Skocz do zawartości
raver32

2.0 TDI - 85.000km czy już czas na wymianę rozrządu?

Rekomendowane odpowiedzi

tyle w serwisie mi podali, pod Wasze rozwazanie zostawiam czy oplaca sie jechac do jakiegos warsztatu

celem zaoszczedzenia niewielkiej sumy - CHYTRY TRACI DWA RAZY - moze byc kuku

to odpowiedz serwisu sprzed 3 miesiecy:

Producent zakłada wymianę zestawu rozrządu z pompą cieczy chłodzącej co 120 000 km. Jeżeli Pański samochód miał przeprowadzoną planowaną wymianę paska rozrząduprzy przebiegu ok. 120 000 km to następna wymiana powinna być wykonana przy ok. 240 000 km. Na dzień dzisiejszy wymiana zestawu rozrządu (pasek,komplet rolek,śrub i nakrętek jednorazowych) oraz pompy wody i paska wielorowkowego to koszt ok.1500 zł z Vat (materiały i robocizna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie opłaca się jeździć po garażach, ja dziś ustaliłem termin w Szczecin Kołacz Łopiński na 1 grudnia za kwotę 1400zł komplet myślę ze cena ok jak na VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak te ceny mają sie do silnika 1.9 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma passata b5 i nie wprowadzajcie go w blad silnik AFN wymiana co 4 lat lub co 90 tys informacje z ksiazki Autodata

 

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

 

a jak te ceny mają sie do silnika 1.9 TDI
przy twoim silniku nie trzeba zderzaka sciagac powinny byc cenny niskie masz jeden walek rozrzadu i wymiana jest prosta pasek napedza pompe wody napinacz zalecaja wymieniac co drugi raz pierwsza wymiana paska po 120 tys przy 240 wymienic napinacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile kosztuje wymiana całego kompletnego rozrządu w Passacie/Audi z silnikami 2.0 TDI Passat z roku 2006 a Audi 2005
kolega ma passata b5 i nie wprowadzajcie go w blad silnik AFN wymiana co 4 lat lub co 90 tys informacje z ksiazki Autodata

 

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra patrzylem na jego profil

 

---------- Post added at 22:45 ---------- Previous post was at 22:41 ----------

 

wymiana co 120 tys lub 4 lata napinacz co 240 tys na pasku jest pompa wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie muszę wymienić rozrząd w moim pasku? Jeżeli sprowadziłem go z Niemiec jak miał przejechane ok 180 tysięcy i wymieniłem mu rozrząd + pompę wody i po jakim czasie jest zalecana następna wymiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po jakim czasie muszę wymienić rozrząd w moim pasku? Jeżeli sprowadziłem go z Niemiec jak miał przejechane ok 180 tysięcy i wymieniłem mu rozrząd + pompę wody i po jakim czasie jest zalecana następna wymiana?
przy twoim silniku co 120 tys lub co 4 lata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktos moze ile kosztuje wymiana rozrządu w ASO w trójmieście? W Tczewie w jednym z warsztatów krzykneli mi mi 1700zł. Tak z ciekawości czy był ktoś może u Groblewskiego ostatnio? Dzisiaj slyszałem w radiu, że niby w tym tygodniu jest akcja serwisowa i za symboliczną 1zł robią przegląd przed zimą i wymieniają koła na zimowe. Gdzie jest haczyk?

Edytowane przez bubo13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wie ktos moze ile kosztuje wymiana rozrządu w ASO w trójmieście? W Tczewie w jednym z warsztatów krzykneli mi mi 1700zł.

 

Zadzwoń do Benepolu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benepol wola 1300zł Kołacz łopinski 1360 zł a krostocki cichy 1800zł wszystko w szczecinie tak podaje dla porównania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Benepol wola 1300zł Kołacz łopinski 1360 zł a krostocki cichy 1800zł wszystko w szczecinie tak podaje dla porównania

 

Dla mnie wybór jasny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dzwoniłem do Benepolu (Dealer Volkswagena) dzięki elmiko za podpowiedź, powiedzieli 1400zł, 300zł taniej niż w Tczewie, oczywiście na oryginalnych częściach, a nie zamiennikach, zapytałem o wymiane imbusa przy pompie oleju, sam imbus jest bardzo tani około 20zł, ale za wymiane 300zł! Bo ponoć trzeba zdemonotować miske olejową? Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. jak inaczej dostac sie do pompy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze miejsce "łączenia" imbus-gniazdo jest na zewnątrz a nie wewnątrz silnika, technicznie poprostu się nie znam bo nigdy nie widziałem konstrukcji tego silnika naocznie, ale cena 300zł to nie za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cena to najlepiej pewnie do Tomka z Rumi w TYM temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i rozrząd z wybierakiem wymieniony, koszt po rabacie 2364zł, troche dużo, liczyłem, że zamknę sie w 2 kołach, wymiana samego zabieraka kosztowała 800zł bo potrzeba było zdemontować oprócz miski olejowej także napęd pompy więc stąd takie koszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana samego zabieraka kosztowała 800zł

 

Mocno zdarli. Ja płaciłem w Gorzowie Wlkp. 200zł za robocizne + zabierak + silicon.

 

Ale nie ma co drzeć szat - ważne, że zrobione i nie musisz się tym martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocno zdarli. Ja płaciłem w Gorzowie Wlkp. 200zł za robocizne + zabierak + silicon.

 

Ale nie ma co drzeć szat - ważne, że zrobione i nie musisz się tym martwić.

 

Witam, ale robiłeś w ASO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w warsztacie, który parę lat temu był ASO, ale stracił autoryzację. Nie wiem dlaczego.

Ale w środku wszystko wygląda jak w ASO, tylko reklamy na ścianach to Golf V, kilka prospektów Passata B5lf:-)

Jakby czas zatrzymał się w miejscu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności