Skocz do zawartości
bimbol

Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3B!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość criscom

Witam

 

Miałem małe zdarzenia tzn. podczas jazdy z prędkością około 50 km/h otworzyła mi się pokrywa silnika.

 

Od tamtego czasu cały czas mruga mi kontrolka (!) i przy uruchomieniu silnika dodatkowo sygnalizuje 3 sygnały dzwiękowe?

 

Czy ktoś miał podobną sytuację

 

co to może oznaczać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie gdzie się znajduje kontrolka ciśnienia oleju w passacie b5fl, 2001r., z dużym fisem? Z góry dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanie gdzie się znajduje kontrolka ciśnienia oleju w passacie b5fl, 2001r., z dużym fisem? Z góry dziekuję za odpowiedź.

Pokazuje się w górnej części FIS-a, ale tylko wtedy jak jest za małe ciśnienie w układzie smarowania silnika. Dodatkowo usłyszysz 3 piknięcia i zobaczysz napis STOP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkąd zakupiłem swojego paska nie mam żadnej kontrolki od świateł mijania . Czy ona występuje w tej wersji, czy może tylko spaliła się żaróweczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie, czy kontrolka od poduszek zapala sie zawsze podczas uruchamiania silnika?

Taki przypadek, ogladalem pewnego passata i sprawa wyglada tak, otwieram samochod centralnym wkladam i przekrecam kluczyk wszystkie kontrolki sie swieca i nastepnie gasna. Po skonczonej jezdzie wylaczam silnik i wyjmuje kluczyk i teraz kiedy znow chce go uruchomic kontrolka poduszek sie nie zapala! zeby to zrobic musze zamknac samochod z pilota, otworzyc go, przekrecic kluczyk i dopiero pojawia mi sie kontrolka poduszek.

Jest tak jak ma byc czy sadzicie, ze ktos przy tym grzebal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklana, dzeki za odp.

Problem w tym, ze w tym temacie http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=19995&highlight=kontrolka+poduszki zdania sa podzielone...(ale wychodzi z tego przytoczonego tematu na to, ze w 3BG zapala sie zawsze a w 3B nie) postaram sie to jeszcze jakos sprawdzic...

pozdrawiam.

Edytowane przez RHB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze po włączeniu zapłonu zostaje wykonany test układu AirBag i po jego zakończeniu bez błędu kontrolka gaśnie, miałem kiedyś 3B i też tak było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy można wlutować ponownie diodę od kontrolki ABS? Bo w moim aucie poprzedni właściciel ją usunął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy można wlutować ponownie diodę od kontrolki ABS? Bo w moim aucie poprzedni właściciel ją usunął.

 

Pewnie że można, tylko dlaczego ktoś ją usuwał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem, może myślał że w ten sposób ukryje awarie ABS-u, brzęczyk też wypięty żeby nie brzęczał . Byłem dziś w warsztacie i elektryk stwierdził, że muszę licznik kupić, a to mi się nie uśmiecha, bo wiadomo koszt będzie większy. Dlatego szukam jakiegoś sposobu na doprowadzenie mojego licznika do porządku. Dzięki Andrzeju.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znajdź dobrego elektryka albo elektronika samochodowego i Ci zrobi. Taki mądry to i ja bym był wykręcić stary licznik i wstawić nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

w moim paski ostatnio zapalila sie kontrolka plynu do spryskiwaczy.. dolalem plynu, a ona ciagle po odpaleniu auta sie pojawia wraz z sygnalem ostrzegawczym.. czy tak powinno byc, ze po dolewce samo sie nie kasuje?? a teraz jak moge usunąc ten bląd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam...

w moim paski ostatnio zapalila sie kontrolka plynu do spryskiwaczy.. dolalem plynu, a ona ciagle po odpaleniu auta sie pojawia wraz z sygnalem ostrzegawczym.. czy tak powinno byc, ze po dolewce samo sie nie kasuje?? a teraz jak moge usunąc ten bląd??

 

Zgadza się po dolewce powinna się nie zapalać kontrolka. Prawdopodobnie coś się dzieje z czujnikiem w zbiorniczku płynu do spryskiwaczy,sprawdź styki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zdarzyło sie raz, myslalem ze przypadek. Zdarzyło sie drugi raz mysle dobra poczekam jeszcze. Ale dzisiaj podczas trasy 10 kilometrów zdarzyło sie dwa razy wiec czas zajac sie problemem.

 

Przeczytalem cały watek i wiem ze bez podpiecia do VAG sie nie obejdzie. Dzisiaj zamowie kabelek. Ale o co chodzi?

 

Zaswieca się kontrolka UKŁAD HAMULCOWY (wykrzyknik) oraz kontrolka ABS i do tego 3 sygnaly. Na dodatek dziwny objaw, bo przy wystapieniu sygnału auto jakby jakby na sekunde gwałtownie przychamowało a za drugim razem przy ruszaniu i przy jednoczesnym poajwieniu sie sygnału zgasło. Płyn hamulcowy w zbiorniczku wyrównaczym jest tak jak trzeba, klocki (bez czujników) wymieniane na wiosne - stare tez były bez czujników, przy okazji wymieniałem tarcze z przodu, wymieniony przegób z prawej strony. Spotkał sie ktos z takimi objawami i moze zasugerowac prawdopodobna przyczynę???

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na słaby akumulator... Tylko nie pytaj dlaczego ;), choć wyjaśnione było już TUTAJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowalem Vag-com 409. Zadnego bledu jest chodiz o ABS nie było. Pokazały sie inne bledy

 

00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)

27-00 - Implausible Signal

00943 - Heated Exterior Mirror: Driver Side (Z4)

35-00 - -

00944 - Heated Exterior Mirror: Passenger Side (Z5)

35-00 - -

00930 - Locking Module for Central Locking: Rear Left (F222)

27-10 - Implausible Signal - Intermittent

 

Po wykasowału wraca błąd 00928 co jest mi znane. Objawy, zamykanie od srodka odbija, nie swieci swiatelko drzwi (tylko w lecie nie ma problemu gdy długo nie pada), brzeczyk właczonych siwatel nie dziala jak nie pali sie swiatelko, wiec to pewnie mikrostyki w zamku lub/i zimne luty. Wogole to akumulatro jest nowy, ale i tak mialem sie zamiar przyjzec instalacji, kablom na dobre.Musze tylko znaleźc czas. Aha no i jeszcze lusterko od kierowcy nie grzeje, prawe grzeje, wiec nie wiem skad ten bład. No ale to juz temat na inne miejsce. W kazdynm dziekuje za pomoc. Mam zamiar jeszcze posprawdzac akumulatr, napiecia na właczonym i wyłaczonym, abs na kanale, i zobacze czy tam jakies historie nie siedza *wspomnianie 8volt)

 

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje pomocy caly czas swieci mi sie kontrolka od poduszek moze ktos wie so trzeba zrobic po za poklaczeniem kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje pomocy caly czas swieci mi sie kontrolka od poduszek moze ktos wie so trzeba zrobic po za poklaczeniem kompa

Modlić się :D Zeby to była tylko wtyczka od poduszki z siedzenia. Podepniesz to ci pokaże któa poducha fixuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności