Skocz do zawartości
snap171

benzyna Wymiana rozrządu 2.0 TSI CCZB - jaki wybrać, gdzie i za ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, rosol napisał:

o człowieku.... na bank tam się obija... po rozebraniu zobaczysz jak to wygląda...

No przy takim wyniku każde odpalenie silnika to 6 w totka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wtryski też daj na regenerację lub kup nowe.... ten silnik przy takim przebiegu już lekko zajechany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@papas5 rozrząd to powinien był być wymieniony przy maks. 170-180tys.km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rosol napisał:

o człowieku.... na bank tam się obija... po rozebraniu zobaczysz jak to wygląda...

Zamówiłem full wersję z ASO włącznie z osłoną walka "okular". W przyszłym tygodniu wymiana . Do tego czasu auto będzie stało i czekało, dodatkowo dolot idzie w piątek do czyszczenia. 

Czy pompa wody jest też napędzana łańcuchem i trzeba ją wymienić?

Dziękuję za informacje 

Edytowane przez papas5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.Pompa wody napędzana jest paskiem z tyłu silnika.

Na obudowie rozrządu na wysokości napinacza jest zaślepka do kontroli wysunięcia napinacza.Wyciąga się gumkę i sprawdza ile jest wysunięty napinacz,a nie komputerem w blokach pomiarowych.

Tym bardziej ,że w nich brak takiego parametru jak Wymagany kąt wałka.

Edytowane przez yogibabu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yogibabu uwierz będzie wysunięty na maksa... Kąt ma być bliski zeru

@papas5 ile dałeś za auto bo wsadzisz w niego trochę kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, rosol napisał:

@yogibabu uwierz będzie wysunięty na maksa... Kąt ma być bliski zeru

Ja nie twierdzę ,że tak nie jest.

Ja znam przypadki,że bez problemu przelatał taki cczb 320 tys no ori rozrzązie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, rosol napisał:

 

@papas5 ile dałeś za auto bo wsadzisz w niego trochę kasy

2013 rok , 274 tys, polski salon , jedna reka , dałem 25 tys. bezwyapdkowy

Zrobione ma (poprzedni właściciel) wszystkie amorki DCC, turbo nowe, sprężarka i sklaplacz klimy nowe, nastawnik faz rozrządu nowe, springi z tyłu nowe, wahacze przód nowe, mam na to papiery. To tak z grubszych rzeczy. Auto robiło tylko trasy do 2019 roku serwis ASO tez mam historię. 

Po zakupie zrobiłem: świece, cewki , odma, olej i filtry. No i zacząłem sie interesować rozrządem i dolotem choć jak wspomniałem auto chodzi cicho czy to zimny motor czy ciepły , pracuje równo nie trzęsie, ale z racji że dolot nie był czyszczony a z obserwacji forum i info z neta wynika że czas najwyższy to w piątek robię dolot a w środę rozrząd (już jedzie z ASO w Olsztynie ). Liczyłem się z takimi kosztami w sensie ok. 6 tys. Zawsze wolałem zrobić sam (wiem co wkładam za części) niż jakby sprzedający powiedział że rozrząd zrobiony ale nie miałby na to dokumentów. 

Części do CCZB wszystko oryginał 

1x    06K109158BP    Łańcuch rozrządu

1x    06K109467K    Napinacz łańcucha

1x    06H109469T    Szyna ślizgowa

1x    06H109469AP    Szyna ślizgowa

1x    06H109509Q    Szyna ślizgowa

2x    N10554005    Śruba z łbem płaskim

2x    N91130301    Śruba cylindryczna z gniazdem wielozębny

6x    N91130401    Śruba cylindryczna z gniazdem wielozębny

1x    06H109158N    Łańcuch rozrządu

1x    06H109509P    Szyna slizgowa

1x    06H109469AH    Szyna ślizgowa

1x    06H109469AQ    Szyna ślizgowa

1x    06H109467AE    Napinacz łańcucha

1x    WHT009475    Śruba z łbem 6-kątnym

1x    06K109210AF    Obudowa napędu kół

8x    N91096702    Śruba z łbem soczewkowym torx

1x    06H103483C    Uszczelka

1x    06H103483D    Uszczelka

1x    WHT007212B    O-ring

1x    WHT003463    O-ring

21x    N91096701    Śruba z łbem soczewkowym torx

6x    N10470703    Śruba z łbem płaskim

3x    N10196103    Śruba imbusowa soczewkowa

2x    N91050601    Śruba z łbem 6-kątnym

11x    N91048802    Śruba z gniazdem wielokątnym

1x    06K115225C    Łańcuch napędowy

1x    06K109507F    Napinacz łańcucha

plus

Osłoną walka okular B19307

 

To cały komplet do CCZB 

 

Edytowane przez papas5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, rosol napisał:

@papas5 jak poszła wymiana?

Jutro odbieram auto. Z niespodzianek to miska olejowa jeszcze do wymiany była bo ruda mocno ją wzięła. Części wymienne powyżej pasują idealnie. 275 tys przebiegu mechanik powiedział że już napinacz na wyczerpaniu. Do tego dolot wyczyszczony i pompa wody wymieniona. Ktoś tu pisał że jest z tyłu silnika a jest z przodu trzeba kolektor wyjąć. 

Messenger_creation_FA7A86A8-D63C-46EE-9CAD-9839AB2D7814.jpeg

Messenger_creation_BF6062F1-7C2A-487A-B578-79F6B904B4D8.jpeg

Messenger_creation_7C948CF2-FA03-4FB3-87D0-6DEF029B359F.jpeg

IMG_20241114_155905.jpg

IMG_20241114_161335.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem ,że z tyłu.Tył silnika to strona łączenia ze skrzynią biegów. ;)

Fakt,napinacz mocno wysunięty.Ale i przebieg zacny jak na ten rozrząd.

Edytowane przez yogibabu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, yogibabu napisał:

Ja pisałem ,że z tyłu.Tył silnika to strona łączenia ze skrzynią biegów. ;)

Fakt,napinacz mocno wysunięty.Ale i przebieg zacny jak na ten rozrząd.

Dodam że łańcucha nie było nic słychać czy to zimny czy ciepły silnik. Dobrze że z tego forum dowiedziałem się że można to sprawdzić VCDS lub tym wziernikiem w obudowie. 

Reasumując. Sugerowanie się tym ze skoro łańcucha nie słychać to można jeździć jest dużym błędem. Taka jest moja opinia. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, papas5 napisał:

Reasumując. Sugerowanie się tym ze skoro łańcucha nie słychać to można jeździć jest dużym błędem. Taka jest moja opinia. 

 

 

I to jest słuszne co mówisz.Po to zrobili ten otwór inspekcyjny w obudowie żeby sprawdzać napinacz.

Jak dobrze pamiętam to w instrukcji serwisowej jest napisane,że pierwsza kontrola po 200 tysiach.

Edytowane przez yogibabu
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź te wymontowane rzeczy i sprawdź na nich daty produkcji.... Dolot coś czysty jak na 275tys.km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, rosol napisał:

weź te wymontowane rzeczy i sprawdź na nich daty produkcji.... Dolot coś czysty jak na 275tys.km

Już za późno są w koszu u mechanika a On raczej nie będzie miał czasu na szukanie. Mam historię ASO do 189 tys a jedyny właściciel tego auta na pewno nie wymieniał rozrządu pytałem o to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2024 o 16:57, papas5 napisał:

Części do CCZB wszystko oryginał 

1x    06K109158BP    Łańcuch rozrządu

1x    06K109467K    Napinacz łańcucha

1x    06H109469T    Szyna ślizgowa

1x    06H109469AP    Szyna ślizgowa

1x    06H109509Q    Szyna ślizgowa

2x    N10554005    Śruba z łbem płaskim

2x    N91130301    Śruba cylindryczna z gniazdem wielozębny

6x    N91130401    Śruba cylindryczna z gniazdem wielozębny

1x    06H109158N    Łańcuch rozrządu

1x    06H109509P    Szyna slizgowa

1x    06H109469AH    Szyna ślizgowa

1x    06H109469AQ    Szyna ślizgowa

1x    06H109467AE    Napinacz łańcucha

1x    WHT009475    Śruba z łbem 6-kątnym

1x    06K109210AF    Obudowa napędu kół

8x    N91096702    Śruba z łbem soczewkowym torx

1x    06H103483C    Uszczelka

1x    06H103483D    Uszczelka

1x    WHT007212B    O-ring

1x    WHT003463    O-ring

21x    N91096701    Śruba z łbem soczewkowym torx

6x    N10470703    Śruba z łbem płaskim

3x    N10196103    Śruba imbusowa soczewkowa

2x    N91050601    Śruba z łbem 6-kątnym

11x    N91048802    Śruba z gniazdem wielokątnym

1x    06K115225C    Łańcuch napędowy

1x    06K109507F    Napinacz łańcucha

plus

Osłoną walka okular B19307

 

To cały komplet do CCZB 

Jaki wyszedł koszt tych części i gdzie kupowałeś?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.01.2025 o 10:01, kris185 napisał:

Jaki wyszedł koszt tych części i gdzie kupowałeś?

 

2900 pln kupowałem w ASO w Olsztynie, plus osłona wałka 200 pln firma Borsehung , do tego pompa wody z paskiem oryginał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie jeździ ktoś na rozrządzie firmy Borsehung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2025 o 19:02, kris185 napisał:

A pytanie jeździ ktoś na rozrządzie firmy Borsehung.

Też chciałam cały rozrząd wymienić z firmy Borsehung. Ale dwa niezależne sklepy w tym jeden który sprzedaje tylko części tej marki nie było w stanie dobrać części po Vin katalogi pokazują dwa komplety. Poza tym któryś napinacz był wadliwy z oryginału . Jeśli możesz sobie pozwolić i zapłacić za dwa komplety i jeden oddać po wymianie to różnica między oryginałem a Borsehung była ok 850 PLN. Tylko że w oryginale masz wszystkie śruby nowe. ASO mówiło że powinno się już starych nie zakładać . Tak wymieniają w ASO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2025 o 19:02, kris185 napisał:

A pytanie jeździ ktoś na rozrządzie firmy Borsehung.

Ja jeżdżę. Wszystko ok. kupiłem kompletny zestaw razem z osłonami. Wymieniałem sam. Kupiłem dokładnie ten zestaw

https://allegro.pl/oferta/lancuch-rozrzadu-podstawa-okular-oslona-vw-audi-seat-skoda-1-8-2-0-tsi-tfsi-14617271719

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności