Skocz do zawartości
Beni0

zmiana 235/35/R19 na 235/40/R19 VW CC. Da radę?

Rekomendowane odpowiedzi

Moze zahaczyc.

 

Ale o co?

 

Kup o ile jeszcze jest tzw lancuchy materialowe goodyera. Mam takie. Testowalem je rok temu w czechach jak pod gore nie moglem podjechac.

 

Poszukam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. Na feldze 6.5 cala...

 

no wg. tabelki od Arka o ile pamiętam to 6"...

 

W wiele innych miejsc też nie sięga na pierwszych oględzinach...

 

Kiedy zgłaszałem szkodę AC gość robił foty tylko z zewnątrz.

 

Czy mogę prosić kompletną listę kompatybilnych rozmiarów kół.

Na fotkach udostępnionych wcześniej nie ma nic o 215 w rozmiarze 17" ...

 

EDIT. Słuchajcie mam prośbę czy ktoś montował felgi od skody superb I do paska b6 ?

 

200245565_2_644x461_alufelgi-skoda-audi-vw-seat-5-112-17-cali-z-oponami-toyo-japan-dodaj-zdjecia.jpg

 

Jak doznania estetyczne ?

Za nie wiele większe pieniądze mogę mieć 3C0601025G VW model MACAU.

Co myślicie ? Które lżejsze ?

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was koledzy pytanie. Czy znajdzie się ktoś ogarnięty w kwestii felg, kto powie mi, czy felgi o rozmiarze:

szerokość felgi 8", rozmiar 18", rozstaw śrub 5x112, osadzenie ET 44, będą pasowały do Passata B6 Variant z 2006r?

 

Głównie chodzi mi o szerokość i ET felgi, nie wiem jak do tego podejść, a wolałbym uniknąć zakupu felg które nie będą pasowały. Jednocześnie chciałbym zapytać, czy do felg w rozmiarze 18" mogę wsadzić opony 225x45x18? Niby różnica w średnicy względem oryginału to tylko 6mm, czy myślicie że byłoby ok, czy jednak szukać 235x45x18 (trudniej o tej rozmiar w dobrym stanie na rynku wtórnym)?

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam do Was koledzy pytanie. Czy znajdzie się ktoś ogarnięty w kwestii felg, kto powie mi, czy felgi o rozmiarze:

szerokość felgi 8", rozmiar 18", rozstaw śrub 5x112, osadzenie ET 44, będą pasowały do Passata B6 Variant z 2006r?

 

Głównie chodzi mi o szerokość i ET felgi, nie wiem jak do tego podejść, a wolałbym uniknąć zakupu felg które nie będą pasowały. Jednocześnie chciałbym zapytać, czy do felg w rozmiarze 18" mogę wsadzić opony 225x45x18? Niby różnica w średnicy względem oryginału to tylko 6mm, czy myślicie że byłoby ok, czy jednak szukać 235x45x18 (trudniej o tej rozmiar w dobrym stanie na rynku wtórnym)?

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam!

a powiedz mi jakie masz zawieszenie?

 

jeśli chodzi o felgi - będą pasować.

 

jeśli chodzi o opony - mogą być 225/45 (najlepiej gdyby były 225/40). 235/45 sobie odpuść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ori koła w B6 to 8x18 et 44 z 235/40/18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi jakie masz zawieszenie?

 

jeśli chodzi o felgi - będą pasować.

 

jeśli chodzi o opony - mogą być 225/45 (najlepiej gdyby były 225/40). 235/45 sobie odpuść.

 

Zawieszenie mam standardowe- wersja Variant silnik 1.9TDI 77kW, prod. 12.2005, także chyba był tam jeden rodzaj zawieszenia;)

Zakupiłem oponki 225x40x18 zgodnie z Waszymi sugestiami, wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem oponki 225x40x18 zgodnie z Waszymi sugestiami, wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Trochę błąd kupować takie opony, przede wszystkim brak homologacji VW za zakładanie takich opon to B6. Ew problemy z ubezpieczalnią gdy się coś przytrafi, nawet nie z Twojej winy. A po drugiej stronie będzie wyuczony obywatel i podważy rozmiar tych opon na B6. No i w końcu będzie jak to mówią "koza" za standardowym zawiasie i takiej oponie. Przy tym rozmiarze masz prawie 1cm koło mniejsze jak przy 235 a to jest już widoczne.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Zakupiłem oponki 225x40x18 zgodnie z Waszymi sugestiami, wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam!

Trochę błąd kupować takie opony, przede wszystkim brak homologacji VW za zakładanie takich opon to B6. Ew problemy z ubezpieczalnią gdy się coś przytrafi, nawet nie z Twojej winy. A po drugiej stronie będzie wyuczony obywatel i podważy rozmiar tych opon na B6. No i w końcu będzie jak to mówią "koza" za standardowym zawiasie i takiej oponie. Przy tym rozmiarze masz prawie 1cm koło mniejsze jak przy 235 a to jest już widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę błąd kupować takie opony, przede wszystkim brak homologacji VW za zakładanie takich opon to B6. Ew problemy z ubezpieczalnią gdy się coś przytrafi, nawet nie z Twojej winy.

to jest Polska więc nie ma co popadać w paranoje.

ile znasz osobiście takich przypadków o których mówisz?

 

 

co do 18" i seryjnego zawieszenia - nie dobre połączenie. do seryjnego zawieszenia maksymalnie powinno zakładać się 17"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że obaj macie racje. Sam ciągle się waham by na letnie 7.5" naciągnąć 205/50 R17. Ale pewnie tak zrobię bo różnice między 225 a 205 na pewno będą spore.

Takie szybkie pytanie chciałbym przemycić bo ET tego koła będzie 37. Nie będzie obcierki z przodu przy skręcie - chodzi mi o 225/45?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!czy może ktoś mi pomóc??chodzi mi o rozmiar opon do mojego autka bo się zastanawiam czy 17 czy 18??i czy rozmiary opon które są podane w indeksie np.17 r. 235/45 czy tylko te pasują czy idzie jeszcze jakies inne naciągnąć??felg nie mam bo planuje zakup od razu z oponami i tak się zastanawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!!czy może ktoś mi pomóc??chodzi mi o rozmiar opon do mojego autka bo się zastanawiam czy 17 czy 18??i czy rozmiary opon które są podane w indeksie np.17 r. 235/45 czy tylko te pasują czy idzie jeszcze jakies inne naciągnąć??felg nie mam bo planuje zakup od razu z oponami i tak się zastanawiam

jeśli masz seryjne zawieszenie i nie planujesz go obniżyć to zapomnij o 18". kupuj 17".

 

opony dobiera się do szerokości felgi, a rozmiar 235/45 R17 jest po prostu zalecany, a zamienników szukasz właśnie do tego rozmiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to seryjne zawieszenie. To jeśli te 17 to z tego co się orientuje to chyba fela et 40??dzięki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co mi się wydaje to seryjne zawieszenie. To jeśli te 17 to z tego co się orientuje to chyba fela et 40??dzięki za info

 

Z tego co pamiętam, przy 17-tkach oryginalnie było ET47. Ale jak mogę coś doradzić, to szukaj 17-tek z CC, mają wprawdzie rozmiar 8x17, ET41, ale opona dalej ta sama 235/45 a lepiej wypełniają nadkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie bo troszkę ześwirowałem na punkcie jednych felg. Wiem, że pytałem jakieś 20 razy jedno w kółko ale muszę zapytać jeszcze raz. Znalazłem jedne 8" na ET35, problem w tym że chce naciągnąć 205/50. Tylko że nie wiem jak to może wyglądać, czy sama felga nie będzie już wystawać ?

 

ehhhhhhhhhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będzie wystawać, ale będziesz miał terenówkę na zwykłym zawiasie

http://www.tyrestretch.com/8.0_205_45_R18/8.0_205_45_R18_Goodyear/ tu masz prawie taką jakiej szukasz, prawdę mówiąc dupy nie urywa

 

http://www.tyrestretch.com/8.0_205_40_R18/ czterdziestka wygląda już ciekawiej

 

a czemu chcesz założyć taką wąską oponę? takie masz czy takie ci się podobają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu chcesz założyć taką wąską oponę? takie masz czy takie ci się podobają?

 

Wąska opona to oszczędność paliwa - troszkę jeżdżę.

Szeroka felga - znalazłem ładne toory, prawie nowe za dobre pieniądze - minus 8" cali.

 

W innym aucie miałem Uniroyale RainSport 2 205/50/16 na 7.5" i trochę pojeździłem, ale fakt lekko boki się wytarły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany kół letnich na 17. Jakiej marki opony polecacie? Wyczytałem że Michelin PRIMACY 3 jest warta zakupu. Proszę was o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w moim wcześniejszym autku miałem micheliny i byłem zadowolony kupowałem według testów adac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej marki opony polecacie?

Michelin

Dunlop

Continental

Hankook

Pirelli

itd, itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności