Skocz do zawartości
Gość freequ

ubezpieczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość freequ

Czy ktoś sie juz ubezpieczal przez telefon, Internet? bo sie coraz wiecej takich firm potworzylo (Link4, Axa, go!direct, Allianz direct). Macie jakieś doswiadczenia? Czy mozna im ufac? Czy latwo potem odzyskac kase? I czy jest tanio.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mr_simon

Co do Axa mają droższe ubezpiczenia niż np. HDI SAMOPOMOC, np. za Golfa 1.3 płaciłem OC 209zł (max. zniżek) natomiast w AXA zaproponowali mi 519zł :krzeslem::dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem nie wiem czy warto ubezpieczać w takich firmach jak AXA czy LINK4 ??

Główne moje obawy to wypłaty odszkodowań z AC.

Przysłali mi propozycje umowy z AXA i w ubezpieczeniu AC nie podają żadnej kwoty na jaką ubezpieczaja pojazd jest tylko zapis że w razie szkody lub kradzieży wypłaca wartość pojazdu na dzień szkody.

Różnica jest kolosalna za pełny pakiet w AXA łacznie z ubezpieczeniem przwożonych zwierząt itp :) róznica na mojego paska miedzy PZU wynosi na chwile obecną 1400zł

Więc oferta naprawde godna jest uwagi tylko żeby to nie okazało się błedem.

Moze ktos posiada ubezpieczenie w takich firmach i miał juz z nimi jakieś doczynienia to niech napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość freequ

To ciekawe, jak ja sprawdzałem ubezpieczenie na swojego Passata, to w AXA wyszło mi ok. 1400 PLN więcej niz w PZU, a mam pełne znizki w OC i AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PZU co by nie gadać jest najsolidniejsze i placówka w każdym mieście

a przez telefon ubezpieczenie AC bez zdjęć ? dzwoniłem do linka proponowali ubezpieczenie niższe o 500 zł niż w PZU ale PZU ubezpieczyło mi passka na 12500 a link na 9100 i dlatego jest różnica,zaniżają wartość samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowany ofertą Axy skorzystałem z kalkulatora na ich stronie i okazało się, że zapłacę za pełny pakiet mniej niż OC w HDI i AC w PZU o ok. 300 zł. Myślę sobie super okazja, zapłacę mniej a będę miał jeszcze asistance i wiele innych dodatków. Wysłałem e-maila aby się skontaktować z agentem i skonfrontować sumę wyplutą przez kalkulator z rzeczywistością. Jak to w życiu bywa wszyscy wiemy. Reklamy mają nas omamić. Zadzwonił Pan z Axy i okazało się, że owszem, kalkulator mi wszystko super wyliczył, ale...

muszę jeszcze doliczyć parę stówek za opcje, których nie uwzględnia kalkulator. Wyszło mi, że musiałbym zapłacić przeszło 400 zł więcej niż kontynuacja w dotychczasowych firmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiolkor! Nie sugeruj sę tym na ile wyliczyli Ci wartość samochodu! Od tej sumy płacisz składkę, a jak przyjdzie do wypłaty odszkodowania to liczą wartość samochodu na dzień wypłaty odszkodowania. Dlatego nie ma znaczenia czy policzyli przy składce 12500 czy 9100, wypłacą i tak od mniejszej kwoty, więc po co przepłacać składkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybierałem pomiędzy AXA i LINK4. Wybrałem LINK'a. Za 150 PLN więcej zaoferowano mi wyższą sumę ubezpieczenia o 9,5 kPLN'ów niż w AXIE. A to przy AC jest ważna dana wyjściowa. Pytajcie o wartość pojazdu na dzień ubezpieczenia i porównajcie oferty. Niby obie firmy korzystają z tego samego EURO-TAX'u czy czegoś tam innego a jednak 9,5 klocka to niezła różnica :!: I nie wahajcie się mówić konsultantom, że u konkurencji jest lepiej. Wtedy dostaniecie dokładne dane na temat opcji ubezpieczenia i dowiecie się co wchodzi w jego zakres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wybierałem pomiędzy AXA i LINK4. Wybrałem LINK'a. Za 150 PLN więcej zaoferowano mi wyższą sumę ubezpieczenia o 9,5 kPLN'ów niż w AXIE. A to przy AC jest ważna dana wyjściowa. Pytajcie o wartość pojazdu na dzień ubezpieczenia i porównajcie oferty. Niby obie firmy korzystają z tego samego EURO-TAX'u czy czegoś tam innego a jednak 9,5 klocka to niezła różnica :!: I nie wahajcie się mówić konsultantom, że u konkurencji jest lepiej. Wtedy dostaniecie dokładne dane na temat opcji ubezpieczenia i dowiecie się co wchodzi w jego zakres.

 

Przy wycenie i tak to 9,5 tyś możesz o kant dupy... liczą po swojemu, natomiast jak chcesz dodatkowe rzeczy ubezpieczyć(np radio - niestandartowe) to wszystko musisz wyszczególnić (wyższa składka) bo jak gwizną lub rozpiep... to nie policza normalnie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak chcesz dodatkowe rzeczy ubezpieczyć(np radio - niestandartowe) to wszystko musisz wyszczególnić

No i oczywiście chcą aby przedstawić im faktury :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ka

Podpinam się pod hasło 'ubezpieczenia', może komuś z Wa-wy się przyda. Ostatnie dni dzwoniłem, liczyłem i wyszło tak:

mam małe zniżki (auto od 2,5 roku), prawo jazdy mniej niż 3 lata, a co najgorsze (przy ubezpieczaniu) - to, że jestem z Wa-wy i mam Passata, do tego skończył już 8 lat, a większość ciekawych pakietów i ofert kończy się na 8 latach.

W tych warunkach najlepiej wychodzi pełny pakiet w PTU, tzw. 'mazowiecki'. Ma OC, AC z kradzieżą (100%), zniesiony udział własny, bez amortyzacji. Plus Assistance w razie wypadku i NW. Do pakietu dokupić trzeba ubezpieczenie mieszkania albo dodatkowe NNW na 20tysPLN. Wyszło 2.558PLN (wartość auta 22tysPLN) - znacznie niżej niż wszędzie indziej w tzw. 'porządnych firmach' (o ponad 1.000PLN). Taniej wyszłoby w Axa, ale NIE PODAJĄ wartości auta (ktoś już o tym pisał, że potem zaniżają) i jest 15% udział własny.

Jeszcze lepiej wychodzi pakiet 'uniwersalny', ale tylko do 8 lat auta.

Co do wartości auta, to wartość rynkowa jest 25-26tysPLN, ale formalnie jest to 'Basis' i z tabel Eurotaxu wychodzi ok. 22,5tysPLN. Ale mój Basis z Niemiec ma dużo opcji, włącznie z klimatronikiem i komputerem (ten temat też już gdzieś był).

Pzdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś sie juz ubezpieczal przez telefon, Internet? bo sie coraz wiecej takich firm potworzylo (Link4, Axa, go!direct, Allianz direct). Macie jakieś doswiadczenia? Czy mozna im ufac? Czy latwo potem odzyskac kase? I czy jest tanio.:)

 

Ja ubezpieczam autko w Link4 - obsługa brdzo dobra, szybka i bezproblemowa.

Mają ciekawą ofertę ale jak ostatnio zadzwoniłem o zieloną kartę to się pięć razy pytałem, a potem to przez godzinę z podziwu wychodziłem. :przestraszony:

 

Wniosek - trzeba dobrze przestudiować oferty kilku ubezpieczalni, żeby dobrze wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie kilka razy dzwonili (LINK4) i za każdym razem z lepszą ofertą :), a finalnie okazało się, że w PZU wyszło mnie taniej o 100 zł.

Podałem dane dla LINK4 takie jakie mam w PZU.

Pewnie są tańsze firmy ubezpieczeniowe, ale zawsze coś kosztem czegoś - nie ma szans. Jak bym miał tylko OC to warto szukać tańszych, ale jak AC i OC to lepiej przeanalizować.

Poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Jeżeli chodzi o OC bez znaczenia byle taniej - ja dostalem od kolegi namiary na panią broker obsługuje parę firm zawsze dobiera mi najmniejsze opłaty (najkorzystniejszy finansowo układ) ostatnio 300 taniej niz link-4 Ostatnio dla mojego passka wyliczałem składkę w m-Bank i byłem zaskoczony tym co z kalkulatora wynikało naprawdę groszowe sprawy ok 40 zł- mc tylko nie zdązyłem sprawdzic w realu mam jeszcze parę miesięcy do końca polisy w ac się nie bawię (stara data),a więć ponwiam pytanko kolegi Pe_Jot próbował ktoś ?bo sprawa wygląda atrakcyjnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Saimon_2005

Witam.

Ja swojego passka ubezpieczam w PTU za pośrednictwem brokera, który dysponuje ofertami kilku T.U.

Wyliczając składki OC z holowanie po wypadku + NNW pasażerów +NNW właściciela pojazdu do 20kPLN wychodziło ok. 800PLN więcej.

Zaznaczam, że auto mam od roku, ubezpieczone w woj. mazowieckim i właściciel pojazdu ma prawko poniżej 3 lat (najmniej korzystny układ przy ubezpieczaniu samochodu).

Cały pakiet w zeszłym roku kosztował 1000PLN, a w tym roku 800PLN (10% zniżki za rok bezszkodowej jazdy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A czy ktoś może mi powiedzieć jak to jest z ubezpieczeniem samochodu kiedy kupię go od innej osoby w Polsce. Samochód ten byl juz zarejestrowany (na polskich tablicach) i ma ważne ubezpieczenie do maja 2008. Z tego co pamiętam OC przechodzi wraz z samochodem, a jak jest z AC? Czy przepisuje się to ubezpieczenie na nowego właściciela czy powiedzmy przestaje ono obowiązywać z chwilą podpisania umowy i reszta (niewykorzystane miesiące) są zwracane poprzedniemu wlaścicielowi? Jak to jest?

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. OC tak jak przypuszczalem można pozostawić i po wykonaniu rekalkulacji w dalszym ciągu można z niego korzystać. Natomiast jeśli chodzi o AC i KR takiej możliwości już nie ma.

 

Pozdrawiam suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tez doczepie, powiem tak kiedy ktos mi napisal na forum ze zaplacielm za mojego paska malo kasy (mieszakm w angli) no ale za to najtansze z mozliwych ubezpieczen wynioslo mnie za rok 620 fuli, bez zielonej karty i Assistance. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności