Skocz do zawartości
Gość papol

Jaki akumulator do TDI (diesel, parametry, wymiary)? B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś potrafi rozszyfrować datę produkcji tego akumulatora?

 

DSC_0243.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Datę nabijają na biegunach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że sam niedługo sam będę zmieniał akumulator, zainteresowałem się tematem.

Jak się wchodzi w ten wątek, to wydaje się, że są tylko 3 akumulatory pasujące. Okazuje się że jest tego znacznie więcej.

I wyszło takie coś.

http://www.opelastrag.seonetshop.pl/jak-akumulator-pasuje-do-passata-b6-tdi-w-wersji-highline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z racji, że sam niedługo sam będę zmieniał akumulator, zainteresowałem się tematem.

Jak się wchodzi w ten wątek, to wydaje się, że są tylko 3 akumulatory pasujące. Okazuje się że jest tego znacznie więcej.

I wyszło takie coś.

http://www.opelastrag.seonetshop.pl/jak-akumulator-pasuje-do-passata-b6-tdi-w-wersji-highline

I nie tylko . Są jeszcze takie : http://allegro.pl/akumulator-moll-m3-plus-k2-12v-75ah-680a-i5754592621.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam Varte Silver Dynamic 77ah,mam ja juz 2 lata chcialem sprawdzic poziom elektrolitu i doladowac go. Tylko nie wiem jak sie dostac do korkow,jest to akumulator bezopslugowy ale bez magicznego oka..Mozna jakos dostac sie do korkow???Varta.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam dwa lata U mnie siedzi 6-letni oryginał z taśmy :) I może się to komuś przyda że jego nie doładowanie powodowało jak się wydaje taki efekt że rozrusznik przestawał kręcić i auto nie odpalało Mogło się wydawać że to np immobilizer a tu jednak nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam Varte Silver Dynamic 77ah,mam ja juz 2 lata chcialem sprawdzic poziom elektrolitu i doladowac go. Tylko nie wiem jak sie dostac do korkow,jest to akumulator bezopslugowy ale bez magicznego oka..Mozna jakos dostac sie do korkow???

To jest akumulator bezobsługowy. Nic nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiadam Varte Silver Dynamic 77ah,mam ja juz 2 lata chcialem sprawdzic poziom elektrolitu i doladowac go. Tylko nie wiem jak sie dostac do korkow,jest to akumulator bezopslugowy ale bez magicznego oka..Mozna jakos dostac sie do korkow???[ATTACH=CONFIG]138340[/ATTACH]

A nie pojdzie tej naklejki oderwac o moze pod nia wlasnie sa jakies korki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie,raczej pozostal ten sposob. Producenci akumulatorow spejalnie nie dawaja korkow i pisza ze to bezobslugowe...akumulator wytrzymuje okres gwarancyjny i pa pa. O to w tym wszystkim chodzi.

Tylko powiedzcie w swojej Varcie Dynamic Silwer ktore to beda wyzlobienia? Mam pod ta naklejka 6 duzych kolek po zewnetrznej stronie i sa jeszcze 6 malych kolek blizej srodka pod ta naklejka. Wiec jakbym chcial wiercic to w ktorych kolkach zeby dostac sie do cel? Chce sprawdzic stan wody zapobiegawczo,aku ma ponad 2lata i chce zeby troche jeszcze.pozylo

Edytowane przez arek810316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem taki film i w moim jest tak samo pod ta naklejka tylko tam gdzie jest zarys przy duzych okregach tak jakby pod wkretak to u mnie jest aby zarys duzego okregu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwieni kombinacją na siłę :wmorde

Jak akumulator niedomaga, to kupujesz nowy, montujesz i jedziesz dalej. Przez następne kilka lat zapominasz że go masz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producenci akumulatorow spejalnie nie dawaja korkow i pisza ze to bezobslugowe...akumulator wytrzymuje okres gwarancyjny i pa pa. O to w tym wszystkim chodzi.

 

Powodem odparowywania wody jest wyłącznie za duży prąd ładowania .Powinien wynosi 13,9 - 14,5 V Jeśli ładowanie będzie w tym zakresie to nawet po 10 latach użytkowania akumulator nie będzie wymagał uzupełnienia wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za duży prąd ładowania .Powinien wynosi 13,9 - 14,5 V

 

Andrzeju sorki, że Ciebie starszego mojego kolegę poprawiam (przy okazji pozdrawiam) ale jeżeli prąd to w Amperach a napięcie to w Voltach :papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie mam problem z diagnozą czy padnięty aku czy świece żarowe. Ciężko odpala przy -15, w okolicy -5 było jeszcze ok. Gdy już odpali pierwszy raz, 2,3 i kolejne bez problemu. Wczoraj po nocy nie chciał odpalić (kontrolki abs esp, cykanie przekazników) po podlaczeniu kabli do samochodu odpalił bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby padła jedna ze świec żółta spiralka świeciłaby cały czas po odpaleniu samochodu. Miałem ten problem w zeszłą zimę. Obstawiałbym akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp pokazuje błędy na 3 z 4 świec... więc mam dylemat, żadna spiralka świec nie świeci a rano jest problem przy 1 rozruchu... każdy kolejny strzał na dotyk pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka wszystkim, szybkie pytanko , passat b6 170km, altek siedzi Valeo 021 903 026L -180A , wiec jaki akumulator do tego, coś 74Ah / 680A czy coś większego ?, a czy taki wogóle starczy , dzieki z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka wszystkim, szybkie pytanko , passat b6 170km, altek siedzi Valeo 021 903 026L -180A , wiec jaki akumulator do tego, coś 74Ah / 680A czy coś większego ?, a czy taki wogóle starczy , dzieki z góry

 

bierz 750A or nawet 800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki akumulator

 

Masz oryginalnie 72Ah i taką samą moc bym założył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności