Skocz do zawartości
marhal

Wymiana przedniej szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czeka mnie wymiana szyby przedniej (mam 2 odpryski i chyba nie warto kleić, a może warto?-jak sądzicie?).Zdecydowałem się na Nordglass .Cena we Wrocławiu;Jaan ul.Robotnicza -450 pln ,na Terenowej -360 pln.

Mają zielone z paskiem ,bezbarwne z paskiem i moje pytanie którą wybrać oraz czym (oprócz koloru) różnią się te szyby?Jakie macie doświadczenia i co polecacie?

Może ktoś z Was wymieniał szybę we Wrocławiu w tych zakładach (jakie opinie?)i może warto dołożyć 100 pln i zrobić to w Jaanie(chyba bardziej znany).?

Czekam na odpo.

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ta sama szyba to idziesz chyba gdzie taniej, partactwa w zakładaniu szyb, to chyba juz nie ma. Bierz jak mozna fakturę czy paragon, chodzi o gwarancję.

A ile chcą za podgrzewaną.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marhal na Twoim miejscu kupiłbym szybe takiej marki, jakia była w oryginale czyli SECURIT.

Niby nie robi to dużej różnicy dla Ciebie, ale przy późniejszej sprzed.auta "pseudo znawcy" robią mine, że auto było po dachowaniu itp. i dziękują bardzo. Wnerwia mnie takie myślenie :krzeslem:

Jeśli się zdecydujesz, to napisz do mnie PW , to podam Tobie kilka nr tel. na śląsku z używ.szybkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że taka szyba w vw ( no zeby była ze zanaczkiem) kosztuje prawie 1000 zł bez robocizny, chora cena.

Proponuje Ci fimę JAAN, wymieniałem szybe u nich jakis miesiac temu , pękła od kamienia. Maja doswiadczenie i kleje któryuch nikt inny nie ma w polsce,( mozna jezdzic po 2 godzinach) pozatym jest to duza firma i w razie reklamacji nie ma problemu, ida na reke klientowi. U mnie spóznili sie z dostwa szyby 1 dzień i zamontowali mi szybe po cenie hurtowej bez kosztów robocizny :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje Ci fimę JAAN

Ja w ich koszalińskim oddziale robiłem naprawę. 120 zł za zlikwidowanie "pajączka". Jednego miałem zbyt blisko krawędzi szyby, to gratisowo zabezpieczyli go przed dostawaniem się wody (woda +mróz = po szybie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no rzeczywiscie chora ta cena(-1000zl-)ja zaplacilem w VW za szybke 106€ bez robocizny oczywiscie,tylko ze mialem znizke na ta szybke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO to dooobra cena. Więc będziemy teraz jeżdzić do Augsburga po odpukać, wymianę szyb..... :rotfl:

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czajkowskiego przed przejazdem kolejowym,320 zl sa ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrzej_2037

Witam,pracowałem 3 lata w zakładzie wymiany szyb.Jak się dobrze poszuka to znajdzie się identyczną szybę(poza rocznikiem)co założona.Szyby z serwisu i zwykłego zakładu nie różnią się jakością,jedynie znaczkiem firmowym np.GM-do naszego zakładu często trafiały takie szyby z logo albo z zeszlifowanym logo.Szyba ta sama a różnica w cenie nawet 4 krotna.A jeśli idzie o klejenie pęknięć to nie polecam większych niż kilka mm-odprysków-i to tylko świeżych,bo reszta to loteria,a gadanie o dodatkowym zabezpieczaniu to lanie wody dla podniesienia ceny.pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz-1971

Panowie mam wielką proźbę. Wymieniam szybę czołową bo ją rozbiłem przy wymianie wycieraczki:mad:i dostałem propozycję zakupu lepszej szyby z podgrzewaniem za 450.- i za 380.- zwykłej. Czy w B5 z 2000 roku jest sens montować szybe z podgrzewaniem czy ten model nie ma takiej opcji gdzyż np. na pulpicie nie mam przycisku do podgrzewania szyby przedniej jest tylko do tylnej:confused: i co myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w B5 z 2000 roku jest sens montować szybe z podgrzewaniem czy ten model nie ma takiej opcji gdzyż np. na pulpicie nie mam przycisku do podgrzewania szyby przedniej jest tylko do tylnej i co myślicie ?

Przycisku nie ma, ale jeżeli go kupisz i wstawisz to będziesz miał :) Na allegro taki włącznik ciężko dostać, a w ASO to będzie zapewne kosmiczna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem szybę bo miała dużo bardzo małych odprysków. Stara nieoryginalna szyba była seciurita i wyglądała jak po piaskowaniu. Wymieniłem na pilkingtona w Częstochowie i już po kilku miesiącach pojawiają się małe ryski i mikro-odpryski. Wydaje mi się że oryginalne szyby są dużo trwalsze. Nie radzę stosować żadnych nano-powłok na nową szybę!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na allegro taki włącznik ciężko dostać, a w ASO to będzie zapewne kosmiczna cena.

na stronce www.getem.pl u kolegi Krzysztofa taki włącznik 3B0 959 622 01C do passata to koszt rzędu 107pln

jak ktoś nie ma grzanych foteli to może zastosować od sharana o nr 7M395962201C za niecałe 86pln

wtyczkę o nr 8L0 971 972 do klawisza najlepiej kupić z kabelkami na szrocie (taka sama jak do podgrzawania tylnej szyby)

 

zresztą polecam LEKTURĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Wymieniłem na pilkingtona w Częstochowie i już po kilku miesiącach pojawiają się małe ryski i mikro-odpryski.
Tak jak w zasadzie w każdej szybie. Poczekaj do końca zimy i dopiero zobaczysz ryski.
Wydaje mi się że oryginalne szyby są dużo trwalsze
Nie sądzę. Widziałem szybę w B5fl (oryginał po wymianie) w taksówce która miała raptem 6 miesięcy i już były ślady rys. A facet właśnie wymieniał na Nordglass bo ta "nowa" mu pękła.
Nie radzę stosować żadnych nano-powłok na nową szybę!!!!

 

Dlaczego???

Po 3 miechach od wymiany wysmarowałem całą szybę i nie widzę żadnego problemu. Więc wyjaśnij dlaczego nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podgrzewanej przedniej szybie niektóre nawigacje mają problemy z sygnałem gps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat i mam pytanko. Mam pekniecie szyby w miejscu gdzie jest naklejka ta z numerem rej. I pytanko czy musze zmieniac szybe czy tez nie bo kolega mi powiedzial ze nie musze bo pekniecie nie jest w polu widzenia kierowcy wiec dowodu mi nie zabiora. Jak to dokladnie jest???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
wiec dowodu mi nie zabiora. Jak to dokladnie jest???

 

Zabiorą, zabiorą.

Jezeli jest nie widoczne to może sie uda. Ale pękniecię to pęknięcie i nie ma dyskusji duze małe, w polu widzenia czy też nie.

W zasadzie to diagnosta nie powinien ci podbić przeglądu jezeli taki masz do zrobienia. A dodam że z uwagi na kontrolę policji zaraz za stacjami kontroli pojazdów, jest coraz wiecej sumiennych diagnostów którzy nie przymykają oka. Bo póżniej policja przychodzi właśnie do nich i pyta dlaczego taki pojazd przepuścili.

A policja na drodze nie zawsze widzi te mniejsze pękniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marhal na Twoim miejscu kupiłbym szybe takiej marki, jakia była w oryginale czyli SECURIT.

Niby nie robi to dużej różnicy dla Ciebie, ale przy późniejszej sprzed.auta "pseudo znawcy" robią mine, że auto było po dachowaniu itp. i dziękują bardzo. Wnerwia mnie takie myślenie

 

tylko ze i tak na szybie jest data produkcji i nawet jak zalozysz securit to przyjdzie "fachowiec" i widzi ze auto ma 9 lat a szyba 2 :-)

 

w moim srednia dlugosc zycia szyby czolowej na chwile obecna to 2,5 roku - na wiosna zamontowalem 4 :-) - auto sprawdzone - bezwypadkowe, sie jezdzi po remontowanych (albo i nie) drogach to sie zawsze jakis kamyczek trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą wystarczy zrobić zdjęcie plus dokument od firmy montującej, iż "...uszkodzenia w polu widzenia..." i to chyba najlepszy dowód na wymianę szyby niezwiązaną z wypadkiem/kolizją. Takie dokumenty wydaje JAAN GLAAS przy pokryciu szkody z ubezpieczenia Szyby24 (Link4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności