Skocz do zawartości
CiasnyBaniak

Rozrząd, jakiej marki ...

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co mi się wydaje to producent zaleca przy 180 tys. km. 

Ja wymieniłem przy 86 tys. km, ale po 5 latach i mechanik powiedział, że jeszcze rozrząd był w dobrym stanie i by pojeździł, więc na spokojnie. Wymieniłem, bo mi się pompa wody zacinała. 

Lepiej zrobić wcześciej tym bardziej, że to nie majątek. Zestaw z ASO kupiłem za 750 zł, pompa wody 250 zł i robocizna 1100 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem auto tydzień temu, według faktury rozrząd i pompa była wymieniana 23 marca czyli funfel nówka. Dziwny dźwięk dochodzi spod pokrywy rozrządu tak jakby co jeden pełny obrót na jałowym słychać jakieś chrobotanie. Udało mi się odchylić trochę pokrywę ale poległem dziś z dalszą ekspansją w końcu święta.

Na zdjęciu widać , że znacznik jest w pozycji godzinowej 1 lub 2 a nie powien być 10-11?

We wtorek zadzwonię do serwisu w którym był robiony. Poprzedni właściciel zapłacił 800 funtów za to!

 

 

hh.PNG

IMG_20230408_170242.jpg

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jeden obrót tłok leciutko uderza o zawór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle? Sprawdziłem kąt synchronizacji

Camshaft adaptation intake bank 1: phase position -1.56 °

Za tydzień jadę zostawić do nich auto aby sprawdzili w ramach gwarancji.

 

 

Edytowane przez jakbli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę przestrzec wszystkich którzy planują wymianę rozrządu. Po kolei.... Do zestawów rozrządu np. INA dodają napinacz firmy litens. W moim vw t4 2.5 TDI był tejże firmy napinacz paska pompy wtryskowej.  Napinacz po około 1000km rozleciał się w mak. Trudno kupiłem nowy, założyłem i jeździ. W passacie b8 2.0 tdi 150km (świeży zakup brata) pękła sprężyna napinacza paska rozrządu po pół roku od wymiany. Jak się okazało również był to litens. W obu przypadkach był to litens made in ROMANIA. Trochę poczytałem na ten temat, trochę jutube (polecam wpisać litens rumunia) i tam facet tłumaczy, że wszystkie wyprodukowane w rumunii to szmelc. Po lekturze powiem tak: nie sądziłem, że aż tylu ludzi dotknął ten problem. Także nie polecam, zwracajcie uwagę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało przejechać jakieś 10k po wymianie rozrządu i dalej jeździ. Też mam rumuński, ale z ASO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem rozrząd w maju 2021r, czyli 15 tys km temu na oryginał vw. Nie wiem jaki mam napinacz być może też rumuński litens. Nie wiem co vw pakował do zestawu/kompletu rozrządu. Może ktoś mnie oświeci? Teraz nie będę rozbierał i czytał co tam napisali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szykuję mi się wymiana rozrządu w Passacie B8 CRLB 150 km , z jakiej firmy polecacie kupić kompletny zestaw  ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za INA ale jak widać można trafić na rumuński napinacz. Jestem rozczarowany że w B8 pokrywa rozrządu nie jest szczelna jak w B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wszyscy, którzy zastanawiają się na wymianą pasków rozrządu w naszy TDI niech zwrócą jeszcze uwagę na wymianę PASKA napędu pompy olejowej. Niestety też trzeba ściągać miskę olejową i (raczej) wymienić uszczelniacz wału korbowego.  W starszych TDI-kach był "ołówek", w nowych mamy paseczek - MOKRY paseczek (04L 115 264 A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście byłem przekonany że jest imbus. Jest jakiś interwał dla tego paska?

 

Untitled.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma interwału. Ja myślę że przy następnym rozrządzie do niego zajrzę. Czyli przy 400 tyś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności