Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

do tej całej elektroniki to mam dwie lewe ręce. Czyli przy tych mikrostykach trzeba zmienić cały zamek czy można zmienić same mikrostyki? Jeśli tak, to może macie gdzieś linka do sklepu gdzie to sprzedają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja rozwiązałem problem z zamkiem centralnym w bardzo prosty sposób. Też miałem problem z zamykaniem drzwi od strony kierowcy. Myślę że niedługo wstawię opis ze zdjęciami jak się do tego zabrałem. Jakby ktoś potrzebował więcej info służę pomocą.

 

gg: 11078149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam taki problem

1.Jak zamykam pilotem,wszystki drzwi sie zamykaja,oprocz kierowcy,podswietlenie wewnatrz dziala normalnie.Alarm uzbrojony dziala przy otwarci drzwi,od strony kierowcy reszta drzwi zamknietych.Jak otwieram pilotem,otwieraja sie wszystki drzwi oprocz kierowcy ,podswietlenie dziala

2.Jak zamykam kluczem,od strony kierowcy wszysto sie zamyka i podswietlenie tez dziala,jak otwieram tez wszystko sie otwiera i podswietlenie dziala.

3.Jak zamykam kluczem,od strony pasazera i bagaznika zamykaja sie wszystki drzwi,oprocz kierowcy,podswietlenie dziala normalnie.Jak otwieram,wszystko dziala oprocz drzwi kierowcy (nie otwieraja sie)

Na forum juz wszystko przeczytalem,bylo pare podobnych tematow do mojego ale bez odpowiedzi.

Zamek byl kilka razy rozbierany,jeden lut byl pekniety,zostaly przelutowane wszystkie luty i dalej to samo,modul i kable suchutkie,wiazka kabli miedzy slupkiem i drzwiami sprawdzona nie zauwazylem nic podejrzanego

Coto moze byc bo juz nie daje rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

Mam taki problem

1.Jak zamykam pilotem,wszystki drzwi sie zamykaja,oprocz kierowcy,podswietlenie wewnatrz dziala normalnie.Alarm uzbrojony dziala przy otwarci drzwi,od strony kierowcy reszta drzwi zamknietych.Jak otwieram pilotem,otwieraja sie wszystki drzwi oprocz kierowcy ,podswietlenie dziala

2.Jak zamykam kluczem,od strony kierowcy wszysto sie zamyka i podswietlenie tez dziala,jak otwieram tez wszystko sie otwiera i podswietlenie dziala.

3.Jak zamykam kluczem,od strony pasazera i bagaznika zamykaja sie wszystki drzwi,oprocz kierowcy,podswietlenie dziala normalnie.Jak otwieram,wszystko dziala oprocz drzwi kierowcy (nie otwieraja sie)

Na forum juz wszystko przeczytalem,bylo pare podobnych tematow do mojego ale bez odpowiedzi.

Zamek byl kilka razy rozbierany,jeden lut byl pekniety,zostaly przelutowane wszystkie luty i dalej to samo,modul i kable suchutkie,wiazka kabli miedzy slupkiem i drzwiami sprawdzona nie zauwazylem nic podejrzanego

Coto moze byc bo juz nie daje rady?

Na bank jest to wina zamka ;) Sprawdź jeszcze taz luty-popraw,krańcówka i mikrostyk.Powinno zadziałać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na bank jest to wina zamka Sprawdź jeszcze taz luty-popraw,krańcówka i mikrostyk.Powinno zadziałać...

w zakladzie TV sprawdzal mi znajomy i mowil ze wszystko jest ok

a jak to dokladnie sprawdzic zeby nie skladac kilka razy

czy mikro styk moze byc wytarty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich

 

Mam dokładnie to samo, tak przynajmniej zrozumiałem z twojej wypowiedzi, to znaczy wszystko działa poza zamknięciem/otwarciem drzwi kierowcy przy sterowaniu z pilota, zamykając kluczykiem uzbraja alarm i zamyka wszystkie drzwi, przy otwieraniu z kluczyka tylko odblokowuje mechanicznie, elektrycznie (podświetlenie, alarm) nie reaguje.

U mnie to się nasilało, to znaczy na początku 1 na 10 nie zamykał drzwi kierowcy, później coraz częściej, teraz czasami otworzy - 1 na 20 razy. Nie chce mi się za to zabierać, za to widzę jedną pozytywną stronę tej usterki - otwierając drzwi łamakiem nie rozbraja alarmu :)

 

Jak naprawisz, to daj znać co było, może skorzystam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dokładnie to samo, tak przynajmniej zrozumiałem z twojej wypowiedzi, to znaczy wszystko działa poza zamknięciem/otwarciem drzwi kierowcy przy sterowaniu z pilota, zamykając kluczykiem uzbraja alarm i zamyka wszystkie drzwi, przy otwieraniu z kluczyka tylko odblokowuje mechanicznie, elektrycznie (podświetlenie, alarm) nie reaguje.

U mnie to się nasilało, to znaczy na początku 1 na 10 nie zamykał drzwi kierowcy, później coraz częściej, teraz czasami otworzy - 1 na 20 razy. Nie chce mi się za to zabierać, za to widzę jedną pozytywną stronę tej usterki - otwierając drzwi łamakiem nie rozbraja alarmu :)

 

Jak naprawisz, to daj znać co było, może skorzystam :D

Jak naprawisz, to daj znać co było, może skorzystam

Jak tylko zrobie to dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich NIE DZIAŁAŁY DRZWI KIEROWCY I LUSTERKO

Miałem kiedys problem z zamkiem w drzwiach kierowcy i lusterkiem po tej samej stronie pisałem o tym kiedys (02,04,09r) a problem udało mi sie rozwiązać tydzien temu jak juz sie wziołem za nie konkretnie i zajeło to jakies 15-20min z naprawą! a jeździłem z ta usterką tyle czasu:). u nas na forum jest mało opisane jak to mozna naprawic ale jesli ktos chce to znajdzie wystarczy wpisac te same wyszukanie w samochodzie skoda tam jest opisane podobne przypadki sa zdjecia. Ja pojechałem do mojego dobrego elektryka kiedys on próbował to tez naprawic podpinał nowy sterownik sprawdzał bezpieczniki i nic po przeczytaniu wielu postów sam próbowałem to naprawic lecz be zskutecznie za słabo szukałem. Przyczyną takiej awarii może byc zaśniedziały lub przegnity styk nieraz nawet trzeba wymienic pin przy złączce albo tak jak u mnie przerwany kabel w drzwiach. wystarczy sciągnąc tą gume przy drzwiach odwinąć tasme z kabli bo inaczej nie zobaczycie nic i patrzec czy jest gdzies przerwany szukac tez niebiesko-zielonego osadu na nich wtedy latwiej tam doprowadzi nas i złaczyc po znalezieniu jesli tam nie ma to patrz przy sterowniku i nie wierzcie jak wam jakis mechanior powie ze sterownik lub modem do wymiany to jest problem z kablami gdzies przerwały sie u mnie to był kabel brązowo chyba żółty bynajmniej miał jakis jeszcze kolor jak bede mogłó to porobie zdjecia i wstawie je. U mnie po złączeniu tego kabelka wszystko wróciło do normy aż mi usmiech powrócił i teraz wszystko wróciło do normy. Wykasowałem jeszcze błedy i po robocie koszt to 30zł. Pozdrawiam moze komus to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów.

Co powiecie na to :

Pasek stał w garażu 17 dni z lekko uchylonymi szybami z przodu,bez uzbrojonego alarmu.Dzisiaj rano wsiadam,przekręcam kluczyk,słychać 4-5cio krotne pikanie /takie jak odzywa się przy rezerwie lub braku płynu do spryskiwaczy/,ale samochód odpala.Wszystko jest niby OK do czasu próby zamknięcia szyb.Nie działa sterowanie szybami w drzwiach kierowcy,lusterka nie reagują,samochodu nie można zamknąć centralnym ani z pilota,ani kluczykiem.Zamyka tylko kluczykiem drzwi kierowcy.

Po zryglowaniu drzwi pasażera i tylnych L+P,zamknięciu drzwi kierowcy kluczykiem idę do sklepu.Po powrocie otwieram z kluczyka moje drzwi /reszta nie reaguje/,odpalam motor - wtedy otwiera się reszta zamków.

Pojechałem do pracy i postawiłem go w lekko nasłonecznionym miejscu.

Po paru godzinach podchodzę do Paska i ku mojemu zdziwieniu WSZYSTKO wróciło do normy.Działa pilot,szyby i cała reszta.

Co to mogło być - słaby akumulator,czy coś innego ???

Jutro sprawdzimy VAGiem jakie błędy się pojawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Kolegów.

Co powiecie na to :

Pasek stał w garażu 17 dni z lekko uchylonymi szybami z przodu,bez uzbrojonego alarmu.Dzisiaj rano wsiadam,przekręcam kluczyk,słychać 4-5cio krotne pikanie /takie jak odzywa się przy rezerwie lub braku płynu do spryskiwaczy/,ale samochód odpala.Wszystko jest niby OK do czasu próby zamknięcia szyb.Nie działa sterowanie szybami w drzwiach kierowcy,lusterka nie reagują,samochodu nie można zamknąć centralnym ani z pilota,ani kluczykiem.Zamyka tylko kluczykiem drzwi kierowcy.

Po zryglowaniu drzwi pasażera i tylnych L+P,zamknięciu drzwi kierowcy kluczykiem idę do sklepu.Po powrocie otwieram z kluczyka moje drzwi /reszta nie reaguje/,odpalam motor - wtedy otwiera się reszta zamków.

Pojechałem do pracy i postawiłem go w lekko nasłonecznionym miejscu.

Po paru godzinach podchodzę do Paska i ku mojemu zdziwieniu WSZYSTKO wróciło do normy.Działa pilot,szyby i cała reszta.

Co to mogło być - słaby akumulator,czy coś innego ???

Jutro sprawdzimy VAGiem jakie błędy się pojawiły.

Najprawdopodobniej zawilgocony moduł komfortu,bo wszystko co opisałeś jest od niego zależne.Automatycznie po wyschnięciu wsio działa.Lepiej dźwignij za wczasu wykładzinę i sprawdź żeby nie było większych problemów.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno jak wymieniałem zamki w drzwiach sprawdzaliśmy i było suchutko jak pieprz :-(

Wprawdzie było w tym czasie parę dni bardzo deszczowych a garażu jest wentylacja...

Czy ten francowaty moduł jest aż tak wrażliwy???

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten francowaty moduł jest aż tak wrażliwy???

 

NIestety tak.Wystarczy trochę wilgoci i już się dzieją takie rzeczy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak kurna przetrwać mokre pory roku - jesień,zima,wiosna ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak kurna przetrwać mokre pory roku - jesień,zima,wiosna ???

 

Szczególnie w 3B (w 3BG z resztą też) szczególnie trzeba zwracać uwagę na wszystkie odpływy wody żeby były drożne,żeby woda nie dostawała się przez uszczelki w karoserii jak i w drzwiach.Po spełnieniu tych warunków i pożądnym wysuszeniu auta w środku nic złego dziać się nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę jeszcze raz wszystko posprawdzać i zostawiać auto w garażu pozamykane.Wszystko pewno przez te poodsuwane szyby.

 

Hmm,a nie można tej cudownej skrzyneczki umieścić w innym miejscu ???

Edytowane przez Gegas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i okazuje się,że te wszystkie zaniki funkcji w module komfortu były spowodowane najprawdopodobniej dużym spadkiem napięcia.

Wszystko sprawdzone i wszędzie suchutko,że aż miło.Komfort suchy,kabelek po kabelku sprawdzony i też całe nie popękane ani nie naruszone,więc jedyne co było nie tak tego feralnego dnia /TRZYNASTY/ to słaby aku.

Pozdrawiam.

PS.

Przepraszam za posta jeden pod drugim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mam pytanie odnośnie centralnego zamka w B5!

co może być przyczyna że raz działa otwieranie i zamykanie drzwi z pilota a raz nie?dodam że bateria w pilocie jest nowa więc to wykluczam i dioda też się świeci przy naciskaniu na guzik w pilocie,a z tego co zauważyłem to przeważnie jest problem jak jest zimniej na zewnątrz albo deszczowo>Dzięki za odpowiedzi,pozdro!

P.S.czy to tradycyjnie będzie zawilgocony moduł komfortu??? (;

Edytowane przez Tuborg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, Panowie poruszyliście bardzo wrażliwy temat dot. mikrostykow w zamkach, ma podobne obiawy do Waszych,ktore wczesniej opisywaliscie, czyli nie dziala podswietlanie pod drzwami kierowcy, zamykanie z kluczyka i otwieranie tych ze drzwi, jest tez problem z otwarciem z pilota drzwi tylnego pasażera po przekatnej z drzwiami kierowcy... polutowalem "zimne luty" i wydaje mi sie ze sa one OK, jednak kumpel elektromechanik mowi mi ze sa jednak siadniete te mirkostyki zapłakane... czy to bedzie to czyt tylko chce mnie na koszta naciagnac a ewentualnie polutowac cos tam jeszcze w tych zamkach.... mozna gdzies w sklepach dostac same te mikrostyki?? pomożcie z tym tematem cos konkretniej bo lipa jest:(( prosze o kontakt na forum, lub na gg 10757889 pozdro!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam ten sam problem z dzwiami od pasażera nie zamykają sie czy ten cały zamek z mikrostykiem można gdzieś kupić niedrogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, Panowie poruszyliście bardzo wrażliwy temat dot. mikrostykow w zamkach, ma podobne obiawy do Waszych,ktore wczesniej opisywaliscie, czyli nie dziala podswietlanie pod drzwami kierowcy, zamykanie z kluczyka i otwieranie tych ze drzwi, jest tez problem z otwarciem z pilota drzwi tylnego pasażera po przekatnej z drzwiami kierowcy... polutowalem "zimne luty" i wydaje mi sie ze sa one OK, jednak kumpel elektromechanik mowi mi ze sa jednak siadniete te mirkostyki zapłakane... czy to bedzie to czyt tylko chce mnie na koszta naciagnac a ewentualnie polutowac cos tam jeszcze w tych zamkach.... mozna gdzies w sklepach dostac same te mikrostyki?? pomożcie z tym tematem cos konkretniej bo lipa jest:(( prosze o kontakt na forum, lub na gg 10757889 pozdro!!!!

 

Mikrostyki a krańcówka to dwie różne sprawy...Mikrostyk można poprostu przeczyścić nieco drobnym papierem ściernym-poprostu stykają się 2 blaszki...Krańcówkę można przelutować-są do kupienia,było o tym gdzieś na forum.

 

 

 

Panowie mam ten sam problem z dzwiami od pasażera nie zamykają sie czy ten cały zamek z mikrostykiem można gdzieś kupić niedrogo?

 

Tu masz zamki http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=zamek+passat+B5 .Poza tym tak jak napisałem powyżej ;)

 

 

To jeszcze do pooglądania: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?1542461 i to http://www.taligentx.com/passat/maintenance/doorlockmechanism/

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności