Skocz do zawartości
wojtasw

Wymiana poduszek silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Jezeli ktos szuka poduszki do AVF,AWX,AVB,ALT to ponizej aukcja z dobra poduszka o wadze 754 gramy.Prosilem o wyslanie zdjec z wagi elektronicznej, takze moge polecic ta aukcje.Jezeli naruszylem regulamin to ostrzezenie przyjme na glowe.Wiekszosc uzywanych poduszek jest wylanych i nie nadaja sie do niczego.Sam kupilem 2 sztuki na allegro i niestety pusta miala wage 624 gramy a chlupiaca 650 gram.Ponizej wspomniana aukcja:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4833463832

 

454 gram, ale podejrzewam, że z nakrętką :D Niby nic, ale ale sama owa nakrętka to jakieś 8-9 gram :)

 

Co do samej wagi to było wspomniane, że używana poduszka powinna ważyć 740 - 750 g, co nie jest do końca racją, bo jak już kolega Darek wspomniał jego obie nowe poduchy ważyły dokładnie 757 g.

 

Moim zdaniem kupując używane poduszki należy zwrócić uwagę na:

- brak widocznych wycieków na dole poduszki

- brak "chlupania oleju" przy potrząsaniu poduszką (padaka)

- waga nie może być niższa niż 740 g

- datę produkcji, która zawsze nadrukowana jest na metalowej części poduszki (wiadomo im młodsza poduszka tym guma powinna być w niej w lepszej kondycji no i jest większa szansa, że jeszcze nie została wylana)

- cena poduszki też nie musi odzwierciedlać jej stanu

 

Ja właśnie jestem po zakupie używek na alledrogo.

Poduszka z numerem 8D0199382AR z 2009 r waży 749 g a druga, co dziwne z końcówką 379AE wyprodukowana w 2003 waży 759 g ... Obie wyglądają ja nówki :)

 

Niestety zakup używanych poduszek na portalach ogłoszeniowych wcale nie jest taki prosty, bo większość już po zdjęciach widać, że nadaje się na złom. Największym problemem jest niestety ich zwrot, bo akurat trzeba się z tym liczyć (ja akurat odsyłałem 2), które po otrzymaniu i weryfikacji organoleptycznej + waga nie nadawały się do montażu. O ile sprzedający przyjmie zakupiony przedmiot i zwróci nam pieniądze to o kasie za wysyłkę (w obie strony) możemy zapomnieć :(

 

 

Tak więc nie zanudzając już więcej powodzenia i udanych łowów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, padły w moim AFN-ie obie poduchy z tego co widzę radzicie tylko ori a nie Lem czy Corteco a tylko te z tych lepszych są dla mnie osiągalne lub ewentualnie mam okazje kupić używki w super stanie ale z 1.8 benz ...czy takowe zakładał ktoś i ma jakieś spostrzeżenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, padły w moim AFN-ie obie poduchy z tego co widzę radzicie tylko ori a nie Lem czy Corteco a tylko te z tych lepszych są dla mnie osiągalne lub ewentualnie mam okazje kupić używki w super stanie ale z 1.8 benz ...czy takowe zakładał ktoś i ma jakieś spostrzeżenia ?

 

Generalnie musisz założyć takie:

 

8D0199379J / 8D0199379AQ - strona lewa (ASO 407.20 zł)

8D0199382M / 8D0199382AP - strona prawa (ASO 511.61)

 

Reasumując koszt nowych ORI bo tylko takie się nadają to jakieś 900 zł. Recz jasna możesz je wyhaczyć za jakieś 700 zł szukając gdzieś na nacie. Koszt używek to jakieś 100 - 150 zł. Sam musisz zdecydować co lepsze ... :)

Edytowane przez pgrzebyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to nr ori co podałeś z lewej strony pokrywają się z tymi na poduchach co mam okazje kupić (używki z 1.8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, padły w moim AFN-ie obie poduchy z tego co widzę radzicie tylko ori a nie Lem czy Corteco a tylko te z tych lepszych są dla mnie osiągalne lub ewentualnie mam okazje kupić używki w super stanie ale z 1.8 benz ...czy takowe zakładał ktoś i ma jakieś spostrzeżenia ?

 

Używek żadnych nie kupuj, bo to nie ma sensu. Kup sobie NOWE Febi na przykład. I nie kupuj poduszki prawej i lewej, tylko kup dwie jednakowe - bez osłony gumowej. Bo jedna jest z osłoną, druga bez. I ta z osłoną jest o prawie 50 zł droższa a rózni się właśnie tylko tym, ze ma ten gumowy kapturek. A kapturek zdejmiesz sobie ze starej poduszki :D I w 200 zeta powinieneś się zmieścić.

 

http://allegro.pl/poduszka-silnika-lewa-vw-passat-b5-96-00-febi-i4777594830.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak będzie w kółko dopóki kolega się nie zrazi i nie oleje tematu albo nie zainwestuje w ori :), niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiedziele sie tą informacją, (mam nadzieje ze to nie jest prawda i bedzie ok) dzis zakupilem lemofrder i conecrto czy cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tak będzie w kółko dopóki kolega się nie zrazi i nie oleje tematu albo nie zainwestuje w ori :), niestety...

 

Potwierdzam, bo to jedyne słuszne wyjście. Ja zaryzykowałem i kupiłem używki gdyż nie mam 100% pewności, że akurat wymiana poduszek rozwiąże problem z moim samochodem. Ale jeżeli byłby tego pewien, to ani chwili bym się nie zastanawiał i kupił nowe, bo tylko niestety oryginalne poduszki w naszych dieslach spełniają swoją funkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupie używki skoro wydatek nie duży...w porównaniu do Lem czy corteco ,które niby są do 4 liter to pikuś....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja posiedziele sie tą informacją, (mam nadzieje ze to nie jest prawda i bedzie ok) dzis zakupilem lemofrder i conecrto czy cos.

 

daj znac jak bedzie po wymianie,

też chcę kupic lema (strona kierowcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowany przeze mnie kilka dni temu nowy lem nie nadaje się jako hydropodstawa do naszych pasków - buczy, że łeb urywa, wczoraj zagościły nowe avony na pokładzie i cisza.

Jak mam być cicho i nie dudnić niestety trzeba trochę grosza poświęcić i tylko avon rozwiązuje sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem parę miesięcy temu poduchy pod silnikiem (lewa ori 8D0 199 379 AE , prawa LEM) + odbojnik pod chłodnicą. Powodem wymiany był wyciek z jednej z poduch i podnoszący się aż za bardzo przód podczas ruszania, przyspieszania itd.

 

Ogólnie wymiana na jakiś czas pomogła, ale teraz mam wrażenie, że znowu przód zaczyna iść za bardzo do góry przy ruszaniu. Czy to kwestia źle ustawionego odbojnika? Jeśli tak, to jak go wyregulować? Czy idzie się dostać do tego od góry?

Dodam, że żadnego trzęsienia czy telepania budą nie ma, czy to na postoju, czy przy gaszeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja mam taki problem, że podczas jazdy np na drugim biegu gdy szybko wcisnę pedał gazu po czym go szybko puszcze i znów gaz to jest mocne szarpnięcie, tak jakby były gdzieś mega luzy. Wymieniłem już poduszki pod skrzynią na LEMY + odbój więc zostały mi tylko poduchy pod silnikiem, które de facto nie wyglądają źle. Tak więc nie mam 100% pewności czy faktycznie to pomoże.

 

Ma ktoś może jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju gratulacje!

Jak teraz myślę że 2xx kosztuje lem i połowę więcej ori to chyba jednak sam kupiłbym ori bądź poszukałbym sposobami jak firol.

 

 

Firol brawo za dociekliwość!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, mam problem po wymianie poduszek silnika w moim passacie. Fakt wymieniłem na niemieckie poduszki lecz nie oryginalne i mam denerwujące drgania w przedziale 1400-1600 obrotów. Cena nowych ori jest trochę spora. Zastanawiam się nad kupnem ori lecz używanych w dobry stanie. I teraz mam do was pytanie czy od benzynowych motorów też owe poduszki będą pasowały ? Tak się składa że mam do nich dostęp za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerknij kilka postów wyżej, dokładnie post #462

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

założone, jest ok, nie tarabani budą jak to nie którzy pisali.

 

to w odp do dariusz198012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założone, jest ok, nie tarabani budą jak to nie którzy pisali.

 

to w odp do dariusz198012

 

dzieki za odpowiedz.

sam nie wiem większość kolegów pisze że są problemy hmm

 

ale jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dwie używane * dziękuje firol za namiary * ori poduszki (752g i 757g) w miejsce rocznych Corteco (753g i 754g) - różnica kolosalna nie ma po prostu o czym mówić. Tylko oryginał wchodzi w grę.

 

Ale gdyby ktoś chciał roczne Corteco mam dwie w super stanie, oddam za 30% ceny nowych gdyby ktoś był zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podeślijcie namiary na kogoś kto ma w ofercie oryginalne poduszki silnika i pod skrzynię. Warszawa lub wysyłka. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności