na zmiany... Wybor pad oczywiscie na VW :) Jednak ostatnio zaczalem sie zastanawiac tez nad Vectra ale ciagle szukam jakichs mankamentow, ktore moglyby mnie odstraszyc od opla :)

 

Bardzo prosze o opinie dot. wyboru. Chce kupic paska B4 TDI (AFN) i zastanawiam sie w czym jest od Vectry B tez TDI o mocy 101KM. Macie moze jakies konkretne spostrzezenia?? Moze ktos z grupowiczow mial/ma taka vectre??

Bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robaczek7, jak myślisz, na które autko Cię nakierujemy? :)

 

Ja powiem tak: Ojciec miał Opla ( Kadet ), i po sprzedaży powiedział, że nigdy już nie kupi Opla. Kumpel kupił Opla ( Astra ), powoli dojrzewa do sprzedaży, i mówi, ze nigdy nie kupi Opla, a tym bardziej diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opel rdzewieje już na plakacie, mała żywotność podzespołów i częste awarie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opel rdzewieje już na plakacie[/quote

 

Tu się zgodzę w 100%, najgorzej jest na błotnikach a dokładnie przy nadkolach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...jak myślisz, na które autko Cię nakierujemy?

Moge sie tylko domyslac... :)

Tu się zgodzę w 100%, najgorzej jest na błotnikach a dokładnie przy nadkolach.

 

Fakt, te rdzewiejace nadkola to chyba wszystkie bez wyjatku maja. Ogladalem wlasnie ostatnio na gieldzie te modele

 

Ale jak jest z silnikami diesla-orientujecie sie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często również zdarzają się gnijące wlewy paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robaczek7, wogóle zapomnij o Oplu. A z silnikami diesla jest tak, że jak nie masz podłogi i podłużnic to... reszte sobie sam dopowiedz. Poza tym w starszawym Oplu często wyrywają się mocowania przednich wachaczy (oczywiście korozja). Ruda wyjątkowo lubi te auta, no może Alfy i Fiaty nieco bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o oplu vectra przed zakupem, ale jak zobaczyłem w jakim stanie jest ogólna blacharka to dałem sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

Ja niedawno sprzedałem passata i oglądałem parę innych autek.W tym ze 4 Ople - 2 Vectry i 2 Omegi.Faktycznie rdzewieją.Purchle na drzwiach i na tylnych nadkolach.Pod spód nawet nie zaglądałem.I kupiłem to co kupiłem ;) pełny ocynk - 0 korozji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vectra b zamiast b4? nigdy w zyciu. vectra jest mala jak maluch. z tylu trzeba nogi na suficie trzymac. poza wygladem i dobrymi benzyniakami nie ma atutow to auto. blachy dopiero po '99 byly normalne, bo wczesniej to padaka zupelna. pasek to inna polka samochodow. duze, wygodne i w ofercie ma tdi oraz normalne blachy :vw: wiecej mowic nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Vectrę 97 rok 1.6 Osobiście na dzisiaj wybrał bym paska .Kilka lat temu jak ją kupiłem to nie powiem ale było super auto.Ogólnie dobrze się jeżdzi jest w miarę komfortowa z przodu jest wygodnie tył to inna bajka dla dziecka wystarczająco dla dorosłego mało.A jeśli chodzi o blacharkę to tragizm tak już tylko to auto kleje bo nie warto go sprzedawać ,skrzypiące przednie fotele to również tragedia.Jedna sprawa która mnie zadowala i żaden pasek koło niej nie stanie to nagłośnienie oryginalne jest rewelacja ,zresztą w astrze było również super.

Rozglądaj się za pewnym w miare paskiem ople każdej wersji sobie odpuść.Chyba że masz na Opla Speedster Turbo.Zaj...ta zabawka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem paska rozważałem zakup omegi B nie mogłem się zdecydować i w końcu na jakimś niezależnym forum samochodowym zadałem pytanie czy Passat czy Omega

dostałem błyskawiczną odpowiedz która brzmiała

"Opel zgnije ci szybciej niż w passacie wyjeździsz zbiornik paliwa"

i to mi starczyło miałem dość samochodów w kolorze rudym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Vectre 2001 2.2 DTI i powiem Ci porazka to silnik diesla non stop zapala sie kontrolka silnika i silnik traci moc, naprawisz i dalej to samo wraca jak bumerang, ja sprzedałem swoja, kumpel kupił astre 2003 2.0 dti i u niego to samo. Powiem Ci tak jak juz chcesz Vectre to nie diesla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka odpowiedz tu jeszcze nie padla:

KUP Opla ! :wstyd: ....

 

 

 

 

.... a napewno docenisz marke VW :) zreszta VW z tamtych lat ma jedne z najlepszych silnikow TDI w swojej klasie, wiec nie wiem nad czym tu sie zastanawiac. to tak, jakby zastanawiac sie czy kupic Porsche 911 Carrera 4S, a Daewoo Lanos Sport 16V :rotfl: a oba sa sportowe, tylko jedno z nich teoretycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Opel zgnije ci szybciej niż w passacie wyjeździsz zbiornik paliwa"

 

trafnie ujęte, nic dodać, nic ująć :ok:

 

pozdrowinka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup se opla to dostaniesz hopla :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kup se opla to dostaniesz hopla

 

:rotfl: cichooooo :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj mechanik ma Opla Vectre - i jakiś czas temu rozsypała mu się skrzynia. Mówi nigdy takiego samochodu!! I chciał ode mnie Pasia kupić :hurra:

 

Nic dodać nic ująć :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Panowie panowie panowie :]

Pewnie narażam się na ogolną krytykę, ale miałem kilka ładnych lat vectrę b zagazowaną i powiem tyle... rdza owszem, ale jak sie wyhaczy ładny egzemlarz to nie ma tragedii, silniki benzynowe całkiem niezłe, diesle to różnie bywa, ale komfort na niezłym poziomie a cena... śmieszna :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jak sie wyhaczy ładny egzemlarz

 

To jest właśnie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności