Skocz do zawartości
Gość black47

uszczelka pod anteną

Rekomendowane odpowiedzi

Gość black47

Witam i proszę o poradę .W moim pasku wykruszyła sie częściowo uszczelka pod anteną zalepiłem to silikonem ale nie wyglada to najefektowniej , nie wiem jak dobrać sie do anteny zeby wymienić uszczelkę .może ktos to juz robił prosze o podpowiedź .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3BG nie ma większego problemu z demontażem anteny. Ja u siebie "podkleiłem" ją czarnym klejem do wklejania szyb samochodowych i od tamtego czasu jest :ok:

Myślę że przy odrobinie cierpliwości można ją ładnie objechać silikonem tak, by nie rzucało się w oczy. Tylko najpierw dokładnie oczyść miejsce łączenia się podstawy anteny z dachem :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość black47

Dzieki za odpowieź . Myslałem o wymianie uszczelki lub anteny ale obawiam sie ze bez zdjecis podsuftki sie nie obejdzie a to juz chyba nie na moje siły . Pozdrowienia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie szukam sklepu gdzie bede mógl dokupic sama uszczelke pod antene do mojego paska bo niestety w tych co byłem proponuja tylka kupno calej anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast silikonu wolałbym Sobie sam zrobić uszczelkę, wyciąć z czegoś co uszczelnia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro można kupić tanio całą antenę. Bo samej uszczelki to chyba nie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie szukam sklepu gdzie bede mógl dokupic sama uszczelke pod antene do mojego paska bo niestety w tych co byłem proponuja tylka kupno calej anteny

 

O samą uszczelkę to możesz pytać w ASO,może będą mieć ;) Z używek to raczej nie dostaniesz.bo albo ją wywalają albo kupisz tylko z anteną.Ewentualnie jest taki materiał z którego możesz wyciąć,lub nawet ze zwykłej gumy ale to już nie to samo...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w ASO jest dostępny zestaw naprawczy (uszczelka, nowa nakrętka, oring). Koszt ok. 30zł, wrzucałem kiedyś na forum nr katalogowy.

 

//edit

 

nawet znalazłem starego posta

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=543930&postcount=6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawlik126

A Czy ten zestaw naprawczy pasuje również do Passata 3B sedan ?? Czy tylko do 3BG ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje,powinno pasować. Ja miałem już w tak kiepskim stanie uszczelkę i wymieniłem ją na taką która była na antenie w skodzie felicji. Bo akurat miałem na stanie. Kapke mniejsza była ale po podgrzaniu, spasowała idealnie.

 

15m roboty, bez ściągania tapicerki z góry, jedynie poluzowanie nakretki od anteny, wycięcie starej i założenie nowej od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli w ASO, że sama uszczelka nie występuje. Poradziłem sobie w ten sposób, że kupiłem antenę i uszczelkę z demontażu na giełdzie elektronicznej (Sosnowiec - Milowice) - cena 20 zł. Uszczelkę da się założyć bez demontażu anteny, ale w lecie, gdy jest ciepło. Ja swoją tak wymieniłem - nakładając od góry - operacja trochę ryzykowna (potrzebny śrubokręt aby naciągnąć trochę uszczelkę) ale da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo anteny ... może głupie pytanie, ale tapicerke od dachu z tyłu bagażnika mam ciągle zalaną, tak jakby gdzieś podczas deszczu było gdzieś coś nieszczelne, kompletnie nie mam pojęcia skąd mi się do wewnątrz leje :( Uszczelka od anteny jest spyrciała w ogóle jej nie ma... może się z tego lać mi woda do środka po suficie???

 

A jesli nie to to na co mam popatrzeć, żeby ewentualnie zlokalizować źródło przecieku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniej anteną cieknie. Kupić zestaw naprawczy albo całą antenę na alle i podmienić uszczelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trzy miesiące temu, woda lała mi się do środka przez pękniętą uszczelkę anteny. Pojechałem na złomowisko gdzie rozbierają samochody, gdzie nabyłem uszczelkę z Golfa, pasowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy anteny? Widziałeś ile to kosztuje ori? Więcej niż nowa antena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak otworów na wkręty. Nie pasje rozmiarowo, a poza tym to jako tako nie jest uszczelka. Pod anteną jest o-ring założony na kwadrat i to on uszczelnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie antena u mnie na pewno. Po dwóch dniach pięknego ciepłego słońca wszystko wyschło i dzisiaj jak sie nowu rozlało, zaczęło moknąć, a że widziałam gdzie zaczęło to otworzyłam bagażnik ściagnęłam kawałek górnej tapicerki, boczne słupiki w i .... MAM CIE !! krople wody przeciekały od śrub (dwóch) trzymający tylny reling... ale problem w tym że próbowałam dokręcić i śruby dobrze trzymają, że nie dałam rady, więc??

 

Nie ogarniam ;///

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Od góry, podważaj delikatnie zaślepkę:

 

- tylna zaślepka podważać od tyłu pojazdu, bliżej przodu w reling wchodzi ząbek i łatwo złamać

- przednia zaślepka analogicznie.

 

Czyli jednym słowem, podważasz od szerszej strony. Jest na wcisk, nie boj się że coś pęknie, zawsze pęka część mocowania:P

 

I znajdujesz nakrętkę na klucz 13mm. Dokręcenie nic nie da, trzeba je całkiem zdjąć i kupić nowe uszczelki piankowe w ASO lub robić patenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności