Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B5(3BG) 4.0 W8 275KM 4x4
    Rok prod: 2003

@niedzwiedzbb51 napisz co tam nowego wyszło? Turbo pompuje 0.6 bara - to znaczy,że żyje :D

tylko te seryjne doładowanie to jakby go nie było...

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: B5(3B) 1.8 T 150KM (AEB)
    Rok prod: 1999

Masz na mysli wszystkie weze od podcisnienia czy ten ezektor z zaworkami ktory znajduje sie przy przepustnicy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marecek tip wymieniony na nowy ,wszystkie wezyki od turbo nowe tak jak radziles,nowy n75 zamiennik. Waskimi szczypcami sprawdzilem wirnik zero luzu. Na trzecim biegu gdy mam 3tys obrotow jest cisnie okolo 0.6 ,jak zapne 4 i mam te same obroty trzyma 0.6.  Lecz nie czuje zeby auto bylo bardziej zwawe. Masz jakis pomysl co jeszcze mogl bym sprawdzic?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pojechać na hamownię? ;) seryjny 1.8T zbiera się jak dzisiejsze clio 1.2... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Heh no tak 1.2 tce 8.9 do setki. Chcialem jechac w tym tygodniu,wykonalem dwa telefony do tunerow zeby zweryfikowac cene hamowania i chipa. Jeden tuner powiedzial mi ze skoro przeplywka trzyma 120g /s i turbo bez luzu, trzyma 0.6 to mozna spodziewac sie 180 pare -190 km 290nm a drugi tuner stwierdzil ze silniki ****.we nie trzymaja serii i max moze zrobic 180km ale nie mam sie co nastawiac. 

Hamowanie 100zl a chip 600zl

Jest sens hamowac auto z intercoolerem seryjnym gdy temperatura otoczenia to 33 stopnie?

Marecek co myslisz o gotowej kosci ktora musial bym sobie wlutowac?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zauwazylem ze najwieksze doladowanie mam jak jest 1600 obrotow i wcisne gaz do konca tylko raz mam przy 2200 obrotow 0,6 a raz ponad 0,6 powyzej 3100 doladowanie maleje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zrób program i przehamuj przed i po. Niech tuner popracuje... może logi podpowiedzą że trzeba trochę zmienić charakterystykę w dole obrotów bo jest za bogato lub za ubogo - zawsze lepiej skorygować pod konkretny samochód, a nie pchać gotowca... Ja miałem 2 identyczne 1.8T na programie u tego samego tunera - jeden wyszedł 172, drugi jakoś 180... w Unitronicu (ale ich MAHA była bardzo negatywną hamownią i to było DAWNO temu :P).

Pochwal się co wyszło...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

MARECEK jestem juz umowiony za tydzien na chipa zobaczymy co wyjdzie mam nadzieje ze nie 120 pare km.  Moj poprzedni awt mial ponad 240tys realnego przebiegu jak robilem chipa a wyskoczylo 155 i 216Nm. 

Wstawie zdjecie wykresu serii i po chipie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No i jestem juz po chamowaniu . Tuner u ktorego mialem robic chipa znalazl dzis termin . 

No i mialem robic chipa a wyszla lipa! Czesci za ponad 3 tys wpakowane w auto warte 6 tys tore nawet nie trzyma serii  😧

Marecek masz jakis pomysl? Mam zamiennik dv i n75. Tuner powiedzial mi ze turbo za pozno wstaje i ze powinno byc minimum 215Nm a u mnie tylko 200.  Moj wykres z dzisiejszego dnis

20180806_213629.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta