Skocz do zawartości
nethome

diesel Moment dokręcenia szpilki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ?

Przymierzam się do wymiany rozrządu i nie mogę znaleźć informacji na temat momentu dokręcenia szpilki rolki napinacza w 1.9 PD silnik ATJ nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji tylko o pękających szpilkach lub z uszkodzonym gwintem może ktoś by poratował mnie ? z góry dziękuję 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na obudowę rozrządu ta górną ?

20 Nm + 45°

Edytowane przez dartroom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

? ale mi chodzi o szpilkę która wykręca się z głowicy i wkręca nową a nie o nakrętkę którą przykręca się rolkę napinającą;-)

 

Jedyną informację znalazłem tutaj pod tym linkiem Link  że z siłą 15nm ale chciałbym to potwierdzić ?

- Śruby koła wałka rozrządu (20 Nm + 45°).
- Nakrętka rolki napinającej (20 Nm + 45°).
- Środkowa osłona paska zębatego (10 Nm).
- Osłona paska zębatego dół (10 Nm).
- Szpilka rolki napinającej (15 Nm).
- Śruby koła pasowego (10 Nm + 90°).

Edytowane przez nethome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja rada jest nie dotykać tej szpilki jak jest dobrze. Zazwyczaj po wymianie sa dziwne historie ze szpilka wyjechała z gwintem itp.

Nie znam momentu dokręcenia, wiem ze bardzo lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok pewnie tak zrobię chociaż przy wymianie rozrządu jest w zestawie i zalecają jej wymianę bo nie wiadomo ile ona już tam siedzi ciężka decyzja ruszać czy nie ruszać ;-) 

Zawsze można skorzystać z zestawu naprawczego Helicoil ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz pdf od zestawów np SKF piszą, że 15 Nm. Nie ruszam tej szpilki. Rydzyk fizyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejrzyj sobie filmik z wymiany rozrządu na kanale youtube - marewel i tam pokazuje jak sie wymienia i dokręca tą szpilke, wykręcasz starą szpilke, wkręcasz nową lekko ręką kontrujesz dwie nakrętki i popuszczasz kontre i wystarczy już jest dokręcona

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności