Skocz do zawartości
Gość VW 1.8T

>>> A B S <<< co jest z nim ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VW 1.8T

witam !! mam takie pytanko , zapalam silnik a tu świeci kontrolka ABS , kontrolka (!) na czerwono i trzy sygnały dzwiękowe ? co się dzieje ? tak juz mam pare razy . Po 3 - 6 sek. gaśnie i jest wszystko ok ! :zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. VAG prawdę Ci powie ;)

2. ABS w ogóle działa? Może bezpiecznik wywaliło i jeździsz bez ABSu...

3. sprawdź poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym i napisz jak to wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze posprawdzaj kostki połączeniowe przy czujnikach. Bo mi jak wymieniali łożysko, to niedokładnie wpięli kostkę i miałem to samo. Po poprawieniu - znikło. Jeśli jeszcze np: przeczyszczenie styków w kostkach nic nie da - to padł czujnik. A który - to ci VAG powie :ok::cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość simo

Abs jest chyba jaczulszym urzedzeniem w pasacie. Jesli cokolwiek zlego dzieje sie z ewektryka to wywali ci blad abs. Np jak masz rozladowany akumulator i podczas zapalania napiecie spadnie ponizej 8V chyba to ci zglosi to jako blad abs, zapiszczy po czym zgasnie i wszystko bedzie dzialac. Inna przyczyna moze byc jakas ingerencja w ukladzie elektrycznym (moze jakis alarm albo odcinke zakladales) i przy sprawdzaniu podzespolow po przekreceniu kluczyka nie wszystko jest tak jak byc powinno i zglasza blad abs (ja tak mialem jak mi gosc odciecie zle zalozyl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość custome

Witam, dwa razy miałem ten sam problem i okazało się że kolanko od wężyka pod szybą spadło z zaczepów. Kiedy założyłem je na miejsce wszystko było ok. Może to taka błachostka jak u mnie. Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie robiłeś ostatnio nic z zawieszeniem przednim ??

:cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

witam , mam takie pytanko . Sprawdziłem bezpieczniki i co .... :przestraszony: ani w pozycji 16 ani w 40 nie mam bezpiecznika , o co chodzi ?? z karteczki ktora jest przyklejona do tego dekielka , który maskuje właśnie te bezpieczniki jest tam zaznaczone że powinny być w tych miejscach , a ja nie mam nic ?!! ale do tej pory ABS działał poprawnie . Jeszcze jedno o jakie kolanko ci chodzi CUSTOME ?? przesyłam zdjęcie moich bezpieczników , moze ktos mi powie czy brakuje jakis ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem dokładnie to samo jeżeli Twój akumulatorek jest już wiekowy to go wymień...problem zniknie od razu gwarantuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toś wygrzebał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalezisko archeologiczne roku :rotfl: Chyba starszego tematu już nie ma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam z siebie się śmieje...nawet nie wiem jak to się stało że ten wątek był na pierwszej stronie a ja machinalnie odpowiedziałem...prośba do moderatora o zamkniecie. przynajmniej chłopaki macie ubaw...pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to dobrze, że temat powrócił. Mi się pali lampa ABS. Wykasowałem błędy powiązane z czujnikiem po lewej stronie. po przejechaniu się 2m lampka powróciła. Trzy razy zapiszczało i lampka od hamulca się zapaliła. Błąd mówił o czujniku położenia, może walniete są a może tylko brudne? Osłona przegubu poleciała, może coś popaprało tam? ABSu nie mam. Czasami coś tam troche zaterkocze, ale ogólnie go nie ma. Hamulce żyleta. Od czego zacząć sprawdzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro już ktoś odkopał to i ja skorzystam ;p

 

Problem u mnie ten sam, no właśnie prawie ;p

 

Otóż czasami zapala mi się lampka od hamulców (!) i pojawiają się 3 sygnały dźwiękowe,

natomiast nie pali się lampka od ABS'u. Co to może być?

 

Dodam, że dzieje się to po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, a nie od razu po odpaleniu silnika.

Edytowane przez Łazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż czasami zapala mi się lampka od hamulców (!) i pojawiają się 3 sygnały dźwiękowe,

natomiast nie pali się lampka od ABS'u. Co to może być?

Płyn hamulcowy dolej :D A jak jest tyle ile powinno być, to przeczyść czujnik od płynu. Masz go pod spodem zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyn hamulcowy dolej A jak jest tyle ile powinno być, to przeczyść czujnik od płynu. Masz go pod spodem zbiorniczka.

 

Potwierdzam - pierwsze co trzeba sprawdzić to poziom płynu hamulcowego. U mnie takie cuda się działy przy poziomie minimum (mrugająca lamka, trzykrotny sygnał dzwiękowy) - po uzupełnieniu jak ręką odjął :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam - pierwsze co trzeba sprawdzić to poziom płynu hamulcowego. U mnie takie cuda się działy przy poziomie minimum (mrugająca lamka, trzykrotny sygnał dzwiękowy) - po uzupełnieniu jak ręką odjął

a zlokalizowałeś cieknący cylinderek? Bo ten płyn raczej nie wyparował sam z siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to dobrze, że temat powrócił.

Bardzo dobrze, ze powrócił bo całkowitego rozwiązania nie było jedynie wskazówki gdzie szukać...

Kolego miałem dokładnie to samo jeżeli Twój akumulatorek jest już wiekowy to go wymień...

Potwierdzam. Jeśli poziom płynu hamulcowego jest OK, po VAG-owaniu nic nie wykazuje, nie widać też żadnych wycieków w okolicach cylinderków to trzeba sprawdzić akumulator. U mnie było to samo. naprowadził mnie też podobny wątek post #8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzies na forum opisana procedura odpowietrzania hamulców poprzez VAG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest gdzies na forum opisana procedura odpowietrzania hamulców poprzez VAG?

Jest: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23231&highlight=odpowietrzani*+hamulc*+VAG

Używaj wyszukiwarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności