Skocz do zawartości
Gość yonash

Mrugająca kontrolka świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

wymienilem czujnik na nowy ,ale nadal kontrolka swiec mruga , i bledu nie da sie wykasowac ,co jest grane ;/ ma ktos na to jakis patent???

 

---------- Post added at 20:41 ---------- Previous post was at 19:51 ----------

 

Oki :) poradzilem ,oszukujac kompa, sciagnalem kostke z nowego pozostawiajac go na pedale ,i przepiolem na stary ,wykasowalem blad na starym (na starym czujniku pokazywal blad dopiero jak nacisnelo sie swiatla ) wylaczylem zaplon , wpiolem wtyk do nowego i teraz smiga , bledu juz nie ma i kontrolki sie nie zapalaja ,moze to bedzie pomocne dla kogos ,pozdrawiam.

 

I dodam ze za wloski zamiennik zaplacilem 29 złotych , w ASO kosztuje 75 zł

 

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 20:41 ----------

 

hmm ,bylo dobrze godzine i znowu to samo ,myslalem ze sie udalo ,ale jednak po przejechaniu kilku kilometrow kontrolka swiec ponownie miga , musze podlaczyc vaga i zobaczyc czy znowu wywalilo 16955 ;/ niech to szlak,.... juz brak mi pomyslow...

 

---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 21:45 ----------

 

zalozylem ponownie stary czujnik i moze jutro uda sie ten nowy wymienic na inny , i wiem juz napewno ze winny migajacej kontrolki jest ten czujnik stopu ,poniewaz gdy kontrolka migala dalem kasuj bledy ,i jak skasowalo to kontrolka przestala mrugac ,wiec widac ze to go boli , ma moze ktos jakiej pomysly jeszcze ?????? cos bierni jestescie dzis...;/

Edytowane przez piotr555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dołącze się i opowiem w jaki sposób uporałem się z problemem mrugającej kontrolki świec zarowych a więc zaczeło się od tego iz po zapaleniu się kontrolki auto przestało jechać pedał gazu nie działał a jest elektroniczny więc zonk serwis skasował błąd po około 100 km powtórka, miedzy czasie wymieniłem potencjometr pedału przyspieszenia dość kosztowny nowy, używka 100 zł nie pomogło, czujnik stopu, sprawdziłem dywanik pod fotelem kierowcy moduł komfortu i nic. Tak meczyłem się około 3 miesięcy kasowałem błąd vagiem i dalej jazda, problem wystepował zawsze podczas deszczu i to dało mi do myślenia wyciagnołem kompa i obudowe i co się okazało uszczelka pod puszką kompa nie istniała rozsypała się w rękach!!!Woda dostawała się pod uszczelką na kostki z przewodami!!! po wymianie uszczelki na nową koszt w ASO około 150 zł problem znikł a ile to kosztowało nerwów tego nie wspomne tak więc od prawie roku problemu nie ma, dodatkowo zamontowałem osłone nad kompem i aku koszt 100 zł ale wody mniej oraz syf się nie zbiera na podszybiu

Moze komuś z podobnym problemem pomoge

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj regulowałem wysunięcie czujnika stopu bo włączał mi się juz przy maksymalnym wciśnięciu pedału - teraz po ustawieniu po delikatnym wciśnięciu już się zapala. Podczas tej regulacji zauwazyłem jakieś dziwne stukanie jakby w przewodach coś się załączało i włączało jakiś przekaźnik z przodu samochodu. przy ruszaniu tymi przewodami są stuki jakiś przekaźników z przodu samochodu na wyłączonym zapłonie. Co to może być czy jakiś przwód walnięty lub ten czujnik? a i przy okazji wyskoczył mi błąd czujnika stopu i zaczeła mrugać kontrolka świec żarowych - wyglada mi to na jakiś luz we wtyczkach lub złamanie przewodu ale jak znaleźć złamany przewód w tak niedostępnym miejscu?

Edytowane przez marcel_76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Również zapaliła mi się kontrolka świec żarowych i komunikat "engine workshop".Obroty samoczynnie się ustawiły na 1200.Diagnoza-Potencjometr gazu do wymiany,ale mając trochę szczęścia może się okazać,że to problem połączeń na kostce do kompa.Ostatnio zostawiłem uchylone okno na noc,a rano woda w środku(po h.. w wodzie siedziałem hehehe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie tez zaczela mrugac ta kontrolka od swiec. Zauwazylem rowniez ze jak mam wlaczone swiatla mijania to pala sie tez te od hamulca plus trzecie swiatlo stopu. Jak wtedy nacisne hamulec to pala sie jescze bardziej(jasniej) czyli jest reakcja na pedal. Jak nie mam wlaczonych swiatel mijania to swiatla stoptu pala sie tylko wtedy gdy nasisne pedal czyli wszystko ok. Ostanio wyminialem zarowki stopu. Czy zarowki moga byc powodem tego bledu czy raczej czujnik stopu juz jest papa.

Macie jakies pomysly albo sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostanio wyminialem zarowki stopu. Czy zarowki moga byc powodem tego bledu czy raczej czujnik stopu juz jest papa.

A na jakie żarówki wymieniłeś?? Jak najbardziej będą to żarówki do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz racje wlasnie na to samo wpadlem i poszedlem do samochodu i wykrecilem te co wsadzilem i jest ok. Jakie powinieniem kupic mozesz podac jakis symbol albo model. Chodzi mi o swiatla stopu.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie powinieniem kupic

Oznaczenie tych żarówek to ->P21/4W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Zapaliła mi się dzisiaj kontrolka świec, obroty skoczyły po włączeniu zapłonu na 1100 obrotów i spadła moc - max co mogłem wycisnąć to 20km/h. Po wyłączeniu silnika po ok godzinie było to samo więc spróbowałem za jakieś 20 minut i nic sięnie dziąło. Nie wiem czy to problem ze świecami czy co????

Nie wiem czy to ma znaczenie bo tak czytam o żarówkach stopu u Was ale padła mi żarówka prawego światłą tylniego i mimo iż zamontwałem dobrą też nie działała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam podobny problem. Zapaliła mi się dzisiaj kontrolka świec, obroty skoczyły po włączeniu zapłonu na 1100 obrotów i spadła moc - max co mogłem wycisnąć to 20km/h. Po wyłączeniu silnika po ok godzinie było to samo więc spróbowałem za jakieś 20 minut i nic sięnie dziąło. Nie wiem czy to problem ze świecami czy co????

Nie wiem czy to ma znaczenie bo tak czytam o żarówkach stopu u Was ale padła mi żarówka prawego światłą tylniego i mimo iż zamontwałem dobrą też nie działała.

 

Kolego, musisz podłączyć autko pod VAG-a i sczytać błędy. W twoim przypadku to raczej nie żarówka, bo w przypadku żarówek to tylko kontrolka świeci a auto ma dalej moc taką jaką miało.

Bez numerów błędów to można tylko powróżyć co jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstępne informacje są takie że po podpięciu pod VAGa nie było połączenia ze sterownikiem silnika więc nie wiadomo czy nastąpiło jakieś zwarcie czy komp mi się spalił. Samochód zostawiłem do oględzin - później będę wiedział co jest grane. Mam nadzieję że nic poważnego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapalila mi sie kontrolka od ESP i mruga od swiec zarowych. Myslalem ze swiatla stopu brak kupilem wszystkie nowe zarowki( mimo ze nie byly poprzerywane) i dalej to samo. Trzecie swiatlo spotu dziala normalnie. Jezdzi tez normalnie. jak myslicie gdzie szukac czy te stopy w lampach sa innym bezpieczniku niz tzreci stop. Macie jakies pomysly bo mam choinke na desce a juz po swietach.:hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Norgman sprawdż czujnik stopu pod pedałem hamulca to raczej bedzie przyczyna , zreszta odpowiedz masz nawet w postach wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie po odpaleniu silnika autko chodzi na wolnych obrotach, ale jak daję gazu załącza się kontrolka świec żarowych wyczytałem że to problem z elektryką. podpiołem pod komputer pokazało że jest problem z pedałem gazu. Jak to sie wymienia i ile to może kosztować w B5 kombi 2000 silnikiem ATJ? proszę o pilną pomoc?

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też wywalilo błąd:

 

16955 - Brake Switch (F): Implausible Signal

P0571 - 35-00 - -

zapalił się engine workshop i kontrolka świec żarowych a po mocniejszym hamowaniu zapala się ABS+ESP

 

więc sprawdziłem żarówki i podłączenie świateł z tyłu i wszystko ok więc padło na czujnik, który zakupiłem.

Czujnik 30 parę złotych ale po wymianie d.pa i dalej żaden stop się nie świeci i okazało się że padł bezpiecznik :) dla potomnych szukających numerów i pdf'ów może się przyda więc załączam to może po numerze błędu ktoś sobie znajdzie.

4A0 945 515 A - numer czujnika do aut produkowanych do 05-2002

1K2 945 511 RDW - numer czujnika do aut produkowanych po 05-2002

 

powodzenia

W??cznik stop_do_05_2002.pdf

w??cznik ?wiat?a_po_05-2002.pdf

4A0 945 515 A.jpg

1K2 945 511 RDW.jpg

Edytowane przez BartekP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam pytanie do znających sie na rzeczy-wczoraj jechałem swoim paskiem przy dużej ulewie po mieście skręciłem na skrzyżowaniu w prawo i zapaliła mi się żółta kontrolka ESP ,stanąłem wyłączyłem silnik odpaliłem powtórnie i problem znikł ,a dziś w czasie jazdy ESP zapaliło się powtórnie.Podłączyłem vaga4.9 i wyszło- błąd 18265 sygnał obciążenia brak osprzętu,musze dodać że kontrolka gaśnie przy kolejnym odpalaniu auta proszę o pomoc jaka może być przyczyna dziękuje z góry i czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym zaczął od sprawdzenia elektryki przy abs-ie, wykasował bląd i zobaczył czy znowu się pojawia. możliwe że sterownik abs zdycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie mam pytanie do znających sie na rzeczy-wczoraj jechałem swoim paskiem przy dużej ulewie po mieście skręciłem na skrzyżowaniu w prawo i zapaliła mi się żółta kontrolka ESP ,stanąłem wyłączyłem silnik odpaliłem powtórnie i problem znikł ,a dziś w czasie jazdy ESP zapaliło się powtórnie.Podłączyłem vaga4.9 i wyszło- błąd 18265 sygnał obciążenia brak osprzętu,musze dodać że kontrolka gaśnie przy kolejnym odpalaniu auta proszę o pomoc jaka może być przyczyna dziękuje z góry i czekam
Witaj!Twój problem to prawdopodobnie brak dobrego połączenia na kostkach pod sterownikiem silnika.Poprzez uszkodzoną uszczelkę między puszką "komputera" a nadwoziem dostaje się wilgoć,która to powoduje brak styku na przewodach(w kostkach połączeniowych).

W moim przypadku uszczelka ta nie była uszkodzona,a mimo to stoczyłem niemałą walkę z podobną awarią co Ty http://forum.vw-passat.pl/showthread...82#post1172882

Wyczyściłem przewody w kostkach,uszczelniłem silikonem(zachowałem starą uszczelkę) miejsce pod sterownikiem. Ponad pół roku od naprawy- spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie aby rozwiać wszelkie wątpliwości - migająca spiralka na desce rozdzielczej + czasem napis "ENGINE WORKSHOP" to nic innego jak czujnik świateł stop!!! I mimo tego że wydaje wam się że działa to należy go wymienić! Nieprawdą jest że jeżeli bedziecie z tym jeździć to koszt wyniesie 1500zł!!! Nie dajcie się też zrobić serwisom w bambuko!!!:dodupyNie trzeba po wymianie podłączać samochodu pod komputer! Ja w dniu dzisiejszym wymieniałem sam czujnik zajeło mi to 15 minut:dobrze a nie jestem mechanikiem! w passatach b5 po lifcie należy odkręcić 4 śruby - dwie przy bezpiecznikach i po jednej przy pułeczkach pod kierownicą a następnie należy całość pociągnąć w kierunku siedzenia. Następnie wystarczy przekręcić lekko czujnik i odłączyć kabel od czujnika i po temacie. Przy wkładaniu należy uważać na czujnik bo łatwo go uszkodzić!!! koszt nowego czujnika z obudową to 50zł bez obudowy 42 a ryzyko mniejsze z obudową! jeżeli mogę wam jakoś podpowiedzieć piszcie na gg 13935204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności