Skocz do zawartości
Gość black47

uszczelka pod anteną

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżam

 

Przed lift sedan by wymienić kompletne uszczelnienie anteny trzeba ściągać podsufitkę ? Niestety po myjni straciłem zewnętrzne uszczelnienie anteny i na zaś chcę wymienić.

Kupić lepiej ori uszczelkę czy nowy zestaw z anteną?

http://allegro.pl/antena-vw-passat-b5-golf-4-skoda-fabia-octavia-i5256447831.html

Edytowane przez ZyWiecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalna uszczelka w serwisie kosztuje ponad 50 zł. Nowa antena z aukcji jest Chińska. Ja kupiłem sama uszczelkę za parę złotych na http://www.aliexpress.com/snapshot/8073439817.html?orderId=78102933810245&productId=32574632128. Przesyłka przyszła za 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jej wymianą ? Demontaż podsufitki w sedanie czy można jakoś spróbować ją naciągnąć od góry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie, w ASO jest dostępny zestaw naprawczy (uszczelka, nowa nakrętka, oring). Koszt ok. 30zł, wrzucałem kiedyś na forum nr katalogowy.

 

//edit

 

nawet znalazłem starego posta

 

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=543930&postcount=6

 

Czy ten zestaw naprawczy jest również do anteny z GPSem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez gps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem antenę. Zamówiłem chińszczyznę z Allegro. Uszczelka trzyma, nic cieknie. Antena też dobrze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nikt nie pomógł. Do wymiany uszczelki należy ściągać podsufitkę? Mówimy teraz o wersji Sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby zdejmowania podsufitki. Wystarczy, że odkręcisz rączki w tylnej części podsufitki po obu stronach. Następnie dwie boczne osłony za siedzeniem i dopiero wtedy swobodnie odchylisz podsufitke na tyle żeby włożyć klucz i odkrecisz mocowanie anteny. Dla ułatwienia można zdjąć uszczelki tylnych drzwi ponieważ podsufitka lekko zachodzi za uszczelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o taką odpowiedź mi chodziło. Dzięki bardzo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej anteny nie odkrecal nikt od nowosci chyba. Zezarta byla cala. Uszczelka próchnica. Ale radio odbieralo super. Kupilem nowä za 60zl caly komplet. Zakup okazal sie niezlym kiblem. Radio przestalo sciägac co kolwiek i gdziekolwiek....kupilem orginalnä stopke nowego bacika i radio smiga jak malina....to tyle w temacie kupilem tanio i zaoszczedzilem...

Ja mam kombika ale tez trzeba było lekko odgiäc podsufitke ale robota znosna. Gorzej ze zdjeciem listwy na gorze i bocznych zeby podsufitke opuscic. No i trzeba czyscic rece co chwile.

Strasznie potem widać odbite brudne paluchy na tapicerce...

Edytowane przez dario3103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość pracuj w rękawiczkach to tapicerki nie pobrudzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na przyszłość pracuj w rękawiczkach to tapicerki nie pobrudzisz ;)

 

Tylko ze jak ufifrasz rekawiczki to dalej bedziesz marasic podsufitke. Czyli co za roznica? Jedynie co pozostanie czyste to wlasnie rece...a powinno byc na odwrót. Mialem rekawice biale materialowe i niestety od udzczelki zrobily sie czarne a dalej to szlo jak z pieczätkä gdzie sie nie dotklem to zostawaly slady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności