Skocz do zawartości
JurekW

Uszkodzone panewki wału co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Skoro to wątek o kodach to proszę o pomoc:

Czy silnik ( kompletny słupek) CBB będzie pasował do osprzętu CBA??

Proszę o ratunek ponieważ kupiłem CC (CBA 2008r CR) i po 1 dniu uszkodziła się panewka z wałem.

1) Znalazłem słupek CBB i według tego co widzę w ETCE to są to elementy zamienne ale wolę to potwierdzić u kogoś kumatego.

2) Czy data produkcji ma wpływ na to czy zamontuję osprzęt na danym silniku? ( konkretnie słupek CBB 2010 osprzęt CBA 2008) ??

 

Proszę o mądre rady :)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

link do srtony Etka online z silnikiem:

http://ifinterface.com/prog/car/prog2/inprog.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem czy tu, ale zapytam. Zakupilem passatka b6 2,0 tdi z marca 2010 wersja highline z napisami bluemotion technology na klapie i grillu, w papierach jest, ze emisja spalin co2 jest146 g/km, ale czy rzeczywiscie tak jest? Moze ktos cos wie? Dodam jeszcze, ze to anglik, bardzo wazne, bo jutro musze zaplacic za niego podatek VRT (sprowadzony do Irlandii, i tu sie go nalicza wlasnie od emisji spalin, roznice sa dosc znaczace). Z gory dzieki za wszelkie info.

Edytowane przez gemini01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ekonomiczniej i ciszej na długiej trasie mieć przy 140km/h 2500 obrotów niż 3000

W B6 2010 rok silnik 1.6 CR przy 150 km/h jest ok 2800 obr wiec nie jest tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z silnikiem cffb ? 2.0 tdi 140 km . nie mogę znalesc informacji na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam B6 2.0 CBAB,

niestety poszukuję silnika na wymianę.

Na allegro nie ma dosłownie CBAB,

ale jest kilka z oznaczeniem CBA.

Czy dobrze rozumiem, że każdy z nich będzie kompatybilny,

wedle tego co wiem ostatnia litera mówi tylko o mocy (sterowniku),

a mechanicznie każdy pasuje.

Proszę o potwierdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A co moglibyście powiedzieć Panowie o moim CC. Czy mam DPF, i gdzie mógłbym znaleźć tłumaczenie tych kodów?

 

tpstiEr.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

OK. Już znalazłem. Podaje link do strony na której możecie wpisać kod z wlepki i otrzymacie odpowiedź.

 

A moje dodatkowe pytanie to: czy 7MG czyli "Emission standard eu5" oznacza ze mam dpf czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad obecnością DPFa można się zastanawiać w passatach do ~2008r. Potem nie ma innej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaje link do strony na której możecie wpisać kod z wlepki i otrzymacie odpowiedź.
I gdzie ten link? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam silnik BMP z 2007r i potrzebuje nr chlodnicy spali, ta co jest w aucie jest uszkodzona i musze kupic na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,używałęm opcji "szukaj" ale nic nie znalazłem dlatego piszę tutaj:padł silnik a dokładnie dół(głowica ok ale blok do wymiany),silnik ma oznaczenie bma,nigdzie nie mogę znaleźć ani bloku ani silnika,znajomy przywiózł kpl silnik o symbolu bdk,czy podejcie ten silnik do mojego auta i czy ewentualnie jakiś inny blok będzie pasował do mojej głowicy???pzdr,auto to b6 2,0 tdi z 2006 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc jaki mam silnik i jaka wersję czy to na pewno BWV?

IMG_3554.jpg

IMG_3555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu pomagać, skoro jak byk jest napisane BWV. Silniki bodajże do aut na Francję robione :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a coś o tym silniku wiesz więcej ?

a co te oznaczenia z tabeli znaczą?

z Francją się zgadza

Edytowane przez kaespe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie który silnik(kod silnika) 1.8 tsi będzie najlepszym wyborem do zakupu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze do jakiego auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer silnika.jpgNumer silnika.jpg

 

Czy ktoś byłby tak miły i powiedział mi cokolwiek na temat tego silnika? Jest to 2.0 TSI z 2012/2013 r. Auto jest z USA i ma 200 km, a nie 210km. Nie mogę znaleźć jakichkolwiek opinii na jego temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym się przywitać jako nowy użytkownik forum.

Niestety znalazłem sie w tym miejscu forum ponieważ na dzień dobry czeka mnie wymiana silnika i nie wiem jaki typ mogę zastosować ewentualnie na zamianę. Mój ma oznaczenie BMR. Bardzo bym był wdzięczny za możliwie szybka odpowiedz ze względu na to ze auto soi w Polsce a ja jestem za granica i mam naprawdę mało czasu na zorganizowanie naprawy i odebranie auta.

Poza tym będę wdzięczny za ewentualne informacje na temat gdzie w promieniu 200 km od Elbląga można taki silnik kupić w rozsądnej cenie. Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozrząd się skończył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności